Creative Live! Cam Sync 1080p

Spoločnosť CREATIVE predstavila veľmi vydarenú webkameru Creative Live! Cam Sync 1080p s pohodlnou funkciou PLUG AND CALL. Okrem vysokej svetelnosti vie webkamera ponúknuť aj kvalitný výstup obrazu a zvuku.

Vzhľad

Táto šikovná webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p sa vyrába iba v čiernom prevedení so strieborným lemovaním, aby zbytočne nevzbudzovala pozornosť. Spredu je vidieť logo CREATIVE a názov modelu Live! Cam. Hlavným komponentom kamery je jej šošovka, pod ktorou sa nachádza stereo mikrofón. Na zadnej strane je pripevnený USB 2.0 kábel. Zospodu je akoby guľová otočná hlava pripevnená na podložku, ktorá sa dá taktiež polohovať v horizontálnom smere. To znamená, že sa dá pripevniť na väčšinu statívov vďaka štandardnej veľkosti závitu. Guľová hlava dokáže rotovať v horizontálnom smere o 360° a vo vertikálnom o 30°. Spodok je možné v prípade potreby odskrutkovať.

webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p

Kamera

Šošovka kamery má širokouhlú ohniskovú vzdialenosť 77°, vďaka čomu sa do záberu  dokáže bez problémov zmestiť viac ako jeden človek. Objektív v štyroch elementoch má svetelnosť až f/2,4, čo sa výborne hodí do zlých svetelných podmienok ako je tmavá izba či pracovňa. Zaostriť dokáže už od 500 milimetrov do nekonečna. Ak sa vám to zdá príliš ďaleko, môžeme vás ubezpečiť, že pri takýchto širokých záberoch to nehrá až tak významnú rolu. Vďaka miniatúrnemu čipu, podobne ako pri telefónoch, sa zdá, že celý obraz je zaostrený.

webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p

Kamera má čip s rozlíšením FullHD, predstavujúci 1920 x 1080 pixelov, teda 2 Mpx senzor pri 30 FPS. Taktiež vie prevádzať výstup aj na štandardnú kvalitu 720 x 576 s 30 FPS, ktorá významne zníži objem dát. Výstupné súbory môžu byť YUY2 / MJPG a pre fotografiu BMP alebo JPG. Z dôvodu blikania umelého svetla z elektrickej siete, kamera vie aktívne odstraňovať „flickering“ pri 50 Hz a 60 Hz.

Súčasťou webkamery Creative Live! Cam Sync 1080p je fyzická zábrana šošovky – gumená krytka pripevnená o telo kamery starajúca sa o vašu bezpečnosť a súkromie v čase, keď webkameru nepoužívate. Jej plusom je aj ochrana šošovky pred prachom a nečistotami.

webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p

Zvuk

Pod šošovkou je umiestený integrovaný stereo reproduktor. Má všesmerovú charakteristiku, takže je počuť aj ľudí, ktorí sa nenachádzajú priamo pred mikrofónom. Výstup má veľmi príjemný pre ucho a celkovo kvalitný.

Plug and Call

Ako už názov napovedá, kamera Creative Live! Cam Sync 1080p je veľmi kompaktná a nepotrebujete špeciálneho technika na jej zapojenie. Stačí zapojiť do USB portu, v počítači povoliť kameru vo vyskakovacom okne a je pripravená. Pracuje aj v počítačoch s operačným systémom Mac OS. Testovaná je aj na známych aplikáciách na videohovory ako je Zoom, Cisco WebEx, Messenger, Skype či Microsoft Teams.

webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p

Fyzické vlastnosti

Malá, praktická webkamera od spoločnosti CREATIVE  má iba 96 gramov s rozmermi 105 x 65 x 60 mm. Príjemným prekvapením bolo zistenie, že kábel má až 1,5 metra a aj po predĺžení pomocou tenkého 1,5 metrového kábla USB 2.0 bol bezproblémovo schopný prenášať signál. Aj keď webkamera býva väčšinou umiestnená pri izbovej teplote, zvláda teploty od -10 do 40 stupňov Celzia.

webkamera Creative Live! Cam Sync 1080p

Záver

Kamera Creative Live! Cam Sync 1080p je kvalitne spracovaná, pri testovaní sme nenatrafili na žiadnu významnú chybu, pracovala spoľahlivo a tak nám neostáva nič iné než ju odporúčať.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here