Panasonic RP-HF410B

Do redakcie nám prišla novinka od firmy Panasonic. Bluetooth slúchadlá Panasonic RP-HF410B príjemne prekvapia svojimi funkciami a bravúrne doladia váš športovo-ležérny štýl.

Spoločnosť Panasonic vytvorila viacero farebných verzií, z ktorých si určite vyberiete tú pravú vhodne ladiacu k vášmu outfitu. Na trh vyšli RP-HF410B vo verzii červenej, modrej, bielej, vojenskej zelenej a štýlovej čiernej farby. My sme v redakcii mali k dispozícii slúchadlá vo vojenskej zelenej farbe. Slúchadlá RP-HF410B vyzerajú skvele v každom farebnom prevedení aj vďaka svojmu tenkému dizajnu.

 

First contact

Rozmer balenia slúchadiel RP-HF410B je pomerne veľký, ale po jeho otvorení vás slúchadlá prekvapia svojou ľahkosťou a spratnosťou. Majú pohyblivú konštrukciu na  lepšie odkladanie, pričom môžete využiť tri polohy: normálna, plochá a skladacia poloha. Po ďalšom preskúmaní balenia objavíte návod a potrebné dokumenty, USB kábel na nabíjanie zariadenia a samotné slúchadlá.

Micro USB kábel je dostatočne dlhý, takže môžete aj pri nabíjaní počúvať hudbu. Myslíme si, že to však nebude potrebné, pretože slúchadlá vynikajú svojím rýchlonabíjaním. Už po pätnástich minútach nabíjania vám vydržia tri hodiny počúvania hudby. Pri plne nabitej batérii výrobca uvádza, že slúchadlá vydržia nabité 24 hodín. Avšak tento čas je uvádzaný pri počúvaní hudby na polovičnej hlasitosti. Keď sa hlasitosť dostane nad polovicu, batéria sa začne vybíjať rýchlejšie. Celkové nabíjanie nám trvalo približne dve hodiny, čo nás príjemne prekvapilo.

bezdrôtové slúchadlá Panasonic RP-HF410B

Hmotnosť, ovládanie a konektivita slúchadiel

Výhodou je ľahká váha slúchadiel, ktoré vážia iba 130 gramov. Slúchadlá sú vyrobené z ľahkého materiálu, ktorý sa však pri nesprávnej manipulácii dokáže zlomiť. Určitou nevýhodou je nechránený rám po celom obvode slúchadiel. Absencia penového návleku môže byť problémom pri dlhšom používaní.

Výhodou je možnosť ovládania mobilného telefónu cez slúchadlá bez pomoci rúk. Všetko zabezpečí zabudovaný mikrofón s aktivovaným hlasovým asistentom, ako napríklad Siri. Poskytne vám možnosť vybrať si hudbu, nastaviť hlasitosť a telefonovať bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón z vrecka. Nemusí to však fungovať na všetkých telefónoch v závislosti od verzie aplikácie a technických parametrov smartfónu.

Slúchadlá RP-HF410B sa pripájajú k telefónu pomocou Bluetooth-u so štandardnou verziou 4.1. Môžu byť vzdialené od telefónu až 10 metrov. Slúchadlá sa ovládajú na ľavom slúchadle. Nachádzajú sa tam tlačidlá na zapnutie a vypnutie zariadenia, zníženie a zvýšenie hlasitosti či pripojenie na Bluetooth. Prítomná kontrolka signalizuje stav batérie a stav pripojenia k inému zariadeniu. Akonáhle svieti červená farba, znamená to, že sa zariadenie nabíja. Ak bliká striedavo červená a modrá, prebieha párovanie so zariadením. Pomalé blikanie modrej farby symbolizuje pripojenie Bluetooth-om. Dvojité zablikanie modrej farby znamená, že prebehlo párovanie Bluetooth alebo prebieha telefonát. Taktiež sa na ľavej strane nachádza konektor na nabíjanie.

Systém Extra Bass System zabudovaný v slúchadlách Panasonic RP-HF410B    

bezdrôtové slúchadlá Panasonic RP-HF410B

Výrobca pridal aj Extra Bass System (XBS), ktorý je charakteristický zosilneným mohutným basovým prenosom zvuku. Slúchadlá tak ponúkajú minimálne skreslenie zvuku a ostré mohutné basy. Systém kombinuje akustické ovládanie basov, ktoré optimalizujú prúdenie vzduchu cez filter a obvod akustického ladenia pre zlepšenie reprodukcie dolného rozsahu. Obsahuje 30 milimetrovú budiacu jednotku.

Nevýhodou slúchadiel RP-HF410B je, že pokiaľ hlasitosť zariadenia je vyššia, zo zariadenia uchádza zvuk a okoloidúci ľudia môžu počuť to, čo aktuálne počúvate. Pokiaľ sa v blízkosti nachádzajú iné zariadenia s Bluetooth-om, môže sa vyskytnúť šum a preskakovanie zvuku.

bezdrôtové slúchadlá Panasonic RP-HF410B

Záver

Na záver by sme svoje pocity z testovania slúchadiel RP-HF410B zhrnuli pozitívne. Farbou nám vyhovovali, rovnako aj ľahkosťou a spratnosťou. Napriek absencii penového návleku nosenie slúchadiel bolo príjemné a nepociťovali  sme žiadny tlak na hlavu. Pripojenie na Bluetooth telefónu sa podarilo hneď. XBS nás príjemne prekvapil a očaril zároveň. Basy boli rovnako počuteľné ako na živom koncerte. Slúchadlá RP-HF410B zvládajú prehrať rôzne žánre ako pop, metal, ľudové piesne či opery bez problémov. Hravo zvládajú vyššie a nižšie tóny. Nabíjanie je perlou tohto zariadenia. Nečakali sme až tak rýchle nabíjanie, ale je presne také ako sľubuje výrobca. Jedinými chybičkami krásy boli šum v prítomnosti iných Bluetooth zariadení a prenikanie zvuku do okolia pri vyššej hlasitosti. Za našu redakciu techvia.sk slúchadlá RP-HF410B odporúčame.

Techvia.sk