slúchadlá Huawei FreeBuds3

Už samotný dizajn puzdra naznačuje, že slúchadlá v ňom budú štýlové a vďaka svojej veľkosti a tvaru sú aj spratné. HUAWEI FreeBuds3 evokujú kvalitu a trendový minimalistický dizajn. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. V balení sa okrem samotných slúchadiel a puzdra nachádza napájací kábel a manuál.

Tieto puzdrá môžu mať dve rôzne farebné prevedenia s lesklým povrchom, žiaľ zanecháte nežiaduce stopy na povrchu obalu. Puzdro je pre slúchadlá nabíjacou základňou. Zaujalo nás samotné umiestnenie loga, pretože väčšina značiek si umiestňuje svoje logo na prednú stranu produktu. Pri tomto type sa logo nachádza na zadnej strane puzdra a veľmi šikovne maskuje kĺb otvárania, kde sa nachádza kovová časť, kvôli ktorej sa pri bezdrôtovom nabíjaní musí nabíjať druhou stranou.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

Po otvorení puzdra môžeme vidieť pár slúchadiel uložených v puzdre, ktoré sú dostatočne uchytené magnetom chrániacim pred vypadnutím. Za slúchadlami svieti dióda. Táto dióda nám poukazuje na stav nabitia slúchadiel, čo taktiež môžeme zistiť zo zariadenia, ku ktorému sú pripojené. Zelená znamená, že slúchadlá sú plne nabité a môžete ich použiť, žltá, že je batéria v polovici, a pri červenej sú buď už vybité alebo majú minimum energie. Ak si nevšimnete, že sa slúchadlá čoskoro vybijú, samé vám prestanú hrať pri minutí všetkej batérie. Taktiež sme si všimli bielu farbu diódy, ktorá svieti pri párovaní a pripájaní so zariadením cez Bluetooth. Puzdro má tiež svoju vlastnú diódu, ktorá sa nachádza na spodnej časti vedľa konektora na pripájanie nabíjačky. Tam môžeme pomocou diódy zistiť stav batérie základne. Pri nabití svieti na zeleno, pri vybíjaní mení postupne farby na žlto a nakoniec na červeno.

Pri párovaní slúchadiel HUAWEI FreeBuds 3 so zariadením je nutné krátko podržať hardvérové tlačidlo na pravej strane puzdra, dióda za slúchadlami sa zmení na bielu a spustí sa samotné párovanie. Je to veľmi rýchla a bezproblémová činnosť. Ďalšie párovanie so zariadením pri opätovnom pripájaní nie je nutné, pretože sa slúchadlá vždy automaticky pripoja pri otvorení puzdra. Samozrejme, potrebné je mať zapnutú funkciu Bluetooth na zariadení. Slúchadlá sa automaticky zapnú a spárujú pri otvorení puzdra a zas naopak, pri zatvorení sa vypnú. Nemusíme tak dávať pozor na to, či sme ich zabudli vypnúť alebo nie.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 3 vďaka svojmu tvaru príjemne sedia na uchu. Vďaka zabudovaným senzorom začnú hrať, až keď si ich nasadíte. Ak by ste si náhodou jedno dali von z ucha počas počúvania pesničiek, inteligentne sa vypne a druhé vám bude aj naďalej hrať. Pravé slúchadlo má úžasnú funkciu, vďaka ktorej stačí po ňom 2x ťuknúť a pustí sa  hudba zo zariadenia bez toho, aby ste ju museli zapínať manuálne na zariadení. Keď už máte pustenú hudbu, pri opätovnom ťuknutí (opäť 2x) sa prepne ďalšia pesnička. Ľavé slúchadlo tiež disponuje jednou funkciou. Pri ťuknutí naň (2x) vám slúchadlo povie „Noise Cancelling on/Noise Cancelling off“. To znamená, že si môžete zapnúť potláčanie okolitého hluku alebo vypnúť. Táto funkcia však nenaplnila naše očakávania. Pri jej aktivovaní, okolitý hluk bol potlačený len minimálne.  Ak by ste naozaj nechceli nič počuť, museli by ste si dať hlasitosť na maximum. Avšak pri vysokej hlasitosti bude okolie počuť čo práve počúvate.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

S kvalitou zvuku sme boli spokojní. Slúchadlá hravo zvládajú aj vyššie tóny, basy či jemné tóny. So slúchadlami môžete pokojne aj telefonovať, budete výborne počuť volajúceho rovnako ako aj on vás. Nemôžeme zabudnúť spomenúť, že slúchadlá nevypadávajú z ucha, príjemne držia, nevypadnú vám ani pri bežných činnostiach a ani po dlhodobom používaní z nich nebolia uši.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds3 nás prekvapili svojou výdržou batérie. Tak ako deklaruje výrobca, slúchadlá vydržia približne 4 hodiny aj pri dlhodobom používaní. A spolu so základňou približne 20 hodín. Samotné nabíjanie slúchadiel v základni je veľmi rýchle. Rýchlo sa nabijú a pokojne ich môžete ďalej používať. Batéria zo základne vydrží na 3-5 nabití slúchadiel na 100 %. Mysleli sme si, že nabitie základne bude časovo náročnejšie. Ale mýlili sme sa. Trvá to cca jednu hodinu, kým sa základňa pre slúchadlá nabije. To je naozaj veľké plus. Pri nabíjaní môžete použiť buď USB kábel alebo bezdrôtové nabíjanie, avšak si musíte dať pozor na kovovú časť. Puzdro musíte otočiť na opačnú stranu, aby kov nebol na bezdrôtovej nabíjačke.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

Keď si to zhrnieme, HUAWEI FreeBuds3 nás milo prekvapili. Svojím dizajnom sú nadčasové, jednoduché a ulahodia takmer každému oku. Farbou si ich môžete doladiť ku svojmu mobilnému zariadeniu. Inteligentné párovanie a automatické pripájanie a odpájanie potešia každého. Výdrž batérie taktiež určite nesklame. Jediným nedostatkom bolo slabšie potláčanie okolitého hluku a prepúšťanie zvuku zo slúchadiel pri používaní. Napriek tomu sú HUAWEI FreeBuds 3 skvelým spoločníkom, ktorý vám spríjemní voľné chvíle.

slúchadlá Huawei FreeBuds3

Zariadenie       Huawei FreeBuds 3

rozmery 41.5 x 20.4 x 17.8 mm (slúchadlá bez obalu)
60.9 x 21.8 mm (nabíjací obal)
hmotnosť Slúchadlá majú spolu váhu 9g (bez obalu)
jedno slúchadlo má 4,5 g
obal samotný 48 g
obsah balenia slúchadlá, nabíjací obal, USB-C nabíjací kábel, používateľská príručka, bezpečnostné informácie
Batéria
typ / kapacita Li-Ion / 30 mAh – 410 mAhh
výdrž 4 hodiny na jedno nabitie, s puzdrom 20 hodín
Pripojiteľnosť
Bluetooth 5.1
Procesor
typ procesora HUAWEI Kirin A1

Techvia.sk