romantický západ slnka na mori

Spoločnosť Lenovo nedávno predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď Motorola One Vision. Charakteristickým znakom tohto telefónu sú tri zadné fotoaparáty. Čím sú tieto fotoaparáty výnimočné? Vynikajú svojou schopnosťou vytvoriť nádherné fotografie, a to aj pri nepriaznivých svetelných podmienkach. Hlavná šošovka má rozlíšenie 48 Mpx. Na tomto fotoaparáte je však zaujímavejšia jeho f/1.7 svetelná clona. V tomto krátkom článku vám priblížime ako telefón fotografuje pri horších svetelných podmienkach. Fotografie sme spravili pri zapadajúcom slnku a v noci. Zamerali sme sa na fotografovanie rôznych objektov a budov vo väčšej vzdialenosti. Použili sme klasický mód fotografovania, ako aj nočný režim. Podotknúť treba fakt, že všetky fotografie a video sme urobili bez pomocného oporného bodu, čo znamená, že sme fotili s telefónom v ruke.  Výsledné fotografie si môžete prezrieť v tejto krátkej recenzii.

Hneď na začiatok si môžete všimnúť, že fotografie odfotené v klasickom režime sú tmavšie ako tie odfotené v nočnom režime. Nočný režim fotografie výrazne upravil a zvýšil detailnosť a farebnosť fotografií. Avšak pravdou je, že aj fotografie bez použitia nočného režimu sú veľmi kvalitné. Použitie nočného režimu fotografiám dodá nový nádych. Napriek tomu, že snímky sú pri tomto režime umelo upravované, pôsobia prirodzene.

Samotnému telefónu nie je čo vytknúť. Fotografovanie, natáčanie, surfovanie po internete alebo obyčajné prechádzanie systémom bolo hladké a príjemné. Batéria zariadenia vám prežije bez problémov celý deň. Opätovné rýchle nabitie zabezpečí 15 W nabíjačka.

Pri našom testovaní fotoaparátu sme sa snažili urobiť fotografie z veľkej vzdialenosti. Detaily v popredí sú vynikajúce. Keď sa pozriete na celkový záber, uvidíte, že objekty vo väčšej diaľke sú stále detailné. Na fotografii vľavo si dokonca môžete všimnúť svetlo z majáka.

Nový telefón Motorola One Vision je ideálny spoločník na cestovanie. Či už sa jedná o výdrž batérie, chod systému alebo fotografovanie, One Vision vás nesklame. Cena je výborná, za cca 300 € dostanete kvalitný telefón s výnimočným fotoaparátom.

Martin Morávek