Prvý herný notebook značky ROG s OLED displejom prináša tenšie a ľahšie šasi.

KĽÚČOVÉ BODY

  • Úplne nový dizajn: Šasi z CNC opracovaného hliníka, svetelný pás Slash Lighting a úplne nová farebná verzia Platinum White
  • Nové hranice výkonu vďaka AI: Špičkový procesor Intel® so zrýchlením AI a grafická karta NVIDIA® 4090
  • Prvý ROG notebook s OLED displejom: Rýchly, jasný a živý G-SYNC® OLED displej
  • Mimoriadne účinné chladenie: Technológia Tri-fan, tekutý kov a odparovacia komora nanovo definujú výkon v tenkom a ľahkom šasi

Republic of Gamers (ROG) spustil predaj notebooku Zephyrus G16 (2024). Najnovšia generácia výkonného tenkého a ľahkého herného notebooku prináša šasi z CNC opracovaného hliníka, prispôsobiteľný svetelný pás Slash Lighting a úplne novú farebnú verziu Platinum White. Nové hranice výkonu pre hráčov aj tvorcov obsahu zabezpečuje špičkový procesor Intel® so zrýchlením AI a grafická karta NVIDIA®.

Zephyrus G16 je vybavený aj displejom ROG Nebula, ktorý využíva OLED panel so špičkovou vernosťou podania farieb a podporou technológie G-SYNC® pre najlepšie herné zážitky. Mimoriadne účinné chladenie, ktoré využíva technológiu troch ventilátorov, tekutého kovu a odparovacej komory, umožňuje notebooku ľahko dýchať aj napriek jeho ultraprenosnému dizajnu.

Úplne nový dizajn

Zephyrus G16 (2024) bol kompletne prepracovaný zvnútra aj zvonku. Notebook sa môže pochváliť úplne novým celohliníkovým šasi, ktoré je vyrábané CNC obrábaním a predstavuje dokonalú kombináciu nižšej hmotnosti, odolnosti konštrukcie a zväčšeného priestoru. Vďaka tomu ponúka klávesnicu od okraja k okraju a väčšie a hlasnejšie reproduktory s vynikajúcimi basmi na úrovni 100 Hz. Reproduktory sú o 25 % väčšie ako v predchádzajúcej generácii, pričom ich hlasitosť sa zvýšila o 47 %. Zephyrus G16 ponúka aj väčšie klávesy na špičkové písanie a väčší touchpad. Zephyrus G16 má vo výbave trojmesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate, ktorá poskytuje prístup ku knižnici stoviek skvelých hier.

Prémiové celohliníkové šasi je dostupné v úplne novom farebnom vyhotovení Platinum White s odvážnou a lesklou matnou povrchovou úpravou, ktorá definuje luxus. Zephyrus G16 dostal do výbavy aj nový LED svetelný pásik na veku. Slash Lighting diagonálne pokrýva veko a vďaka animovaným sekvenciám umožňuje prispôsobenie notebooku. Zephyrus G16 má hrúbku len 1,49 cm a váži len 1,85 kg, takže nanovo definuje možnosti tenkých a ľahkých herných notebookov.

Nové hranice výkonu vďaka AI

Zephyrus G16 je vybavený procesorom až do Intel CoreUltra 9 185H s výpočtovým AI výkonom na úrovni 11 TOPS a grafickou kartou až do NVIDIA GeForce RTX 4090 pre neuveriteľný výkon v najnovších hrách a kreatívnych aplikáciách. Vďaka špecializovanej podpore umelej inteligencie pre nástroje, ako sú Omniverse® a Stable Diffusion, môžu používatelia generovať obrázky priamo v notebooku v priebehu niekoľkých sekúnd. Úprava videa a 3D renderovanie sú vďaka akcelerácii umelej inteligencie viac ako dvakrát rýchlejšie a zároveň spotrebúvajú menej energie, takže výdrž na batériu je dlhšia.

notebook ROG Zephyrus G16

Prvý ROG notebook s OLED displejom

ROG s hrdosťou oznamuje, že Zephyrus G16 je prvý herný notebook značky s OLED displejom. Ponúka rozlíšenie 2,5K a frekvenciu 240 Hz pre neuveriteľnú kombináciu vizuálnej vernosti a kvality obrazu v hrách s rýchlym pohybom. Vďaka partnerstvu so spoločnosťami Samsung a NVIDIA ide o prvotriedny notebookový OLED displej s podporou G-SYNC, ktorý ponúka neuveriteľnú čistotu pohybu, aj keď snímková frekvencia na chvíľu klesne.

ROG Nebula displej s OLED panelom ponúka všetko, čo hráči potrebujú. Má pomer strán 16 : 10, certifikáciu VESA DisplayHDR True Black 500 a ohromujúci kontrastný pomer 1 000 000 : 1. Vďaka skutočnej čiernej farbe pixelov vynikne HDR obsah aj hry. Displej sa môže pochváliť 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 a presnosťou Delta E menšou ako 1, vďaka čomu sú tieto herné panely excelentné aj ako primárna obrazovka pre tvorcov obsahu, ktorí vyžadujú presné zobrazenie farieb. Neuveriteľne rýchly čas odozvy na úrovni 0,2 ms (GtG) prakticky eliminuje ghosting a poskytuje najčistejší možný obraz pri každom obnovení obrazovky.

Mimoriadne účinné chladenie

Ultratenké a výkonné notebooky si vyžadujú neuveriteľne účinné chladenie, preto je Zephyrus G16 vybavený najnovšími zlepšeniami v oblasti inteligentného chladenia. Vysokoúčinnú teplovodivú pastu z tekutého kovu na procesore dopĺňajú ventilátory Arc Flow 2. generácie, ktoré zabezpečujú efektívne vyfukovanie tepla von zo šasi. Technológia Tri-fan využíva tretí pomocný ventilátor na lepšie prúdenie vzduchu, ako aj na pomoc pri odvádzaní tepla z grafickej karty. Konfigurácie notebooku Zephyrus G16 s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 4080 a RTX 4090 sú namiesto toho vybavené vlastnou odparovacou komorou a dvoma ventilátormi.

ROG Zephyrus G16

CENA & DOSTUPNOSŤ

ROG Zephyrus G16 je už v predaji na Slovensku za cenu od 2 789 eur. (14. marec 2024 )

ŠPECIFIKÁCIE
ROG Zephyrus G16 (2024)
Procesor Intel® Core Ultra 9 185H
2,3 GHz (24 MB pamäť cache, až do 5,1 GHz, 16 jadier, 22 vláken); Intel AI Boost NPU
Grafická karta NVIDIA® GeForce RTX 4090 Laptop GPU
Max TGP 115 W (s technológiou Dynamic Boost)
Operačný systém Windows 11
Displej 16″ ROG Nebula Display OLED 2,5K (2 560 × 1 600), 240 Hz/0,2 ms, 100 % DCI-P3, technológia G-SYNC®
VESA DisplayHDR True Black 500
Pantone® Validation, Delta E < 1
Dolby Vision®
Pamäť Až do 32 GB LPDDR5X-7467 MHz (na doske)
Úložisko 2 TB M.2 2280 PCIe® 4.0 SSD (upgrade na 4 TB)
Klávesnica 1-Zone RGB
Audio Stereo reproduktory
Inteligentný zosilňovač
Dolby Atmos®
Hi-Res Audio
Obojsmerné potlačenie hluku pomocou AI
WiFi/Bluetooth WiFi 6E (802.11ax)
Bluetooth® v5.3
I/O porty 1x Thunderbolt 4 (s podporou DisplayPort/Power Delivery)
1x Type-C® USB 3.2 Gen 2 (s podporou DisplayPort/Power Delivery)
2x Type-A USB 3.2 Gen 2
1x HDMI® 2.1
1x čítačka SD kariet (UHS-II)
1x Audio jack
Batéria 90 Wh
Rozmery 35,4 x 24,6 x 1,49 ~ 1,74 cm
 Hmotnosť 1,85 – 1,95 kg

ZDIEĽAŤ