Sound Blaster Katana V2X

Milovníci zvuku si pri tomto zariadení prídu na svoje. Zostava Sound Blaster Creative Katana V2X ponúka prijateľné rozmery, elegantný dizajn a kvalitný zvukový prejav.

Sound Blaster Katana V2X

Celá zostava Sound Blaster Creative Katana V2X pozostáva z dvoch zariadení. K dispozícii máme Soundbar s rozmermi 600 x 95 x 62 mm a s displejom v strednej časti. Druhé zariadenie je Subwoofer o rozmeroch 116 x 250 x 423 mm.

Sound Blaster Katana V2X

Celé zariadenie sa nesie v príjemnej čiernej farbe. Keď sa pozrieme na Soundbar, na vrchnej strane v strede nad displejom nás zaujmú ovládacie tlačidlá. Pomocou týchto tlačidiel vieme zostavu zapnúť, vypnúť, meniť módy prehrávania, pridávať hlasitosť a spustiť režim SUPER X-FI. Tlačidlá nie sú podsvietené. O prevádzkovom stave nás informuje LED dióda, ktorá sa nachádza pri tlačidle zapnutia.

Sound Blaster Katana V2X

Reproduktorovú zostavu si okrem tlačidiel vieme ovládať aj pomocou diaľkového ovládača, ktorý sa nachádza v balení. Ovládač je napájaný 2 ks batérií typu AAA.

diaľkový ovládač Sound Blaster Katana V2X

Ovládač ponúka plnohodnotné ovládanie zariadenia Sound Blaster Creative Katana V2X. Ide o nastavenie si hlasitosti celej zostavy, samostatného ovládania hlasitosti Subwooferu, zmeny podsvietenia spodnej časti Soundbaru, intenzity displeja, prepínania módov a vstupu prehrávania, zapnutie – vypnutie zostavy a šesť programovateľných tlačidiel. Ovládač fungoval bez problémov, rozloženie tlačidiel je dostatočné, len malým nedostatkom pre mňa bolo, že tlačidlá neboli podsvietené.

LED RGB podsvietenie Sound Blaster Katana V2X

LED RGB podsvietenie Sound Blaster Katana V2X

RGB podsvietenie zvukovej zostavy Sound Blaster Creative Katana V2X dodáva počúvaniu skladieb alebo hraniu hier iný nádych zvukového zážitku. Toto podsvietenie si je možné po nainštalovaní aplikácie Creative prispôsobiť v 16,8 miliónoch farebných tónov.

aplikácia CREATIVE

Aplikácia taktiež ponúka nastavenie si vlastných úprav EQ pre zvukové prejavy zamerané na pozdvihnutie hlasu alebo režimu Scout Mode, ktorý používajú hráči na vyzdvihnutie zvukových detailov v hre.

CREATIVE Sound Blaster Katana V2X

V prípade zostavy Sound Blaster Creative Katana V2X nechýba prítomnosť 3,5mm audio jacku. Konektor sa nachádza v prednej časti a je súčasťou displeja. To znamená, že pripojenie slúchadiel je bezproblémové a v podstate stále po ruke. Po pripojení slúchadiel a aktivovaní aplikácie SXFI je možné využívať a vychutnať si holografický zvuk v slúchadlách. Ide o zvuk, ktorý sa šíri cez slúchadlá a je prispôsobený na základe anatomického tvaru vašich uší.

Pripojenie & Konektivita

CREATIVE Sound Blaster Katana V2X

Zadná strana reprosústavy Sound Blaster Creative Katana V2X ponúka konektorovú zostavu. Okrem konektoru na pripojenie napájacieho adaptéra a Subwooferu máme k dispozícii ešte konektor USB-C, HDMI ARC a možnosť pripojenia optického zvuku. Zvukovú zostavu je možné párovať aj pomocou technológie Bluetooth. Párovanie je jednoduché a intuitívne. Priebeh pripojenia je rovnaký, ako sme zvyknutí z párovania bezdrôtových slúchadiel.

CREATIVE Sound Blaster Katana V2X

Zvuk

Hudobný prejav reproduktorovej zostavy Sound Blaster Creative Katana V2X je veľmi dobrý. Zvuk je dobre vyvážený, obsahuje výšky, stredy a nechýbajú mu basy. Zvuk si je možné prepínať pomocou prednastavených režimov: music, party, movies alebo personalizovať pomocou aplikácie Creative. Výstupný hudobný výkon zostavy je 90W RMS (maximálny špičkový výkon je 180W).

CREATIVE Sound Blaster Katana V2X

Záver

Sound Blaster Creative Katana V2X je hudobná zostava pozostávajúca zo Soundbaru a Subwooferu. Zvuk, ktorý reproduktorové zariadenie reprodukuje je na veľmi dobrej úrovni. Pri prehrávaní skladieb oceníte výšky, stredy a basy, ktoré si je možné vyladiť v aplikácii Creative pomocou EQ. Pri používaní reprosústavy oceníte režim Scout Mode alebo režim SXFI BATTLE pomocou aplikácie SXFI. Po pripojení slúchadiel pomocou 3,5mm audio jacku si je možné vychutnať holografický zvuk v pripojených slúchadlách. Reprosústavu je okrem počúvania hudby možné využiť aj ako handsfree zostavu. Soundbar má zabudovaný mikrofón a tak je možné uskutočniť priamo hovor. Na záver ešte spomeniem jeden detail. Pokiaľ sa užívateľ rozhodne Sound Blaster Creative Katana V2X používať s televízorom, je možné Soundbar položiť priamo pod televízor vďaka jeho kompaktným rozmerom alebo namontovať na stenu pomocou dvoch držiakov, ktoré nájdeme priamo v balení.

Reproduktorovú zostavu Sound Blaster Creative Katana V2X ako celok za nás v redakcii techvia.sk hodnotíme veľmi kladne.

Martin Morávek

Technické parametre

Sound Blaster Katana V2X
Reproduktory 2 x 63 mm stredotónový menič
2 x 19 mm výškový reproduktor
1 x 133 mm menič pre subwoofer
Hudobný výstupný výkon 90 W RMS (max 180 W Špičkový)
Frekvenčný rozsah 50-20000 Hz
Rozmery Soundbar: 600 x 95 x 62 mm
Subwoofer: 116 x 250 x 423 mm
Konektivita Bluetooth 5.0, HDMI ARC, optický vstup, AUX-in, USB-C, SXFI-Out
Sound Blaster Áno
Super X-Fi Áno
Režim SXFI Battle Áno
Vstavaný mikrofón Áno
Prispôsobiteľné tlačidlá na diaľkovom ovládači Áno
Obsah balenia Soundbar
Subwoofer
1 x diaľkové ovládanie
1 x napájací adaptér
2 x držiak na stenu
1 x optický kábel
1x kábel USB-C – USB-A
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here