Recenzia Trust GXT 840 Myra

Do redakcie nám na recenziu prišla herná klávesnica od spoločnosti Trust. Testovaný model GXT 840 Myra nás nadchol futuristickým dizajnom, pohodlným ovládaním, no najmä cenou. Poďme sa pozrieť, čo všetko táto klávesnica ponúka.

Dizajn, ovládanie a rozloženie klávesov

Recenzia Trust GXT 840 Myra

Klávesnica Trust GXT 840 Myra nám bola sympatická už od samého začiatku. Jej dizajn je naozaj originálny a každý, kto sa na ňu pozrie ihneď pochopí, že sa jedná o hernú klávesnicu. Dizajnových prvkov je niekoľko a najvýraznejším je asi logo výrobcu vo vrchnej časti klávesnice. Podsvietenie klávesov nie je pri herných klávesniciach nič nezvyčajné, no to čo nás zaujalo, bolo podsvietenie opierky zápästí. GXT 840 Myra patrí medzi najväčšie klávesnice, aké sme mali možnosť otestovať. Na druhej strane je však celkom ľahká, za čo vďačí celoplastovému prevedeniu. Plastové prevedenie pôsobí trochu lacnejším dojmom, avšak recenzovaná klávesnica nemá čo skrývať. Stojí za veľa, no nestojí veľa. Vďaka veľkosti tohto modelu sú klávesy od seba dostatočne vzdialené, čo zabezpečuje pohodlné stláčanie každého z nich.

Recenzia Trust GXT 840 Myra

Okrem klávesov, na ktoré sme zvyknutí a nájdeme ich na každej klávesnici, pribudlo aj niekoľko tých programovateľných. Presnejšie sa jedná o 5 programovateľných tlačidiel, ktoré si našli svoje miesto v ľavej časti klávesnice, rozmiestnené vertikálne nad sebou. Ich označenie je G1 až G5, pričom nad klávesom G1 sa nachádza šieste tlačidlo, ktoré však slúži na zapnutie nahrávania obrazovky. Kláves REC umožní streamerom či youtuberom zaznamenať celý priebeh hry, prípadne zápasu. Celkovo je klávesnica vybavená 12 klávesmi pre médiá. Zmena nastala v umiestnení klávesa Esc. Jeho pozíciu nahradilo už spomínané tlačidlo Rec a kláves Esc sa tak nachádza vpravo od neho. Podobná zmena postihla aj ľavý kláves Ctrl. Nie je to však zmena, na ktorú by sme si nevedeli zvyknúť.

Podsvietenie a funkcie klávesnice Trust GXT 840 Myra

Klávesnica disponuje troma farebnými režimami – fialovým, červeným a modrým. Škoda len, že intenzitu podsvietenia nie je možné zmeniť. Súčasťou klávesnice je samozrejme aj tá numerická. Počas hrania oceníte možnosť priameho vypnutia klávesa Windows, ktorého prípadné stlačenie by mohlo ovplyvniť výsledok celej hry. Klávesnica je vybavená  aj technológiou Anti-Ghosting, aj keď zvládane len 8 klávesov. Radšej menej ako nič, a preto sme radi, že aj takto cenovo dostupná klávesnica disponuje možnosťou stlačenia a rozpoznania až ôsmich klávesov súčasne.

Recenzia Trust GXT 840 Myra

Vďaka kombinácii gumených a plastových nožičiek sa vám klávesnica nebude po stole šmýkať a upraviť si teda môžete aj jej zdvih. K dispozícii sú však, ako inak, len dve možnosti. Okrem všetkých spomenutých predností klávesnice si ceníme aj hrubý opletený USB kábel, ktorý vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie – rozhodne to však neodporúčame.

Záverečné hodnotenie
zaverecne hodnotenie trust

Herná klávesnica Trust GXT 840 Myra je dobrá voľba pre každého, kto nie je príliš náročný a nemá problém s membránovou klávesnicou. Vďaka tomu, že nie je mechanická je nesmierne tichá, čo oceníte najmä v noci. Ďalším plusom je zaujímavý dizajn a samozrejme trojfarebné podsvietenie. Funkciou Anti-Ghosting uzatvárame túto recenziu a s cenovkou od 31 € vám klávesnicu Trust GXT 840 Myra rozhodne odporúčame.

Martin Morávek & Matej Bičan