notebook Lenovo Yoga S730

Lenovo predstavuje novú radu Yoga S. Týmto modelom sa snaží priniesť na trh dokonalý pracovný notebook, ktorý je ľahko prenosný. Napriek svojmu menu Yoga sa od štandardných modelov rady Yoga líši. V čom, to sa dozviete v tejto recenzii.

Dizajn notebooku Lenovo Yoga S730

Dizajnéri Lenova sa v prvom rade zamerali na prenosnosť notebooku Yoga S730. Celá jeho konštrukcia je veľmi ľahká, váži iba niečo okolo 1,2 kg. Rozmerovo je zariadenie malé a spratné. Na šírku má notebook 307 mm a na dĺžku má 210 mm. Zaujímavá je jeho hrúbka, ktorá nie je väčšia ako 12 mm. Celé telo je z hliníka, to znamená, že notebook je dobre chránený pred pádom.

Tento model je zaradený pod kategóriu Yoga, avšak je prekvapením, že S730 nedisponuje základnými funkciami ostatných modelov Yoga. S730 nemá dotykovú obrazovku a jeho obrazovka sa dá nakloniť maximálne niečo cez 180 stupňov. Na Yoga notebooky sa veľmi podobá. S730 na trhu zakúpite v dvoch odtieňoch, a to v šedej a platinovej.

notebook Lenovo Yoga S730

Klávesnica je položená trochu nižšie tak, aby bolo zariadenie čo najtenšie. Na klávesnici sa píše príjemne a poteší jej tichosť. Užitočné je aj dvojstupňové podsvietenie. Pod klávesnicou sa nachádza touchpad. Ten je dostatočne veľký a veľmi dobre responzívny. Vedľa touchpadu je umiestnený snímač odtlačkov, ktorý počas nášho redakčného testu pracoval rýchlo a spoľahlivo.

Displej notebooku

Lenovo Yoga S730

S730 disponuje 13,3-palcovým FullHD displejom. Kvalita obrazu je dostatočne dobrá. Farebná paleta je veľmi pestrá. Obraz je ostrý, snáď nevýhodou je lesklý displej, ktorý nie je vhodný  na outdoorové používanie.

notebook Lenovo Yoga S730

Konektivita

Notebook Yoga S730 je veľmi malý, nie je teda veľa priestoru na bohatú výbavu portov. S730 disponuje troma USB-C konektormi a jedným kombinovaným portom pre slúchadlá a mikrofón. Nosiť so sebou redukciu nie je najpríjemnejšie, avšak treba mať na pamäti, že notebook si tak zachoval naozaj tenké telo. Absencia čítačky SD kariet nepotešila.

Hardvér notebooku Yoga

Na  trhu je k dispozícii viac variantov Yogy S730. V našej redakcii sme mali možnosť otestovať model s Intel Core i5-8265U, 8GB RAM a 256 GB SSD diskom. Táto kombinácia zaistí plynulý chod počítača. Hoci zariadenie zvládne väčšinu úkonov, nie je vhodné na editovanie v 4K, ako aj na hranie náročných hier. Jednoduchšie hry zvládne, nie je však primárne určený na hranie.

Výdrž – batéria

notebook Lenovo Yoga S730

Výdrž batérie je podstatná vec,  ak veľa cestujete. V prípade Yoga S730 výrobca uvádza 10-hodinovú výdrž. V praxi sa nám tento parameter nepotvrdil. Pri našom testovaní sme zistili, že priemerná výdrž notebooku je pri jednoduchom kancelárskom používaní o niečo nižšia. Z notebooku sme väčšinou dostali približne 5-6 hodín. Myslíme si, že 10 hodín pri tomto notebooku reálnych nie je. I napriek tomu jeho výdrž je slušná v porovnaní s konkurenciou. Pri vybití sa batéria rýchlo nabije. Lenovo uvádza, že za jednu hodinu sa batéria nabije na 80 %. S týmto tvrdením na základe našej skúsenosti už súhlasiť môžeme.

Záver redakčného testu

Nová rada S zatiaľ vyzerá veľmi sľubne. Tento nový prírastok S730 do rodiny Yoga je vhodný najmä do pracovného prostredia. Jednoduchý dizajn, čisté línie a jeho kompaktnosť sú veľkými plusmi. Základná výbava portov je daň za malé rozmery. Riešenie prichádza v podobe redukcií. Hardvér počítača je dostatočne výkonný na prácu. Výdrž batérie sa pohybuje v rozmedzí 5-6 hodín. K dispozícii je rýchle nabíjanie.

Techvia.sk