Samsung Galaxy Fit e

Spoločnosť Samsung tento rok oznámila príchod dvoch cenovo dostupných fitness náramkov. Ich cieľovou skupinou sú ľudia, ktorí chcú sledovať svoj tréning a srdcovú frekvenciu a pritom nevyžadujú kompletnú výbavu smartwatch. My si priblížime zariadenie Samsung Galaxy Fit e.

Dizajn

Hodinky Samsung Galaxy Fit e majú jednoduchý elegantný dizajn. Na našom trhu nájdete čierne, biele a žlté prevedenie. Zariadenie má malý 0,74 palcový PMOLED displej s rozlíšením 64 x 128. Sklíčko je z akrylátu. Na slnku s displejom nebudete mať problém. Aj na ostrom slnku je pekne všetko vidieť. Hodinky nedisponujú žiadnym tlačidlom, čo znamená, že ich ovládate výhradne dotykovou obrazovkou. Majú rozmery 16 x 40 x 10,9 mm a hmotnosť 15 gramov. Sú teda naozaj ľahké a na ruke vás určite nebudú pri žiadnej aktivite zaťažovať. Samsung Galaxy Fit e hodinky sú vodeodolné až do 50 metrov. Môžete s nimi teda bezstarostne plávať alebo ich zobrať do sprchy. Nezapínajú sa pomocou pracky. Ramienok zacvaknete a zvyšok zasuniete pod náramok.

Batéria

Hodinky Samsung Galaxy Fit e v sebe ukrývajú 70 mAh batériu. Na oficiálnej stránke Samsung uvádza 6 až 7 dňovú výdrž pri bežnom využívaní. Pri našom testovaní nám vydržali 6 dní bez nabíjania. Samozrejme záleží ako intenzívne hodinky využívate. Podľa oficiálnych údajov Samsungu pri nízkom využívaní batéria vydrží 13 dní. K hodinkám dostanete nabíjačku s USB-A koncovkou. Kábel patriaci k nabíjačke je krátky, má približne 18 cm. Absenciou v balení je adaptér.

Funkcie

Obrazovku hodiniek Fit e zapnete pohybom zápästia alebo aj dvojklikom, pričom toto gesto je potrebné si zapnúť v nastaveniach. Hodinky pracujú priamo s aplikáciou Samsung Health. Do tejto aplikácie posielajú všetky zaznamenané informácie. V aplikácii je možné vybrať si z 90 rôznych aktivít. Aplikácia je prehľadná a pracuje spoľahlivo. Hodinky automaticky rozoznajú akú aktivitu práve vykonávate, či už je to beh, chôdza alebo cvičenie. Náramok vám bude počítať kroky, merať srdcový tep, dokáže vypočítať kalórie a monitorovať stres či spánok. Môžete si  vybrať zo šiestich ciferníkov. Zariadenie vám na displeji zobrazí notifikácie z aplikácií ako sú budík, kalendár alebo zobrazí prichádzajúci telefonát. Na hodinkách však nie je možné na danú notifikáciu odpovedať. Ak pri cestovaní vkročíte do iného časového pásma, na displeji sa zobrazia dva ciferníky. Hodinky nepodporujú GPS, Wi-Fi a NFC.

Záver

Samsung Galaxy Fit e

Hodinky Samsung Galaxy Fit e kúpite za približne 40 Eur. Za túto cenu dostanete dizajnovo zaujímavé  hodinky s dobrou výdržou batérie a všetkými potrebnými funkciami. Priamo pracujú so Samsung Health, ktorá je veľmi šikovnou aplikáciou. Hodinky sú kompatibilné s IOS a samozrejme s Androidom.

techvia.sk