reprosustava_AQ M24BT

Skvelý prednes českých reprosústav si vďaka kodeku AptX LL vychutnajú nielen milovníci hudby, ale taktiež fanúšikovia filmov a počítačových hier.

Spoločnosť Acoustique Quality, výrobca špičkových českých Hi-Fi reprosústav, zahájila predaj bezdrôtovej verzie reprosústav AQ M24 BT. Tá sa okrem nového 1″ výškového meniča s neodymovým magnetom a silnejších basov môže pochváliť i celkom novým Bluetooth modulom. Veľký medzigeneračný skok zaisťuje predovšetkým podpora kodekov AptX. S ich pomocou dokážu reprosústavy prehrať hudbu v CD kvalite i pri bezdrôtovom režime. Implementáciu technológie AptX Low Latency tak ocenia predovšetkým tí, pre ktorých je kľúčová perfektná súhra obrazu so zvukom. Špecialitou je režim Party mód, ktorý umožňuje pripojenie dvoch bezdrôtových zariadení zároveň. Tie sa následne môžu pri prehrávaní ľubovoľne striedať.

reprosustava_AQ M24BT

Modernizácie sa dočkal aj čelný panel. Je menší než predtým a elegantne vystupuje z priezvučnej tkaniny. Led dióda informujúca o zvolenom vstupe presvitá cez inovované logo a otočný volič ovláda nielen napájanie a hlasitosť, ale taktiež prepínanie medzi jednotlivými zdrojmi. Okrem bezdrôtového pripojenia totiž AQ M24BT disponujú i dvomi analógovými vstupmi s konektormi RCA. Užívatelia tak môžu pomocou pribaleného RCA-Jack kábla ľahko pripojiť aj počítač alebo televízor a posledný vstup využiť napríklad na pripojenie gramofónu.

Skutočné stereo bez drôtov

Už na prvý pohľad zaujmú AQ M24BT rozdelením ľavého a pravého kanálu, ktoré umožňuje plnohodnotnú reprodukciu priestoru stereofónnych nahrávok. Skutočné stereo ocenia taktiež fanúšikovia filmu a v neposlednej rade hráči. Tým sprístupní nielen silnejšie zážitky, ale taktiež lepšiu orientáciu v hernej akcii. Podpora AptX LL navyše zaistí perfektnú synchronizáciu obrazu so zvukom.

reprosustava_AQ M24BT

Reprosústavy v sebe ukrývajú výkonný digitálny zosilňovač prispôsobený použitým meničom. Ľahko tak poskytnú sínusový výkon 2 x 30 W. O prezentácii basov a stredných frekvencií sa stará 5″ polypropylénová membrána, ktorej v oblasti výšok sekunduje moderná 1″ kalota s neodymovým magnetom. Poslucháči sa tak môžu tešiť na vyrovnaný prejav s veľkým množstvom detailov. Špecialitou výrobcu je tak ručne spájkovaná výhybka, ktorá zaisťuje správne rozdelenie jednotlivých frekvencií.

Cena a dostupnosť

Reprosústavy AQ M24BT sú v predaji na stránkach výrobcu aqaudio.cz  za 7 490 Kč.

Tlačová správa