Slúchadlá Creative Outlier Active

Firma Creative je veľmi známa u väčšiny počítačových nadšencov. Má bohaté portfólio drôtových a bezdrôtových slúchadiel, reproduktorov, zvukových kariet a mnoho ďalšieho. Tentokrát sme mali možnosť otestovať slúchadlá od tejto spoločnosti s názvom „Outlier Active”, ktoré boli špeciálne navrhnuté najmä pre športovcov.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Balenie

Samotné balenie je malé a veľmi ľahké s najdôležitejšími informáciami uvedenými na prednej strane. Po otvorení v ňom nájdeme návod, ochranné vrecko na slúchadlá, tri rôzne veľkosti náušníkov a štupľov, ktoré sú vymeniteľné, kábel na nabíjanie a samozrejme slúchadlá.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Slúchadlá Creative Outlier Active sú čiernej farby, vhodné pre mužov aj ženy. Spojenie zabezpečuje 55-centimetrový plochý pogumovaný kábel. Na pravej strane za  slúchadlom na spojovacom kábli sa nachádza ovládací panel.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Ovládací panel obsahuje tlačidlá na ovládanie zvuku, zapnutie zariadenia a na ovládanie hovorov. Na paneli nájdeme aj mikrofón, micro USB port na nabíjanie a malé LED svetlo, ktoré informuje o zapnutí a vypnutí. Tieto tlačidlá sa však ťažšie stláčajú a sú pomerne malé, čo je nevýhodou pre väčšie prsty.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Vymeniteľné náušníky a štuple sú vo veľkostiach L, M a S. Náušníky sa postarajú o pohodlnú polohu v ušiach a zabezpečia slúchadlá pred vypadnutím a prenikaním okolitého hluku. Môžete si tak naplno vychutnať vašu obľúbenú hudbu bez rušenia inými zvukmi. Označenie slúchadiel “L” a “R” je vytlačené a nachádza sa na náušníkoch, nie na vrchu slúchadiel. Môžeme ho však nájsť aj na plastovom ráme pod náušníkmi a štupľami. Celé slúchadlá Creative Outlier Active vážia neuveriteľných 15 gramov. Ich váha je výhodou pri behu či spinningu, pretože ich skoro ani necítite. Bluetooth technológia pri týchto slúchadlách je 4.1, párovanie a pripojenie na mobilný telefón je teda rýchle a pomerne jednoduché.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Výdrž, nabíjanie a odolnosť

Výrobca uvádza, že nabité slúchadlá vydržia 10 hodín. Tento údaj je však uvádzaný pri polovičnej hlasitosti. Ak budete počúvať hudbu hlasnejšie, vydržia vám kratšie. Celkové nabíjanie je rýchle. Jediný problém je krátky kábel na nabíjanie, takže pri bežnej stenovej zástrčke musia byť slúchadlá pri nabíjaní položené na zemi. Pre športovcov je bezprostredne dôležité, aby slúchadlá niečo vydržali a boli do určitej miery chránené. Creative Outlier Active sú vybavené IPX4 krytím, ktoré deklaruje ich odolnosť pred potom, prachom či striekajúcou vodou. Do dažďa sú vhodné, avšak do bazéna už nie.

Kvalita zvuku, hlasitosť, technológia ClearSpeech

Slúchadlá Creative Outlier Active

Na docielenie čo najlepšieho zvuku sú slúchadlá Creative Outlier Active vybavené 6mm neodýmovými meničmi, ktoré sa o výbornú kvalitu zvuku postarajú. Slúchadlá zvládajú nižšie aj vyššie tóny, avšak pri 100% hlasitosti sa viacstopová hudba počas testovania zmiešavala. Nie je to však problém, pretože takú hudbu veľa užívateľov nepočúva a tobôž nie pri 100% hlasitosti. Slúchadlá majú taktiež mikrofón s ClearSpeech technológiou, ktorá zabezpečí jasný a čisto počuteľný prenos hlasu počas telefonovania. Ostro a jasne vás počujú volaní na druhej strane, a rovnako aj vy ich na vašej strane. Je to veľkou výhodou a známkou kvality pri slúchadlách tejto cenovej kategórie.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Záver redakčného testu

So slúchadlami Creative Outlier Active sme počas používania boli nadmieru spokojní. Ich ľahkosť a veľkosť je vyhovujúca, ľahko sa zmestia aj do vrecka. Pri telefonovaní nás nesklamali, ClearSpeech je zárukou  ostrého a čistého zvuku z oboch strán. Slúchadlá držia pevne v ušiach, nevypadávajú. V porovnaní s ostatnými štupľovými slúchadlami nás prekvapila čistota zvuku a jeho kvalita pri rôznych skladbách. Ako sme sa presvedčili, Creative Outlier Active sú odolné voči potu a striekajúcej vode, pri našom teste sa vôbec nepoškodili. Podľa nášho názoru jedinou nevýhodou je už spomínaný krátky nabíjací kábel. V dnešnej dobe je nepraktické, ak si človek chce slúchadlá nabíjať cez powerbanku a zároveň používať, alebo ich nabíjať napríklad vo vlaku.

Slúchadlá Creative Outlier Active

Techvia.sk