tablet Lenovo Tab P10

Nedávno sme testovali v našej redakcii tablet Lenovo Tab M10. Dnes sa zameriame na jeho vyššiu triedu, do ktorej patrí Lenovo Tab P10.

Balenie

Balenie obsahuje 2A zdroj na nabíjanie do zásuvky, USB-C kábel na nabíjanie do tabletu, manuál a bezpečnostné upozornenia, ihlu na otváranie slotov SIM kariet a samozrejme samotný tablet Lenovo Tab P10.

Lenovo Tab P10

Dizajn

Zatiaľ čo lacnejšia verzia M10 je vyrobená z plastu, P10 sa môže pochváliť dvojitým sklom s celokovovým rámikom. K tomuto skvelému dizajnu vývojári pridali 4 reproduktory s podporou Dolby Atmos. Veľkou výhodou tohto tabletu je, že každý užívateľ si môže nastaviť vlastný účet, takže tablet Lenovo Tab P10 je dobrou voľbou tak pre rodiny, ako aj jednotlivých  užívateľov. Váži len 440 gramov a jeho hrúbka je 7 mm, čo znamená, že manipulácia s ním nie je náročná.

Lenovo Tab P10 disponuje dvoma kamerami, predná má 5 mpx a zadná 8 mpx. Na spodnej a vrchnej hrane sú umiestnené 4 reproduktory. Na prednej strane má svoje miesto predná kamera, home button a snímač odtlačkov prstov, ktorý je dnes už samozrejmosťou. Na ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapínania. Na pravej hrane je  štandardný 3,5 jack na slúchadlá, USB C 2.0 a slot na Micro SD kartu. Na spodnej hrane  nájdeme 2-krát pogo pin.

Displej

Lenovo Tab P10 má rozlíšenie full HD (1920 x 1080 px) s uhlopriečkou 10,1 palcov s typom displeja IPS LCD. Od svojho predchodcu sa líši viditeľne lepším jasom, takže aj v slnečných podmienkach je dobre čitateľný.

Reproduktory a fotoaparáty

Lenovo Tab P10 má zabudované 4 reproduktory, ktoré zabezpečia nádherný a prenikavý zvuk. Rovnako aj fotoaparáty dostali lepšie parametre a výsledkom sú omnoho kvalitnejšie fotografie. Oproti predchádzajúcej 2mpx prednej a 5mpx zadnej kamere Lenovo Tab P10 disponuje 5mpx prednou a 8mpx zadnou kamerou, čo je pri tabletoch pozoruhodné.

Fotografie nasnímané počas testu tabletu Lenovo Tab P10

Video natočené počas recenzie tabletu Lenovo Tab P10

Batéria

Lenovo Tab P10 je vybavený akumulátorom s kapacitou 7 000 mAh a sľubuje 15 hodín prevádzky. Náš redakčný test tento údaj potvrdil.

Technické parametre

Lenovo Tab P10 disponuje 8-jadrovým procesorom  Qualcomm Snapdragon 450, 1,8 GHz. Tablet v základe obsahuje verziu operačného systému  Android 8.1 Oreo, ktorú odporúčame aktualizovať na verziu 9.0, pri ktorej je zreteľne výkonnejší. Funkcie wifi, GPS a BlueTooth sú taktiež už samozrejmosťou. Kapacita úložiska v základe je 64 GB, no je možné ju navýšiť na 256 GB. Veľkosť pamäte RAM sú 4 GB.

Záver redakčného testu

Lenovo Tab P10 je dobrou voľbou po všetkých stránkach. Nádherný dizajn, skvelé funkcie, hlasité a kvalitné reproduktory. Keďže je to vyššia verzia, tak aj cena je vyššia, no za tú sumu sa vám dostane do rúk spoľahlivý tablet pre celú rodinu.

Techvia.sk

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here