SAMSUNG Galaxy SmartTag

Samsung nedávno predstavil novinku Galaxy SmartTag. Je to výborná pomôcka pre tých, ktorým sa ľahko strácajú osobné veci či domáci miláčikovia. Dokáže nájsť všetko, na čo si SmartTag povesíte, ako je kabelka, kľúče, brašna, ale aj bicykel, peňaženka či váš pes.

SAMSUNG Galaxy SmartTag

V krabičke môžete nájsť samotný SmartTag, ktorý sa vyrába v dvoch farbách, a krátky manuál so zárukou.

Hmotnosť 14 gramov
Rozmer 39 x 39 x 9,8 mm
Farby Čierna a béžová

Vzhľad

SAMSUNG Galaxy SmartTag

V sumáre je to nenápadný prívesok majúci na sebe iba názov, logo a jedno tlačidlo, pomocou ktorého môžete vykonávať všetky príkazy, ktoré ponúka. Jeho vzhľad je dostatočne estetický na to, aby ste si ho povesili aj na viditeľné miesto.

SAMSUNG Galaxy SmartTag

SmartThings Find

Aplikácia SmartThings Find je na svete od októbra minulého roka. Pomocou tejto intuitívnej aplikácie si môžete spárovať zakúpený SmartTag s telefónom a takto jednoducho a presne vyhľadať napríklad stratené kľúče. Aplikáciu môžete mať už predinštalovanú v telefóne alebo ju nainštalujete cez aplikáciu obchod Google Play. Alebo si ju naskenujete z obalu vo forme QR kódu.

Inštalácia a párovanie

Párovanie je veľmi jednoduché, telefón vás sám upozorní na zistené zariadenie v okolí, ak budete mať zapnutý Bluetooth. Potom už len stačí zadať váš názov zariadenia.

Výhodné sú aj voliteľné funkcie automatizácie. Sami si zvolíte, ako má zariadenie reagovať pri stlačení či podržaní. Taktiež si môžete nastaviť hlasitosť a vyzváňací tón prívesku. Vhodné to je v prípade, ak si zakúpite viacero týchto SmartTagov.

SmartThings Find

Technológie na vyhľadávanie Bluetooth
Wi-Fi
GPS
Bluetooth BLE – Bluetooth Low Energy
Výdrž batérie Cca 1 rok
Požiadavky na operačný systém Android 8.0 a novšie

Vyhľadávanie v praxi

Ak sa vám podarí stratiť váš osobný predmet so SmartTagom, všetko čo je potrebné spraviť je zapnúť aplikáciu SmartThings Find. Automaticky sa spustia potrebné vyhľadávacie technológie a začnete vyhľadávať stlačením na názov vášho zariadenia.

Na mape môžete vidieť približnú polohu zariadenia, a keď ste už dostatočne blízko na to, aby Bluetooth signál bol použiteľný, zobrazí sa grafické znázornenie intenzity signálu. Naspodku je možnosť prehrania signalizačného vyzváňacieho tónu v troch stavoch – vypnutý, slabý a silný.

Pri vyhľadávaní strateného prívesku vám pomáhajú všetky okolité zariadenia Galaxy pomocou Bluetooth. Avšak nemusíte sa obávať, že prídete o cenné informácie, napríklad o samotnej polohe zariadenia SmartTag, pretože dáta sú šifrované a chránené.

Ak vlastníte telefón Samsung Galaxy série S21, pomocou prívesku a dvojitého stlačenia si viete mobil nájsť. Taktiež ak máte aj iné, novšie zariadenia Samsung, v aplikácii si viete nastaviť funkciu, ktorá napríklad spustí televízor.

Záver

Prívesok SmartTag spolu s aplikáciou sa nám v redakcii Techvia.sk páčil z viacerých dôvodov. Oproti konkurenčným výrobcom lokalizačných príveskov má nadštandardný dosah a presnosť, i keď za cenu trochu väčšej veľkosti.

SAMSUNG Galaxy SmartTag

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here