Huawei WATCH FIT3

V dnešnej uponáhľanej dobe sme si zvykli denne sledovať množstvo údajov, ktoré máme k dispozícii vďaka rôznym inteligentným zariadeniam. Mám na mysli základné telesné, spánkové alebo fyzické údaje pri športových aktivitách. Takúto možnosť monitoringu nám ponúkajú aj hodinky Huawei Watch Fit 3.

Huawei WATCH FIT 3

Zariadenie Huawei Watch Fit 3 sa môže pochváliť tenkým hliníkovým rámom s hrúbkou 9,9 mm pri hmotnosti 26 g. Pri pohľade na dizajn hodiniek si všimneme hranatú štvorcovú obrazovku. Na strane sa nachádzajú dve tlačidlá. Horné tlačidlo je vo forme otočnej korunky a pod ním sa nachádza klasické funkčné tlačidlo.

Displej

Inteligentné hodinky Huawei Watch Fit 3 dostali do vienka 1,82“ AMOLED displej 480 x 408 pixelov s 347 PPI a maximálnym jasom 1 500 nitov. Displej dobre reaguje na podnety dotykom prsta a taktiež je dobre čitateľný aj na priamom slnečnom žiarení.

displej Huawei WATCH FIT 3

Nabíjanie

Nabíjanie hodiniek je zabezpečené pomocou magnetickej nabíjacej kolísky. Výdrž hodiniek na jedno nabitie môže byť aj desať dní. V prípade, že hodinky využívate na monitorovanie telesných a športových aktivít, tak výdrž je na úrovni približne siedmych dní. Počas redakčného testu som hodinky používal aktívne so zapnutou funkciou AOD, čo znamená, že som mal v podstate skoro stále zapnutý displej. V takomto móde mi hodinky vydržali na jedno nabitie štyri a pol dňa.

nabíjanie Huawei WATCH FIT 3

Párovanie

Huawei Watch Fit 3 k mobilnému telefónu pripájame pomocou funkcie Bluetooth vo verzii 5.2. Aby sme hodinky mohli používať, je potrebné do smartfónu stiahnuť aplikáciu Huawei Zdravie. Hodinky podporujú operačný systém Android a iOS. Po nainštalovaní  aplikácie Zdravie vo svojom mobilnom telefóne vieme pomocou nej spravovať hodinky a kontrolovať prehľadne zobrazované športové a zdravotné údaje. Ak chceme mať prehľad o údajoch, prostredníctvom aplikácie si vyberieme a prispôsobíme pre nás najvhodnejší ciferník displeja. Myslím si, že každý z nás si určite vyberie ten správny dizajn ciferníka podľa svojich požiadaviek. V ponuke je totiž viac než 1 000 rôznych variantov či už free alebo v platenej forme.

Huawei WATCH FIT 3

Sledovanie zdravia

Inteligentné hodinky Huawei Watch Fit 3 ponúkajú používateľovi sledovať nielen športovú aktivitu, ale aj dennú spotrebu kalórií, priebeh spánku počas noci či len krátkeho zdriemnutia v priebehu dňa a monitorovanie zdravia. Pri sledovaní športových aktivít je k dispozícii zabudovaný GPS systém a viac než sto tréningových režimov. Tiež je možné pomocou hodiniek zobraziť a začať s fitness tréningovým kurzom priamo na displeji. V menu si spustíte fitness kurz pre beh, plávanie alebo bicyklovanie. Kurz bude obsahovať rozcvičku, samotné cvičenie a na záver uvoľňovacie strečingové cvičenie. Pre dámy by som dal do pozornosti, že hodinky merajú a sledujú mesačný cyklus, ktorý sa zaznamenáva priamo do mesačného kalendára.

Záver

Inteligentné hodinky Huawei Watch Fit 3 sa môžu pochváliť kvalitným dielenským spracovaním, minimálnou hrúbkou a dobrým displejom. Zariadenie vás nesklame, keďže jeho batéria je schopná na jedno nabite vydržať až desať dní. Hliníkový rám a samotná konštrukcia hodiniek spĺňa odolnosť voči vode do 5 ATM, čo v praxi znamená vodotesnosť do 50 metrov. Hodinky vedia prijať a odmietnuť hovor v rámci technológie Bluetooth, ktorou sú hodinky spárované so smartfónom. Huawei Watch Fit 3 je možné zakúpiť až v šiestich farebných prevedeniach. Štyri z nich, zelené, biele, ružové a čierne majú fluoroelastomérový remienok. Ďalšie dve prevedenia predstavujú sivý nylonový remienok a elegantná verzia s bielym koženým remienkom. Všetky prevedenia hodiniek Huawei Watch Fit 3 majú telo vyrobené zo zliatiny hliníka. Hodinky sú šikovným spoločníkom počas celého dňa či noci a urobia vám skvelú službu pri vašich športových aktivitách.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here