CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS

V tejto recenzii sa budeme snažiť vám priblížiť slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORT. Tieto slúchadlá sú výnimočné tým, že sú to veľmi nenápadné, bezdrôtové štuple do uší.

BALENIE slúchadiel CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS.

Keď si samotné balenie otvoríte a prezriete, tak okrem klasických návodov a samozrejme slúchadiel, nájdete ešte nabíjací kábel typu USB-C, prenosné dokovacie zariadenie a taktiež ochranné prenosné puzdro, ktoré si viete dať na ruku. Súčasťou balenia sú aj rezervné štuple v rôznych veľkostiach, aby vám slúchadlá v ušiach sedeli čo najlepšie a mohli ste tak pohodlne počúvať svoju obľúbenú hudbu.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS

Dokovacie zariadenie slúži tiež ako puzdro, tzv. powerbanka pre Creative Outlier Air Sports slúchadlá. Slúchadlá sa vložia do tohto zariadenia a farebne signalizujú stav nabitia. Konektory do tejto powerbanky veľmi dobre zapadnú, čiže nabíjanie slúchadiel je veľmi jednoduché. Aby sa nemusela stále táto powerbanka otvárať, tak na strane, kde je otvor pre USB-C nabíjanie sú aj indikátory – diódy pre pravé slúchadlo, ľavé slúchadlo a stav nabitia samotného zariadenia. Pomocou týchto diód zistíme, či má samotná powerbanka pre slúchadlá dostatok energie na nabíjanie. Výrobca udáva, že samotné slúchadlá dokážu 30 hodín prehrávať playlist a 10 hodín je možné dobíjanie slúchadiel v powerbanke.

Samotné slúchadlá podporujú normu IPX5. Je to norma, ktorá znázorňuje kvapkajúcu, jemne tečúcu vodu. Inými slovami odolávajú samotnému potu pri používaní. Netreba mať obavy, že pri športe dôjde k znehodnoteniu alebo zničeniu týchto slúchadiel. Slúchadlá využívajú funkciu Bluetooth 5. Keď si spárujete slúchadlá so svojím mobilným telefónom, tak s nimi  viete prijať hovor a taktiež komunikovať. Slúchadlá využívajú funkciu Siri cez Google Asistent.

Slúchadlá sme využívali aktívne. Pri našom playliste nám vydržali 30 hodín rovnako ako deklaruje výrobca. Samotné slúchadlá sme potom vložili do nabíjacieho zariadenia. Nabili sa približne za hodinu. So zvukom sme boli spokojní, má výborné basy. Počúvanie skladieb bolo na vysokej úrovni.

Creative Outlier Air Sports slúchadlá sme otestovali aj pri cvičení. Keď cvičíte statickejšie cviky, tak slúchadlá pevne držia v uchu. Pri chôdzi, bicyklovaní alebo korčuľovaní taktiež nenastal žiadny problém. Tieto slúchadlá sme skúsili aj pri behu a môžeme povedať, že keď si zvolíte správnu veľkosť štupľov, tak by ste ani pri behu nemali mať problém s vypadávaním slúchadiel z uší. Zdôrazniť by sme chceli aj to, že treba dávať pozor na okolie a okolité zvuky pri používaní týchto slúchadiel v rámci bezpečnosti. Človek by nemal celú pozornosť venovať len počúvaniu playlistu.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS

Prevedenie je decentné, čierne. Slúchadlá nie je možné zakúpiť v inej farbe. Na ovládanie sme si zvykli hneď, nie je náročné. Slúchadlá sa ovládajú jedným tlačidlom. Celé ovládanie znázorňujú diódy v dvoch farbách – červenej a modrej. Bluetooth pairing indikuje režim, kedy obidve slúchadlá blikajú na červenú a modrú farbu. Na dokončenie párovania treba zvoliť tlačidlo. Modré blikanie signalizuje že režim párovania je pripravený na svoje dokončenie. Keď pomaly bliká modrý indikátor, znamená to, že slúchadlá sú pripojené. Červená farba signalizuje slabú batériu. Pri nabíjaní červená farba znázorňuje, že sú slúchadlá nabité na menej ako 30 %. Modrá farba signalizuje, že sú slúchadlá nabité na viac ako 30 %. To, že sú slúchadlá úplne nabité zistíme tak, že nebudú svietiť vôbec.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS

Záver redakčnej recenzie

V redakcii sme sa zhodli, že výdrž slúchadiel je výborná. Prenosné puzdro na ruku je ideálne, slúchadlá sa dajú ľahko prenášať a nestratia sa. V dokovacej stanici sa slúchadlá pohodlne nabijú. Na tak malé slúchadlá je zvuk výborný so zreteľnými basmi. Jednoducho povedané, malé, prenosné, výkonné, vhodné pri športe, skrátka perfektné riešenie. Za našu redakciu odporúčame.

Techvia.sk