Republic of Gamers
ROG víta rok 2024 novými čipmi s AI a úplne novým dizajnom notebookov Zephyrus
  • Nová éra AI počítačov: Najnovšie čipy od spoločností Intel®, AMD a NVIDIA® prinášajú zrýchlenie umelej inteligencie a menia spôsob, akým hráči a tvorcovia obsahu používajú svoje zariadenia
  • Úplne nový dizajn notebookov Zephyrus: Tenšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým, Zephyrus G14 a G16 sú prvé ROG notebooky s OLED displejmi
  • ROG Strix s novými procesormi a Nebula HDR displejmi: Strix SCAR 16/18 ponúka Mini LED displeje s viac ako 2 000 zónami stmievania pre špičkový HDR obraz

Republic of Gamers (ROG) dňa 9. januára 2024 oznámil nové notebooky na rok 2024 vrátane modelov Zephyrus G14 a Zephyrus G16 s úplne novým dizajnom a mimoriadne elegantným celohliníkovým šasi. Tento rok tiež prináša úplne nové čipy od spoločností Intel®, AMD a NVIDIA® so zabudovanými funkciami umelej inteligencie, ktoré umožňujú hráčom, tvorcom obsahu a inžinierom posunúť možnosti hrania alebo práce na vyššiu úroveň ako kedykoľvek predtým. Vynovenia sa dočkala aj rodina notebookov ROG Strix. Modely SCAR 16 a SCAR 18 ponúkajú Nebula HDR Mini LED displeje s viac ako 2 000 zónami stmievania. Je to prvýkrát, čo je Nebula HDR displej dostupný aj v 18-palcovej veľkosti.

Zephyrus G14 and Zephyrus G16

Nová éra počítačov, ktorých základom je umelá inteligencia

AI revolúcia je tu. ROG notebooky na rok 2024 sú vybavené najnovšími procesormi a grafickými čipmi od spoločností Intel, AMD a NVIDIA so zabudovaným zrýchlením umelej inteligencie, ktoré umožňuje bezproblémové využívanie najnovších technológií lokálne priamo v počítači. AI má viacero podôb, či už ide o funkciu Microsoft Copilot v systéme Windows, ktorá predstavuje každodenného AI spoločníka v mnohých aplikáciách systému Windows 11, o nástroje pre videokonferencie, ako sú dynamické pozadia a automatická korekcia pohľadu, až po technológie vykresľovania, ako sú NVIDIA DLSS a Frame Generation.

Úplne nové procesory od spoločností Intel a AMD sa môžu pochváliť nielen najnovším pokrokom v oblasti umelej inteligencie, ale aj zvýšeným výkonom a energetickou účinnosťou, vďaka čomu poskytujú používateľom lepšie zážitky vo všetkých najpoužívanejších aplikáciách. Grafické procesory NVIDIA RTX pre notebooky sú vybavené špecializovanými jadrami AI Tensor Cores, ktoré prinášajú bezkonkurenčný výkon umelej inteligencie v kreatívnych aplikáciách, mimoriadne efektívnu produktivitu, bleskurýchle hranie hier a ešte viac.

Zephyrus G14

Úplne nový dizajn notebookov Zephyrus

Notebooky Zephyrus G14 a Zephyrus G16 dostali na rok 2024 úplne nový dizajn, vďaka ktorému sú tenšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým. Vo výbave majú úplne nový svetelný pás Slash Lighting, ktorý sa nachádza na veku a umožňuje hráčom jednoducho prezentovať svoj jedinečný štýl pomocou prispôsobiteľných svetelných vzorov a odlíšiť sa tak od ostatných počítačov v miestnosti. Prémiová matná povrchová úprava notebookov je dostupná v tradičnej sivej farbe Eclipse Gray a úplne novej bielej farbe Platinum White a vyžaruje luxus. Zephyrus G14 má hmotnosť len 1,5 kg a hrúbku 1,59 cm, Zephyrus G16 má hmotnosť 1,85 kg a hrúbku 1,49 cm – tieto notebooky nanovo definujú hranice tenkého a ľahkého výkonu. Oba modely obsahujú trojmesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate, ktorá poskytuje okamžitý prístup ku knižnici stoviek vysokokvalitných hier.

Zephyrus G14 a G16 sú takisto prvými ROG notebookmi, ktoré majú vo výbave Nebula displej s OLED panelom. ROG s hrdosťou oznámil, že je lídrom na trhu, pretože do herného notebooku zakomponoval jeden z prvých OLED displejov s podporou technológie G-SYNC. ROG to dosiahol spoluprácou so spoločnosťami NVIDIA a Samsung Display, v rámci ktorej sa podarilo zdokonaliť obnovovaciu frekvenciu a synchronizáciu tohto panela a prvýkrát sprístupniť túto funkciu do OLED displeja v hernom notebooku. Displej má vyššiu frekvenciu vyžarovania pixelov na úrovni 960 Hz, čo je oveľa viac ako pri štandardnom OLED paneli. Jednoducho, na tom, aby sa Zephyrus G14 stal dokonalým 14-palcovým herným notebookom, sa nešetrilo.

Zephyrus G14 na rok 2024 je vybavený najnovším procesorom AMD Ryzen 8000 a grafickým čipom NVIDIA GeForce RTX 4070 pre notebooky. Táto kombinácia predstavuje dokonalé spojenie prenosnosti, energetickej účinnosti a herného výkonu. Zephyrus G14 tiež využíva chladenie pomocou tekutého kovu Thermal Grizzly na procesore a systém troch ventilátorov Arc Flow 2. generácie, ktoré zabezpečujú neuveriteľný výkon pri hraní hier a tvorbe obsahu v mimoriadne tenkom a ľahkom notebooku. Vybrané modely notebooku Zephyrus G16 posúvajú latku ešte vyššie a sú vybavené procesorom Intel Core Ultra 9 185H a grafickým čipom až do NVIDIA GeForce RTX 4090 pre notebooky. Vďaka vlastnej odparovacej komore a dvom ventilátorom prináša Zephyrus G16 prémiovú úroveň výkonu na hranie a tvorbu obsahu do ultraprenosného šasi s hrúbkou len 1,49 cm.

Strix SCAR 18

ROG Strix s novými procesormi a Nebula HDR displejmi

Tento rok sa nesie v znamení prvého 18-palcového ROG Nebula HDR displeja. HDR obsah a hry nikdy nevyzerali lepšie – modely Strix SCAR 16 a SCAR 18 na rok 2024 ponúkajú zlepšené Mini LED panely, ktoré sa môžu pochváliť viac ako 2 000 zónami stmievania a maximálnym jasom 1 100 nitov. Zvýšená hustota zón spolu s technológiou ROG Nebula HDR Engine minimalizuje tzv. blooming a halo efekty aj v náročných scénach, vďaka čomu ponúkajú Strix SCAR 16 a SCAR 18 neuveriteľne živý HDR obraz.

Hoci sú veľkolepé ROG Nebula HDR panely exkluzívne pre modely Strix SCAR, všetky displeje v notebookoch rodiny Strix na rok 2024 sú vizuálne ohromujúce. Každý notebook ponúka panel s rozlíšením 2,5K a obnovovacou frekvenciou 240 Hz a časom odozvy (grey-to-grey) menej ako 3 ms, čo hráčom poskytuje výnimočný vizuálny zážitok. Displeje tiež ponúkajú pomer strán 16 : 10 a 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3. Takže, bez ohľadu na to, ktorý notebook rodiny Strix pre rok 2024 si hráč vyberie, vždy bude mať k dispozícii displej, vďaka ktorému budú všetky jeho hry a obsah vyzerať živšie a pohlcujúcejšie než kedykoľvek predtým.

ZDIEĽAŤ