Xiaomi_Mi_Band_2

Tentokrát nám do redakcie dorazil športový a hlavne štýlový náramok Mi Band 2, ktorý okrem merania tepu prináša aj informačný OLED displej. Pri predošlých dvoch generáciách náramku prevládala jednoduchosť. Hliníkové oválne telo s absenciou displeja a s jednoduchým gumeným remienkom doslova trhalo rekordy v predaji. Veď, čo viac bolo treba k úspechu?

Dizajn a balenie

Nový Mi Band 2 je o krok vpred. Hoci nie je priamo určený pre používateľov, ktorí chcú mať k dispozícii veľký výber funkcií, ale skôr pre tých menej náročných. Xiaomi zas a znova trafilo do čierneho. Volilo elegantný čierny ovál, ktorého prednú stranu s displejom dopĺňa jedno veľké kapacitné tlačidlo, ktorým sa dokážete presúvať medzi jednotlivými funkciami. Na zadnej strane je osadený spomínaný snímač rýchlosti tepu. Náramok dokonale ladí s remienkom, ktorý je pohodlný a príjemný na každodenné nosenie. Každopádne náramok ponúka dostatočný rozptyl dierok a sadne na každú ruku. Balenie ničím neprekvapí, v boxe nájdete len náramok, remienok, nabíjačku a potrebné dokumenty, veď čo viac si priať za takú ľudovú cenu.

Základné parametre a OLED displej

Inteligentné zariadenie je dlhé 403 mm, široké 157 mm a vysoké 105 mm. Náramok má veľkosť 235 x 105 mm. Navyše hmotnosť zariadenia činí iba 17 gramov, vďaka čomu je fitness náramok jedným slovom praktický. Mi Band 2 ponúka odolnosť s certifikáciou IP67, čo v praxi znamená, že odolá aj silnejšiemu dažďu. Doposiaľ sa nám ešte nestalo, aby sme sa o náramok niekde zachytili, prípadne aby nám prekážal pri aktívnom pohybe. Bohužiaľ ponúkaný jas displeja nie je veľmi vysoký, čo znamená, že manipulácia so zariadením na priamom slnku je veľmi problematická a náročná.

Analýza ponúknutých funkcií – Veľa muziky za málo peňazí

Mi Band 2 ponúka dostatočne veľa základných, ale aj zaujímavých funkcií, ako napríklad:  zobrazovanie času, počítanie krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie, meranie rýchlosti tepu a zostávajúcu batériu. V aplikácii sa dajú dodatočne nastaviť notifikácie z telefónu a monitorovanie spánku.

Čo sa týka presnosti zobrazovania krokov, hodnoty sa nikdy príliš nelíšili od iných zariadení. Nikdy sme nespozorovali abnormálnu aktivitu pri počítaní krokov a sedela aj prejdená vzdialenosť. Množstvo spálených kalórií je však iba orientačný údaj.

Meranie tepu je kapitola sama o sebe. S čistým svedomím môžeme prehlásiť, že je to nepresná záležitosť, zakaždým zobrazí inú hodnotu, čo nás však pri cene zariadenia ani veľmi neprekvapuje. Každopádne mohla byť tejto funkcii venovaná väčšia pozornosť, aby meranie bolo o niečo dokonalejšie.

Notifikácie sú však na výbornej úrovni. Dokážete si nastaviť, z ktorých aplikácií si želáte dostávať upozornenia a zasa naopak, z ktorých upozornenia dostávať nechcete. Analyzovanie spánku je zaujímavá „fičurka“, bohužiaľ tejto funkcii sme doteraz neprišli na chuť.

Náramok má tiež zabudovanú funkciu upozornenia pri nečinnosti. Ak sa hodinu nepohnete od stola, náramok vás na to rýchlo upozorní.

Mi Fit aplikácia – Prehľadná a užitočná

Mi Fit aplikácia je jednoduchá a hlavne prehľadná. Môžete sa spoľahnúť na pravidelnú softvérovú podporu zo strany Xiaomi. Počas testovania nám prišla už nejedna aktualizácia. Celý proces je jednoduchý a časovo nenáročný. V aplikácii nájdete rôzne grafy o počte krokov za jednotlivé dni, prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a vašej celkovej aktivite. Spánkové grafy majú výpovednú hodnotu o tom, ako ste spali v priebehu jednotlivých dní a či bol váš spánok dostatočne kvalitný.

V aplikácii sa nachádza množstvo nastavení. Najviac sa nám zapáčil budík, ktorý vás v nastavenom čase zobudí intenzívnymi vibráciami. Vďaka bezdrôtovej technológii Bluetooth 4.0 si taktiež môžete nastaviť rôzne aktuálne notifikácie, ako je napríklad prichádzajúci hovor či novú SMS správu. Aplikácia ponúka ešte niekoľko ďalších zaujímavých nastavení, vďaka čomu je možné dokonale si prispôsobiť váš štýl používania náramku.

Výdrž batérie a nabíjanie náramku Xiaomi Mi Band 2

Najviac sme boli zvedaví na deklarovanú 20 dňovú výdrž batérie. Po viac ako mesačnom testovaní produktu sme  boli viac ako prekvapení a zároveň nadšení z výdrže. Hoci sa nám nepodarilo dosiahnuť 20 dní na jedno nabitie, ale nechýbalo k tomu veľa. Úžasných 17 dní.  Samozrejme výdrž batérie závisí od aktivity používateľa. Aplikácia Mi Fit ponúka rôzne funkcie, ktoré výdrž znižujú. Príkladom môže byť kontinuálne meranie tepu počas behu alebo upozorňovanie na notifikácie z aplikácií tretích strán (Facebook, Instagram). Vyskúšali sme zapnúť notifikácie zo všetkých možných aplikácií (Mi Band 2 ich ponúka maximálne 5) a batéria sa rapídne vybíjala. Nabíjanie náramku je vskutku rovnaké ako pri predošlých generáciách. V balení nájdete malý káblik, ktorý má na jednej strane obyčajný USB konektor a na druhej strane špeciálny slot na vloženie náramku. Nabíjanie nám trvalo približne hodinu a pol. Na displeji sa zobrazí animácia na koľko percent je náramok nabitý.

Záverečné hodnotenie nositeľného zariadenia Xiaomi Mi Band 2
Xiaomi_Mi_Band_2

Najväčšie pozitívum vidíme v ponúknutej funkcionalite za rozumnú cenu, ktorá sa pohybuje na úrovni približne 23 € vrátane DPH. Náramok prekonal naše očakávania. Najviac sme ocenili kvalitné spracovanie a výdrž batérie na jedno nabitie. Využívali sme ho prevažne na počítanie krokov, prípadne na notifikácie. Medzi negatíva radíme najmä nedostatočnú čitateľnosť na ostrom slnku a ďalej nepresné vyhodnocovanie tepovej frekvencie srdca. Na trh prichádza nová generácia Mi Band 3. Ak ešte nevlastníte žiadny fitness náramok, tak v porovnaní s Gear Fit 2 či Fitbit ušetríte. Náš záverečný verdikt je, že za málo peňazí dostanete veľa muziky.

klik_ne_web_gearbestZa zapožičanie náramku Mi Band 2 od značky Xiaomi ďakujeme e-shopu gearbest.com