HUAWEI FreeBuds 4i

V našom redakčnom teste sa tentokrát pozrieme na bezdrôtové slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i. Slúchadlá sa vyznačujú malými rozmermi, rýchlym nabíjaním, bezproblémovým párovaním a kvalitným zvukom.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Dizajn

HUAWEI FreeBuds 4i

HUAWEI FreeBuds 4i sú klasické štupľové slúchadlá, ktoré na prenášanie a nabíjanie používajú prenosné puzdro. Samotné slúchadlá sa pohodlne vyberajú a vkladajú do puzdra, sú pridržiavané a chránené magnetom pred vypadnutím. Jeho sila je dostatočná, takže aj pri náhodnom otvorení dobíjacieho puzdra slúchadlá nevypadnú. Slúchadlo má výšku 37,5 mm, šírku 21 mm, hĺbku 23,9 mm a hmotnosť 5,5 g.

dobíjacie púzdro HUAWEI FreeBuds 4i

Nabíjacie puzdro má hladký lesklý povrch. Otvára sa vo svojej vrchnej časti,  vo vnútri sa nachádzajú slúchadlá. Na jeho bočnej strane nájdeme párovacie Bluetooth tlačidlo.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Spodná strana ponúka USB-C konektor na nabíjanie puzdra.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Obsah balenia

V balení nájdeme nabíjacie puzdro, ľavé a pravé slúchadlo a nabíjací kábel v kombinácii konektorov USB a USB-C. Súčasťou balenia sú tiež tri rôzne veľkosti štupľov M, L a XL. Každý užívateľ si tak nájde tú správnu veľkosť  pre svoje uši, aby slúchadlá dobre sadli do uší a boli pohodlné pri celodennom nosení.

HUAWEI FreeBuds 4i

Pripojenie – Bluetooth

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i na párovanie so zariadením používajú technológiu Bluetooth 5.2. Keď párujeme slúchadlá so smartfónom Huawei, tak stačí puzdro slúchadiel otvoriť a na smartfóne vyskočí informačné okno o nájdení slúchadiel a možnosti párovania. Pre toto párovanie je potrebné, aby na párovanom zariadení bol nainštalovaný minimálne systém EMUI10.

Ide o veľmi jednoduché a bezproblémové párovanie. Hneď po spárovaní máme k dispozícii aktuálnu informáciu o stave batérie puzdra a slúchadiel.

Ak slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i párujeme s notebookom alebo iným smartfónom, použijeme párovacie tlačidlo na bočnej strane puzdra. V tomto prípade párovanie prebieha klasicky pomocou technológie Bluetooth tak, ako sme na svojom zariadení zvyknutí.

Ovládanie dotykom

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i môžeme ovládať klasicky, napríklad pomocou spárovaného smartfónu. Ak sa rozhodneme na ovládanie slúchadiel používať jednoduché gestá, pre FreeBuds 4i to nie je problém. Na slúchadlách na vrchnej strane sú zabudované kapacitné snímače, pomocou ktorých slúchadlá ovládame. Na ovládanie používame dotyk alebo podržanie prsta.  Konkrétne dvojité poklepanie slúži na prehrávanie alebo pozastavenie hudby. V prípade, že slúchadlá použijeme na telefonovanie, dvojité poklepanie prijme alebo ukončí hovor. Ak kapacitný senzor podržíme, dôjde k zapnutiu alebo vypnutiu funkcie ANC, prípadne funkcie povedomie. Zapnutím funkcie ANC aktivujeme zníženie okolitého hluku a zvýraznenie prehrávanej skladby bez toho, aby sme upravovali hlasitosť prehrávanej hudby.

ovládanie bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Zvuk – hovorené slovo

Kvalitný čistý zvuk je v prípade HUAWEI FreeBuds 4i zabezpečený pomocou 10mm dynamického budiča cievky a polymérovej membrány. Zvuk je čistý, obsahuje výšky a zároveň vyznejú aj basové tóny. Slúchadlá konštrukčne obsahujú dva mikrofóny vybavené štrbinovým kanálom. Dizajn tohto kanálu v kombinácii s mikrofónmi zabezpečuje elimináciu vonkajšieho hluku. A umelá inteligencia AI zachytí hlas, aby vás bolo čo najlepšie počuť.

HUAWEI FreeBuds4i

Výdrž batérie

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Nabíjacie puzdro disponuje 215mAh batériou. V slúchadlách sa nachádza 55mAh batéria. Výdrž slúchadiel HUAWEI FreeBuds 4i je úctyhodná. Na jedno nabitie výrobca udáva až 10 hodín nepretržitej prevádzky počúvania hudby. Túto hodnotu dosiahnete, ak máte vypnutú funkciu ANC a intenzita hlasitosti je na úrovni 50%. Nám sa v redakcii túto hodnotu podarilo dosiahnuť. Hlasitosť sme mali dokonca len na 35 – 40%, pretože intenzita zvuku bola dostatočná. Keď sme skúšali používať slúchadlá počas telefonovania a konferenčných hovorov, tak sme dosiahli čas na jedno nabitie takmer 5 hodín. V tomto prípade sme používali sporadicky zapnutú funkciu ANC a intenzita hlasitosti bola niekedy na úrovni aj 66%.

Výdrž batérie Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Aktuálny stav nabitia batérie slúchadiel sa zobrazuje pomocou vyskakovacieho okna alebo Bluetooth technológie na smartfóne.  Ďalší ukazovateľ stavu nabitia sa nachádza na nabíjacom puzdre. O hodnote stavu nabitia batérie puzdra informuje LED dióda umiestnená na prednej strane nabíjacieho puzdra pod logom HUAWEI. Táto dióda informuje aj o stave pri nabíjaní pomocou kábla.

Výdrž batérie Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Záver

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i sme si v redakcii techvia.sk obľúbili. Nabíjacie puzdro má minimálne rozmery, nezavadzia ani vo vrecku či kabelke. Samotné slúchadlá dobre držia v ušiach. Reprodukovaný zvuk je kvalitný. Ovládanie pomocou gest je návykové, funguje spoľahlivo, rovnako ako párovanie slúchadiel s párovaným zariadením. Ocenili sme tiež výdrž batérie na jedno nabitie. Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 4i je možné zakúpiť okrem prevedenia v bielej farbe, aj v klasickej čiernej alebo sa môžete rozhodnúť pre variant v červenej farbe.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here