fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Od predstavenia prvej generácie fitness náramku Mi Band uplynulo už pekných pár rokov. Za ten čas si značka Xiaomi získala srdcia miliónov zákazníkov po celom svete a stihla sa presláviť najmä svojimi inteligentnými mobilnými zariadeniami. O tom však neskôr. Dnes si predstavíme tretiu, vodeodolnú generáciu fitness náramku, ktorý prichádza s väčším OLED displejom a väčšou kapacitou batérie.

Dizajn, balenie a ovládanie náramku Mi Band 3

Balenie recenzovaného fitness náramku je klasické. Ako pri predchádzajúcom modeli Xiaomi Mi Band 2 sa môžete tešiť na samotný gumený náramok, telo v tvare elegantného čierneho oválu, tentokrát bez hardvérového tlačidla a stručnú dokumentáciu. Náramok je dostatočne elastický, aby sa pohodlne prispôsobil akémukoľvek zápästiu a sadol ako uliaty. Telo fitness náramku jednoducho vložíte do gumeného náramku a nemusíte sa obávať, že by počas používania vypadol. Podobne ako náramok na zápästí, tak aj elegantný ovál, ktorý tvorí telo náramku, sedí na svojom mieste ako prikovaný. Telo Mi Band 3 váži len o 1,5 g viac ako model z minulej recenzie a celková hmotnosť sa tak vyšplhala na 8,5 g. Je tak ľahký a kompaktný, že po niekoľkých minútach ani neviete, že ho používate.

Vylepšený OLED displejfitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3Displej modelu Mi Band 3 je konečne dotykový a takmer o polovicu väčší. Jeho veľkosť tak činí až 0,78 palca. Novinka prichádza s technológiu POLED, čo znamená, že jej rozlíšenie je 120×80 pixelov. Vďaka tejto zmene je ovládanie náramku oveľa jednoduchšie. Zobrazenie textu a informácií je stále monochromatické, v čom nevidíme žiaden problém, ba naopak, myslíme si, že takémuto malému šikovnému zariadeniu sa čierno-biely displej náramne hodí. Veľký pokrok sme spozorovali najmä pri maximálnom jase a počas používania náramku na priamom slnku. Kvalita zobrazenia je oveľa lepšia a tento krok vpred chválime. Veľkokapacitné tlačidlo starého Mi Band-u nahradilo softvérové tlačidlo, ktorým najmä potvrdzujete úkon pred jeho vykonaním. Tlačidlo je šikovne zakomponované do dizajnu celého náramku. S displejom sme boli nadmieru spokojní a nemáme mu čo vyčítať.

Funkcie – Mi Band 3 prichádza s predpoveďou počasia

fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Obe verzie fitness náramku disponujú takmer rovnakými funkciami.

Optický senzor na meranie srdcového tepu však pracoval o poznanie presnejšie, čo sme ocenili najmä počas náročnejších dní a samozrejme pri vykonávaní rôznych športových aktivít. Zistenie, že naša kondička nestojí za veľa nás celkom zamrzelo.

fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Šikovnou funkciou je krátkodobá trojdňová predpoveď počasia, ktorú sme si prezerali každé ráno. Údaje sa zhodovali so skutočnosťou a na predpoveď sa dalo spoľahnúť. Táto funkcia je v testovanom zariadení zároveň novinkou, ktorou starší Mi Band 2 nedisponuje. Predpoveď počasia sa spolu s inými informáciami nahrá do náramku ihneď po jeho pripojení k vášmu smartfónu.

Zaručená vodotesnosť

fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Oproti svojmu staršiemu súrodencovi novinka Mi Band 3 disponuje odolnosťou voči vode až do hĺbky 50 metrov, čo znamená, že okrem sprchovania môžete s týmto náramkom navštíviť aj miestne kúpalisko. Vodotesnosť sme si odskúšali a testované zariadenie bolo aj naďalej plne funkčné.

fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Výdrž batérie a nabíjanie náramku Xiaomi Mi Band 3

fitnes náramok recenzia Xiaomi Mi Band 3

Zatiaľ čo predchádzajúca verzia disponovala len 70 mAh kapacitou vstavanej batérie, Mi Band 3 dostala do vienka o 40 mAh navyše. Netreba však zabúdať, že okrem kapacity batérie narástli aj rozmery displeja, ktorý je navyše o niečo jasnejší. Kapacita sa teda zvýšila, no výdrž zostala rovnaká. Náramok vám bude robiť spoločnosť celých 20 dní bez nutnosti jeho dobíjania. Výdrž hodnotíme ako veľmi dobrú. Spolu s výdržou zostáva rovnaký aj spôsob dobíjania. Konektor, do ktorého zapojíte pribalený USB kábel nájdete na spodnej strane inteligentného náramku.

Mi Fit aplikácia – Šikovná a stabilná aplikácia

Aplikácia  Mi Fit je jednoduchá a hlavne prehľadná. Môžete sa spoľahnúť na pravidelnú softvérovú podporu zo strany Xiaomi. Podobne ako počas testovania predošlého modelu Xiaomi Mi Band 2, aj teraz nám prišlo hneď niekoľko aktualizácií. V aplikácii nájdete rôzne grafy o počte krokov za jednotlivé dni, informácie o prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a vašej celkovej aktivite. Vďaka spánkovým grafom sme mali prehľad o počte hodín, ktoré sme jednotlivé dni prespali. Práve vďaka zariadeniu Mi Band 3 sme si uvedomili, že náš spánok nestál za veľa a hodín, ktoré sme využili na spánok bolo naozaj málo. Aplikácia ponúka prehľadné zobrazenie stavu vášho zariadenia a všetkých jeho ponúkaných funkcionalít.

V aplikácii sa nachádza množstvo rôznych nastavení. Budík opäť nesklamal a v nastavenom čase nás budil intenzívnymi vibráciami. Namiesto otravných tónov obohranej melódie nášho starého budíka sme sa tak zobúdzali celkom príjemným spôsobom. Vďaka bezdrôtovej technológii Bluetooth 4.2 si taktiež môžete nastaviť rôzne aktuálne notifikácie, ako je napríklad zobrazenie prichádzajúceho hovoru či novej SMS správy. Aplikácia ponúka ešte niekoľko ďalších zaujímavých nastavení, vďaka čomu je možné dokonale si prispôsobiť váš štýl používania náramku.

Záverečné hodnotenie fitness náramku Xiaomi Mi Band 3

zaverecne_hodnotenie_mi_band3

Sme radi, že sme mohli otestovať aj poslednú a najnovšiu verziu inteligentného fitness náramku od spoločnosti Xiaomi. Model Mi Band 2 nebol zlý, avšak k dokonalosti mal ďaleko. Na testovanom Xiaomi Mi Band 3 oceňujeme najmä lepšie zobrazovacie schopnosti, dotykový displej a vodotesnosť do hĺbky až 50 metrov. Jeho cena začína na približne 28 € vrátane DPH a jeho kúpu vám rozhodne odporúčame.

klik_ne_web_gearbestZa zapožičanie náramku Mi Band 3 od značky Xiaomi ďakujeme e-shopu gearbest.com