XIAOMI Mi Bezdrôtová Vŕtačka 12V

Spoločnosť Xiaomi je skutočne úspešnou firmou na poli mobilných telefónov, o tom niet pochýb. Xiaomi však okrem mobilných telefónov v poslednej dobe uvádza na trh aj iné produkty. Napríklad elektrické kolobežky či elektrické skrutkovače. Dnes sa k nám do redakcie techvia.sk dostala nová vŕtačka od značky Xiaomi. Hneď sme ju vyskúšali a tak sa môžeme s vami podeliť o naše dojmy.

Vŕtačka je vyrobená z čierneho matného plastu a kovových súčiastok. Čierny matný plast dopĺňajú oranžové spínače, ktoré majú na starosti smer otáčania, tak ako pri ostatných vŕtačkách s batériou. Určite poteší pogumovaná rukoväť, ktorá vynikajúco padne do ruky.

XIAOMI Mi Bezdrôtová Vŕtačka 12VTu sa už dostávame k prvým odlišnostiam od tradičných vŕtačiek. Jednotka nedisponuje vymeniteľnou batériou, v prípade vybitia poputuje naspäť na nabíjačku. Nabíjanie je zabezpečené pomocou USB-C portu, čo si zaslúži pochvalu. Kapacita batérie je 2000 mAh. Na druhej strane je vŕtačka kompaktná v porovnaní s inými modelmi na trhu.

nabíjací adaptér

Ďalšou odlišnosťou je prítomnosť displeja na zadnej strane. Pomocou neho, tlačidla a otočného kolieska si dokážete prepnúť medzi troma režimami. Prvým je automatické regulovanie točivého momentu. V takom prípade vŕtačka zastaví, keď zaznamená vyšší odpor materiálu počas vŕtania. Druhým je manuál, vďaka ktorému si točivý moment môžete regulovať sami pomocou otočného kolieska. Obrazovka zobrazí číslice a pri otočení vám zobrazí aký veľký točivý moment si vyberáte. Maximálny točivý moment tejto vŕtačky je 30 Nm. Tretím režimom je režim pulse, v manuáli označený ako režim vhodný pre začiatočníka. Tento režim znižuje a zvyšuje otáčky v intervaloch, čiže pulzuje. Tiež je vhodný, nakoľko do určitej miery zamedzuje prešmykovaniu bitov.

vŕtačka XIAOMI

Keď už sme pri bitoch, tak sa pozrieme na obsah balenia. Okrem nabíjacieho kábla a adaptéra nás tiež potešila prítomnosť odolného puzdra pokrytého čiernou tkaninou. V ňom sa nachádza plastový obal, kde je umiestnených 24 rôznych bitov na uťahovanie a 8 vrtákov rôznych veľkostí. Obal má tiež praktickú rúčku. Obal sme ocenili, nakoľko je náročné odhadnúť odolnosť vŕtačky voči pádom, najmä kvôli displeju na zadnej strane.

XIAOMI Mi Bezdrôtová Vŕtačka 12V

Keďže je to vŕtačka, tak sme logicky testovali vŕtanie. Pri našom teste vŕtačka dokázala vyvŕtať približne 100 dier do dreva predtým ako sa batéria úplne vybila. Keď sa batéria vybije, oznámi vám to displej, ktorý začne blikať a vŕtačka zastaví. Keď displej dobliká, máte ešte šancu vyvŕtať možno jednu či dve diery a potom už bude potrebovať nabiť.

XIAOMI Mi Bezdrôtová Vŕtačka 12V

Vŕtačka od Xiaomi vás milo prekvapí svojimi kompaktnými rozmermi a elegantným dizajnom. Určite uvítate prítomnosť rôznych režimov vŕtania či obalu. Jedná sa o šikovnú vŕtačku s cenou okolo 120 € vhodnú najmä na domáce použitie.

Bezdrôtová Vŕtačka 12V XIAOMI

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here