ROG Flow X16

V redakcii sme mali možnosť zoznámiť sa s výkonným herným notebookom ROG Flow X16 (GV601). Notebook vo svojom kompaktnom tele ponúka výkon, ktorý ocení nejeden hráč.

ROG Flow X16

V prípade ROG Flow X16 (GV601) ide o konvertibilné zariadenie s dotykovým displejom, čím sa rozširujú možnosti spôsobu jeho používania.

ROG Flow X16

Rôznym spôsobom používania je prispôsobená konštrukcia, ako aj celé telo notebooku. Na bočných stranách sa nachádzajú jednotlivé konektory a tlačidlo zapnutia notebooku. Postupne tu nájdeme DC konektor na nabíjanie, HDMI, USB-C 3.2, PCIe 3.0, 3,5 mm audio, 2 x USB a čítačka micro SD kariet. Sieťový konektor RJ45 pri tomto notebooku budete hľadať márne. Na pripojenie do siete sa používa rýchla WiFi 6E  konektivita.

ROG Flow X16

ROG Flow X16

Vzhľadom na veľký výkon notebook ROG Flow X16 (GV601) ponúka výkonné chladenie. Vzduch z útrob notebooku sa odvádza bočnými a zadnými výduchmi. Čo sa týka hluku, tak ide o klasický zvuk, ktorý sa ničím neodlišuje od iných notebookov.

notebook ROG Flow X16

notebook ROG Flow X16

Zobrazovací panel pri notebooku ROG Flow X16 je 16“ dotykový s technológiou mini LED s rozlíšením 2560 x 1600, WQXGA pri pomere strán 16:10. Displej ponúka obnovovaciu frekvenciu 165 Hz. Ide o veľmi kvalitný lesklý displej s dobrými pozorovacími uhlami s podporou HDR. Displej dobre reaguje na dotyk. Celý systém rýchlo reaguje na akýkoľvek spôsob používania, či už vo vertikálnej alebo horizontálnej polohe zariadenia. K príjemným a nerušivým aspektom patrí aj to, že okolo displeja sa nachádzajú minimálne čierne rámiky.

ROG Flow X16

Vrchná strana displeja obsahuje 720 Px IR kameru, ktorú je možné používať pri práci či na samotné prihlásenie do systému.

kamera notebook ROG Flow X16

Na klávesnici sú klávesy dostatočne veľké s dobrým rozostupom a príjemným zdvihom. Klávesy sú podsvietené v režime RGB. Ovládanie podsvietenia je možné aj samostatným klávesom, na to určeným. Klávesnica nedisponuje numerickou časťou. Pod klávesnicou sa nachádza veľký touchpad. Umiestnený je v strede, takže dosiahnete z každej strany notebooku rovnako na dotykovú plochu.

klávesnica notebook ROG Flow X16

klávesnica ROG Flow X16Zvuk

Zvuk, ktorý reprodukuje notebook ROG Flow X16 je na dobrej úrovni, podporovaný funkciou Dolby Atmos. Zvuk má vyvážené výšky aj basy. Myslíme si, že je na úrovni, na akú sme zvyknutí pri mnohých notebookoch. Ak budete používať zariadenie na chat, tak si určite všimnete, že zvuk pri hlase je zreteľnejší, akoby zosilnenejší voči okolitým zvukom. A to nám v redakcii pri testovaní vyhovovalo.

Hardvér & Softvér

system ROG FLOW X16

Výkonný procesor AMD Ryzen™ 9 6900HS zabezpečuje dostatočný výkon. K rýchlemu chodu mu pomáhajú DDR5-4800 pamäte. Grafickému výkonu odpovedá použitá grafická karta NVIDIA ® GeForce RTX™ 3070 Ti. Myslíme si, že výkonu je dostatok na hranie hier alebo využitie pri práci s grafikou. Notebook ROG Flow X16 (GV601) môžete používať v troch režimoch výkonu: Silent, Performance a Turbo, keď je notebook napájaný z elektrickej siete. V priloženej grafike si môžete pozrieť nami namerané hodnoty pomocou 3DCinebench programu.

TURBO napájanie z elektrickej siete
TURBO napájanie z elektrickej siete

Operačným systémom notebooku ROG Flow X16 je Windows 11 Pro. Samotné zariadenie ponúka softvér na správu a personalizovanie si systému. Tento program si môžete spustiť samostatne na to určeným klávesom, ktorý je vo vrchnej časti klávesnice. Program Armory Create zabezpečuje ovládanie systému,  nastavenie podsvietenia, pričom zobrazuje aktuálnu teplotu procesora pri aktuálne nastavenom výkone.

Armoury Crate

Program Armory Create ponúka nastavenie profilov, ktoré následne môžete použiť pri práci alebo hraní hier.

Batéria

Notebook ROG Flow X16 (GV601) vo svojom tele ukrýva štvorčlánkovú 90W batériu, ktorú je možné nabíjať 240W adaptérom. Nabíjanie adaptérom je veľmi rýchle. Na nabitie stačilo niečo cez hodinu. Spotreba energie závisí od spôsobu používania zariadenia.

adaptér notebook ROG Flow X16

Záver

Notebook ROG Flow X16 (GV601) je výkonné zariadenie, ktoré môžete využiť viacerými spôsobmi, vďaka jeho 360° otočnému displeju. Jeho prednosti predstavujú dotykový displej, procesor a grafická karta. Myslíme si, že hráči sa tomuto zariadeniu potešia a spokojní budú aj užívatelia, ktorí ho budú používať v rámci pracovných povinností.

notebook ROG Flow X16

notebook ROG Flow X16

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here