Lenovo Yoga A940

Lenov rozšírilo svoje portfólio o nový produkt – Lenovo Yoga A940. „A“ v jeho názve označuje „All in One“, čiže v preklade „všetko v jednom“. Tento počítač určený pre grafické práce konkuruje už známemu Microsoft Surface. Do hry však prináša nové vybavenie a hlavne nižšiu cenu.

Dizajn

All in One prichádza s 27-palcovým 4K Ultra HD IPS dotykovým displejom, ktorý je zavesený na dvoch silných pántoch. Tieto pánty umožňujú displej dať do 25-stupňovej polohy. Možnosť nastavovania si displeja do potrebnej polohy uvítajú všetci tí, ktorí budú počítač používať na kreslenie. Pod obrazovkou nájdete úložný priestor, kde si môžete uložiť bezdrôtovú klávesnicu pribalenú k počítaču a miesto pre myš. Tento priestor slúži aj ako bezdrôtová nabíjačka pre klávesnicu a telefón. Okrem toho disponuje aj výrezom na uloženie pera Active Pen 1.

Na zariadení nájdete štyrikrát USB 3.0, dvakrát USB 2.0, USB 3.1, Intel Thunderbolt, čítačku kariet 3 v 1 a RJ45 port. Dá sa teda povedať, že výbavu portov má bohatú. Spolu s portami na tej istej strane je aj tlačidlo na vypnutie/zapnutie. Na prednej strane sú dva výkonné reproduktory, ktoré poskytujú kvalitný bohatý zvuk. Spodná strana displeja disponuje LED svetlami, ktorými si za tmy posvietite na klávesnicu. LED svetlá sa dajú ovládať na pravom boku displeja. Horná strana displeja má taktiež zopár doplnkov, a to web kameru plus dva doplňujúce reproduktory. Web kamera má pre väčší pocit bezpečia krytku, ktorá vám zakryje objektív kamery.

Dodatočný ovládač

Pri rozbaľovaní A940-ky vás možno zaskočí malý valček s USB koncovkou. Tento doplnok však môže byť pre niektorých užívateľov kľúčový. Jedná sa o ovládací valec. S ním si budete môcť v programoch ako Photoshop nastaviť veľkosť štetca a rôzne iné funkcie. Valcový ovládač sa dá zasunúť zboku oboch strán displeja. Stačí jednoducho vytiahnuť krytku, ktorú si vďaka magnetom odložíte na zadnú stranu displeja. Valec ovládate dvoma otočnými ovládačmi. Na prednej strane má ovládač gombík. S ním si jedným stlačením zapnete Windows menu a pri stlačení a podržaní sa vám otvorí ovládacie menu. Valček má aj LED svetlá, ktoré svietia vo farbe aplikácie, ktorú máte práve zapnutú. Ovládací valec funguje spoľahlivo.

Displej

Ak All in One plánujete používať na grafické práce, rozhodujúca bude pre vás kvalita displeja. A tým vás teraz potešíme. 4k displej disponuje kvalitnými bohatými farbami. Detaily na ňom sú ostré, takže grafické práce sa budú robiť s radosťou. Pozorovacie uhly má taktiež dobré.  Obrazovka je samozrejme dotyková. Responzívnosť má na vysokej úrovni a ignorovanie položenej dlane funguje dobre. Takisto pero sa na tomto zariadení používa príjemne.

Pribalené doplnky

Spolu s A940-kou je vo veľkej krabici pribalených ešte pár užitočných doplnkov. Bezdrôtová myš, bezdrôtová klávesnica a pero. Myš sa ovláda bezproblémovo. Na klávesnici sa píše pohodlne. Nie je podsvietená, ale na to slúžia LED-ky zo spodnej strany displeja. Klávesnica sa dá nabíjať pomocou klasickej nabíjačky alebo bezdrôtovo na určenom úložnom mieste. Pero Active Pen 1 je dobré, no má iba 2048 úrovní tlaku. Oproti novšiemu Active Pen 2 je to málo, pretože Active Pen 2 ich má o polovicu viac. A keďže je počítač určený pre grafikov, novšia verzia by bola v tomto prípade vhodnejšia.

Reproduktory

Zvuk je ďalším plusom, ktorý prichádza s All in One. Reproduktory ponúkajú čistý a kvalitný zvuk. Dva reproduktory sú pod displejom a ďalší sa nachádza na hardvérovej časti. Reproduktory sú umiestnené na hornej lište kvôli tomu, aby pri 25-stupňovom naklonení obrazovky nebol zvuk tlmený.

Lenovo Yoga A940

Hardvér

Hardvérovo je Lenovo Yoga A940 vybavená slušne. Ukrýva v sebe ôsmu generáciu procesora Intel Core i7, 256GB SSD disk, interná pamäť má kapacitu 2 TB a AMD Radeon RX560 grafickú kartu. Počítač je síce rýchly, ale primárne nie je určený na hranie hier.

Záver

Lenovo Yoga A940 je primárne určená pre grafické práce a ponúka krásny 4k displej, na ktorom je radosť pracovať. Farby sú bohaté a všetky detaily sú ostré. Dotykovo sa obrazovka ovláda bez najmenších problémov. Ignorovanie dlane funguje väčšinou spoľahlivo a zabezpečí vyšší komfort pri pracovaní. Ovládací valček je zaujímavou novinkou a určite si rýchlo nájde svojich fanúšikov. Pánt, ktorým sa dá pohybovať medzi 90 až 25 stupňami dobre poslúži pri kreslení. Hardvérovo je Lenovo Yoga A940 tiež slušne vybavená. Je rýchla vďaka už vyššie spomínaným parametrom. Ďalším plusovým bodom je výbava portov. Zvuk je čistý a kvalitný. Celkovo je A940-ka pri svojej cene dobrou voľbou. Za našu redakciu zariadenie Lenovo Yoga A940 hodnotíme na výbornú.

Techvia.sk