Rog Zephyrus S17

Do redakcie nám tentokrát zavítal notebook od spoločnosti Asus, model ROG Zephyrus S17 s kompletným typovým názvom ROG Zephyrus S17 GX703HS-K4019T. Po vybratí notebooku z balenia nás zaujalo samotné dizajnové prevedenie notebooku a dva adaptéry na nabíjanie, pričom  jeden väčší je určený pre domáce stolové používanie a druhý menší s USB-C konektorom na prenosné používanie.

Rog Zephyrus S17

Dizajn

Rog Zephyrus S17

Notebook ROG Zephyrus S17 je kvalitne dielensky spracovaný, príjemný na dotyk a dizajnovo oku lahodiaci. Pri pohľade zboku môžeme vidieť porty, z jednej strany sú to porty typu USB-A a SD- karty. Z druhej strany nájdeme konektory na napájanie, na internetové pripojenie, na 3,5mm audio jack, HDMI ako aj USB-C. Notebook ponúka plnohodnotnú výbavu, čo sa týka konektivity mediálnych a iných prídavných zariadení.

notebook Rog Zephyrus S17

Zboku sú vidieť dostatočne veľké prieduchy na odvetrávanie notebooku vzhľadom na to, že ROG Zephyrus S17 má veľmi výkonné komponenty. Po otvorení je dominantným prvkom podsvietená klávesnica, ktorá sa otvorením vyklopí v uhle 5°, čo napomáha nielen lepšej ergonómii pri používaní notebooku, ale aj jeho odvetrávaniu.

klávesnica notebook Rog Zephyrus S17

Klávesnicu je možné si personalizovať podsvietením Aura v aplikácii Armoury Crate, slúžiacej na celkové prispôsobenie notebooku. Pri klávesnici si ňou viete nastaviť nielen farbu podsvietenia či režim zmeny farieb, ale aj otočné koliesko multiwheel, nachádzajúce sa nad klávesnicou. Vďaka nemu máte lepší prístup k ovládaniu notebooku, napríklad hlasitosti, chladenia, vstupu mikrofónu či podsvietenia klávesnice. Klikom na koliesko multiwheel viete vybrať nastavovanú funkciu a otáčaním ju nastavujete.

Klávesnica je rozšírená o numerickú časť. Pod klávesnicou sa nachádza veľký touchpad, ktorý je po celej ploche dotykový a klikateľný. Na notebooku nechýba ani čítačka odtlačkov prstov, nachádzajúca sa vedľa touchpadu.

Displej

Veľkou dominantou notebooku ROG Zephyrus S17 je displej vsadený do minimalistického rámiku  s webkamerou umiestnenou navrchu. Webkamera je HD a používa softvér na elimináciu okolitých šumov, takže streamovanie pri hraní hier alebo konferenciách je veľmi príjemné i pre druhú stranu, keďže počuje váš hlas veľmi čisto. Kamera neobsahuje mechanické prekrytie šošovky. Displej je 4K s obnovovacou frekvenciou 165 Hz.

displej notebook Rog Zephyrus S17

Softvér & Hardvér

Notebook ROG Zephyrus S17 beží momentálne na operačnom systéme Windows 10 Pro, ale samozrejme je pripravený na Windows 11, ktorý bez problémov zvládne.

Na tomto hernom notebooku sme vyskúšali hrať hru Counter-Strike: Global Offensive, ktorá podľa nás bežala vynikajúco so skvelou grafikou. K hernému zážitku dopomohli aj klávesy, ktoré majú dobrý rozostup medzi sebou a zároveň aj malý zdvih, čo napomáha dobrej odozve.

Na notebooku ROG Zephyrus S17 sme ani tentokrát nezabudli vyskúšať náš tradičný program benchmark, ktorého výsledky si môžete pozrieť v priloženej grafike.

K výkonu pri hraní hier prispieva nielen procesor od Intelu, konkrétne Intel Core i9 11-tej generácie, ale i grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 s kapacitou 16 GB. Notebook disponuje 16GB RAM-kou  a úložným priestorom SSD disku v testovanom modeli až 2 TB. O plynulý chod notebooku sa stará aj nová technológia chladenia AAS Plus so zmesou z tekutého kovu na procesore, vďaka čomu sa procesor príliš nezahrieva.

notebook Rog Zephyrus S17

Audio

Pozeranie filmov ako aj hranie hier je na tomto notebooku veľkým zážitkom. Ten dosiahnete nielen vďaka displeju, ale aj vynikajúcemu zvuku zo 6 reproduktorov s umelou inteligenciou na potláčanie ruchov. Audio je v prípade ROG Zephyrus S17 v znamení neskresľujúcich výšok i basov, a to aj pri zvukovo náročnejších hrách.

Záver

Herný notebook ROG Zephyrus S17 je nielen elegantné, ale i výkonné zariadenie vďaka procesoru Intel Core i9, grafickej karte NVIDIA GeForce či rýchlemu SSD disku. Tieto špičkové elementy posúvajú ROG Zephyrus S17 do kategórie „nadupaných mašín“. Ergonomický náklon klávesnice prispieva významným dielom k chladeniu komponentov a v neposlednom rade aj k hernému zážitku. Čo sa týka samotného displeja a jeho pozorovacích uhlov, nie je na čo sa sťažovať a je potrebné vyzdvihnúť aj kvalitné a dostatočné audio vybavenie notebooku, i napriek tomu, že väčšina hráčov zvykne používať herné slúchadlá  pre ešte lepší zážitok.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here