recenzia tlačiareň Brother DCP-T510W

Brother je jednou z najznámejších spoločností, ktoré sa zaoberajú vývojom a predajom tlačiarní. DO redakcie nám na recenziu prišli dva modely. Prvým z nich je model Brother DCP T51OW, tlačiareň vhodná do domácnosti, najmä pre rodiny, ktoré zvyknú tlačiť veľké množstvo dokumentov.

Prvé spustenie, inštalácia a softvér

Túto recenziu by sme radi začali obsahom balenia tlačiarne Brother DCP-T510W. Okrem samotnej tlačiarne sa v balení nachádza napájací kábel, USB kábel a okrem návodu sa v balení nachádza aj softvér ovládača pre systém Windows. V našom prípade však nebol vôbec potrebný. Tlačiareň sme pomocou USB kábla pripojili do redakčného PC a bez akéhokoľvek ďalšieho kroku sme mohli zahájiť tlač. Podobný proces sme zopakovali na približne ďalších štyroch zariadeniach a na naše prekvapenie bol výsledok stále rovnaký.

Displej a ovládanie tlačiarne Brother DCP-T510W

recenzia tlačiareň Brother DCP-T510W

Displej na nachádza v paneli na prednej strane zariadenia spolu so všetkými ovládacími prvkami. Displej nie je dotykový a všetky údaje, príkazy a návrhy na prácu s tlačiarňou sa zobrazujú len v jednom riadku. Menu tlačiarne a celkové používateľské prostredie je veľmi intuitívne. Všetky funkcie tlačiarne sme dokázali aktivovať v priebehu niekoľkých sekúnd a na návrat sme používali tlačidlo „menu“ či „stop“, ktoré slúži najmä na zastavenie tlače.

Funkcie a najväčšie prednosti tlačiarne Brother DCP-T510W

recenzia tlačiareň Brother DCP-T510W

Testovaná tlačiareň ponúka okrem klasickej tlače a kopírovania aj možnosť skenovania dokumentov. Počas jej používania sme vytlačili cez 350 strán rozmeru A4 a z toneru neubudol ani kúsok. Keďže tlačiareň bola zaradená do inovatívneho modelového radu InkBenefit Plus, jednou z jej hlavných predností sú nízke náklady na tlač. Vyťaženosť čierneho atramentu je približne 6 500 strán, zatiaľ čo farebné by mali zvládnuť približne o tisícku menej. Cena farebného toneru sa pohybuje v rozmedzí 5-6 € za jednu fľaštičku, čo znamená, že za kompletné naplnenie nezaplatíte viac ako 22 €. Plnenie je jednoduché a nezaberie vám viac ako minútu.

Plniaci systém tlačiarne sa nachádza v prednej časti zariadenia. Vďaka priehľadnému materiálu máte stav naplnenia tlačiarne neustále pod kontrolou, čo výrazne uľahčuje samotné používanie a údržbu tlačiarne. Ani po dlhšom čase bez tlačenia sa nestane, že naplnené farby zaschnú a budete musieť kupovať nové. Ich papierová životnosť je 6 mesiacov, no v praxi vydržia ešte o niečo dlhšie. Ďalším plusom tlačiarne je to, že súčasťou balenia sú aj 4 základné farby. Konečná suma tlačiarne je o niečo vyššia, no vaša investícia sa vám vráti okamžite už pri prvom nákupe tonerov.

recenzia tlačiareň Brother DCP-T510W

Okrem možnosti pripojenia sa do notebooku či vášho PC zariadenia môžete využiť aj jednoduchú a šikovnú aplikáciu od spoločnosti Brother. Volá sa iPrint &Scan a môžete si ju stiahnuť ako pre Android, tak aj pre iOS zariadenia. Vo vašej Wi-Fi sieti si vyhľadáte vašu tlačiareň Brother, podľa krokov v aplikácii sa na ňu pohodlne pripojíte a potom si už len vyberiete aké dokumenty, v akej kvalite a akého formátu budete tlačiť. Pripojiť sa môžete pomocou technológie WPS, Wi-Fi Direct a podobne. Všetky možnosti sa vám zobrazia po zapnutí tlačiarne a stlačení tlačidla „Wi-Fi“, prípadne po nahliadnutí do menu tlačiarne.

recenzia tlačiareň Brother DCP-T510W
Tlačiareň získala aj environmentálnu akreditáciu Energy Star

Do tlačiarne môžete na jedno naplnenie vložiť až 150 listov vďaka zásobníku, ktorý sa nachádza na spodnej strane zariadenia. Cez zadný podávač môžete do tlačiarne zmestiť len jeden papier, čo ušetrí váš čas pri tlači špeciálnych médií. Rozlíšenie tlače dosahuje 6000×1200 dpi, zatiaľ čo rozlíšenie pri optickom skenovaní je 1200x2400dpi.

Záverečné hodnotenie tlačiarne Brother DCP-T510W

zaverecne hodnotenie klavesnice Brother dcp

Poďme najskôr k cene testovanej tlačiarne. Model DCP-T510W môže byť váš už od 160 € vrátane DPH. S tlačiarňou sme boli nadmieru spokojní. Papierové špecifikácie nezostali len na papieri a tlačiareň nás potešila dobrou kvalitou vytlačených dokumentov, fotografií a oceňujeme aj jej bezproblémovú komunikáciu s mobilným zariadením.

Martin Morávek & Matej Bičan