Xiaomi Mi iHealth

Spoločnosť Xiaomi vyvíja veľké množstvo inteligentných produktov a známa je najmä vďaka svojim telefónom pre veľmi dobrý pomer cena/výkon. Určite ste už počuli o Xiaomi kolobežke, lietajúcom drone, no počuli ste, že spoločnosť Xiaomi vyvinula svoj vlastný teplomer? A môže takéto zariadenie fungovať rovnako spoľahlivo ako klasické ortuťové a iné kvapalinové teplomery?

Ovládanie – Nič ľahšie nenájdete
teplomer Xiaomi Mi iHealth

Všetci poznáme tie dni, kedy nás trápi horúčka a aj to, ako ťažko takéto obdobia zvládame. Odmerať si teplotu pre nás nebýva problém. Pokiaľ však ide o deti, príbeh je celkom iný. Je ťažké dosiahnuť, aby pár minút pokojne sedeli a rovnako ťažké je vysvetliť im, že meranie teploty nie je nič strašné. Xiaomi sa pokúša tento problém odstrániť a recenzovaný teplomer pracuje bez akéhokoľvek kontaktu s pokožkou. Xiaomi Mi Health je bezkontaktný teplomer, ktorý pracuje na princípe infračerveného snímania zo vzdialenosti približne 3 cm. Miesto merania výrobca dokonca označil na ochrannej fólii, ktorú môžete pri rozbaľovaní pokojne odstrániť.
Xiaomi Mi iHealth

Meranie je spoľahlivé s presnosťou 0,2 °C Celzia vďaka nemeckému snímaču značky Heimann. Xiaomi je síce Čína, no snaží sa predávať kvalitné a cenovo dostupné produkty. To sa nám potvrdilo aj pri testovanom bezdotykovom teplomere, ktorý aj po viacerých meraniach ukázal pravdivé výsledky zmenené maximálne o 0,2 °C tak, ako to garantoval výrobca.

Na meranie teploty vám postačí digitálny LED displej a jediné tlačidlo umiestnené v strede zariadenia. Prvým stlačením sa teplomer zapne, a keď sa rozsvietia znaky ako vidíte vyššie na obrázku, môžete teplomer priložiť k miestu merania a stlačiť tlačidlo znova. Tlačidlo držíte dokiaľ neucítite zavibrovanie, ktoré vám oznámi koniec merania. Celý proces netrvá dlhšie ako 1-2 sekundy a o spoľahlivý výsledok máte postarané.

Obsah balenia
Xiaomi Mi iHealth

Balenie obsahuje len to najpotrebnejšie k používaniu recenzovaného teplomera. Dve batérie typu AAA, dokumentáciu, ktorá vám bude nanič, keďže je komplet celá písaná v čínštine a samotný teplomer.  Ak by sme mali rozdávať mínusové body za absenciu anglickej dokumentácie, asi by sme teplomeru krivdili. Jeho ovládanie je tak jednoduché, že naň nepotrebujete žiaden návod.

Záverečné hodnotenie teplomeru Xiaomi

Ak ani vaše deti nemajú radi klasické teplomery, pri ktorých treba trpezlivo sedieť a čakať na konečný výsledok, určite zbystrite pozornosť. Xiaomi Mi Home iHealth teplomer kúpite za približne 17 € vrátane DPH. Cena je celkom prijateľná, meranie trvá naozaj krátko, spiace deti nezobudí žiadne zvukové oznámenie po skončení merania a navyše sa jedná o hygienické a veľmi presné riešenie pri meraní teploty. Spoločnosť Xiaomi sa stará nielen o pohodlnú prepravu, kvalitné fotografie a dobrú hudbu, no po novom aj o zdravie svojich zákazníkov. Zo začiatku sme mali obavy, či bude zariadenie fungovať tak ako má, no po jeho testovaní vám ho radi odporučíme.

 

klik_ne_web_gearbestZa zapožičanie teplomeru Xiaomi Mi Home iHealth ďakujeme e-shopu  gearbest.com

techvia.sk