Nový smartfón Samsung Galaxy A52s 5G ponúka vylepšený čipset a rýchle nabíjanie, takže si za dostupné peniaze užijú aj nároční hráči.

Bratislava 25. augusta 2021 – Spoločnosť Samsung Electronics spúšťa tento týždeň na Slovensku predaj modelu Galaxy A52s 5G, vďaka ktorému si prednosti novej generácie smartfónov môže vychutnať prakticky každý. Prístroj nadväzuje na tohtoročný model Galaxy A52 5G a je vybavený vylepšeným procesorom Qualcomm Snapdragon 778G a bude dostupný na Slovensku v čiernej, bielej, zelenej a fialovej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 €. Smartfón A52s 5G je súčasťou rozsiahleho ekosystému Samsung Galaxy, do ktorého patria okrem iného slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro, šikovný prívesok Samsung Galaxy SmartTag alebo tablet Samsung Galaxy Tab S7 / S7+1.

Samsung Galaxy A52s 5G

Elegantný dizajn a displej, ktorý stojí za pozornosť

Smartfón Galaxy A52s 5G je vybavený displejom Infinity-O s technológiou Super AMOLED a uhlopriečkou 6,5 palca čiže 16,5 cm. Hráčov poteší predovšetkým plynulé prekreslenie pohybu vďaka obnovovacej frekvencii 120 Hz – v tejto kategórii si taký kvalitný obraz ešte neužili.

Vynikajúci fotoaparát

So štvoricou fotoaparátov Multi Role sa kreatívci naozaj vyhrajú. Hlavný modul má 64 megapixelov a optický stabilizátor, okrem toho je k dispozícii aj ultraširoký fotoaparát, teleobjektív a makroobjektív. Selfie fotoaparát na prednej strane má nevídané rozlíšenie až 32 megapixelov.

  • Fotoaparát s optickým stabilizátorom na zadnej strane – modul s rozlíšením 64 MPix produkuje čistejšie zábery cez deň a jasnejšie v šere či v noci. Vďaka stabilizátoru budú ostré aj v tme.
  • Selfie fotoaparát – s 32 megapixelmi si vaše selfies všimne každý.
  • Ultraširoký objektív a makroobjektív – ultraširoký modul má uhol záberu 123 ˚, čo ocenia milovníci rozmanitých krajiniek i architektúry. Vďaka makroobjektívu s 5 MPix vyniknú detaily, ktoré zvyčajne oko nevidí.
  • Režim Single Take/nočný režim – v režime Single Take stlačíte spúšť a umelá inteligencia ponúkne niekoľko variantov výslednej snímky. V nočnom režime sa nemusíte báť rozostrených fotografií ani v úplnej tme.
  • Režim Fun – fotografie je možné vylepšiť pomocou najrôznejších filtrov a motívov rozšírenej reality.

displej Samsung Galaxy A52s 5G

Zábava, aká tu ešte nebola

Samsung Galaxy A52s 5G je vybavený technológiou Game Booster založenou na umelej inteligencii, ktorá poteší najmä náruživých hráčov. Funkcia Frame Booster pridáva medzi jednotlivé herné okienka virtuálny obraz, čo znamená plynulejšie prekreslenie pohybu pri rýchlych herných akciách. Veľkú pochvalu si zaslúži výkonná batéria s kapacitou 4 500 mAh [2] a rýchle dobíjanie 25 W, čo znamená dlhú výdrž a menej nutného času na nabíjanie.

Tiež si môžete aj bez slúchadiel vychutnať kvalitný stereo zvuk, ktorý ocenia hráči aj milovníci filmov či seriálov. Vstavané reproduktory sú vybavené technológiou Dolby Atmos, čo znamená nielen kvalitné audio, ale aj priestorové efekty.

S Galaxy A52s 5G vás nezastaví ani dážď. Telefón spĺňa certifikáciu IP67, takže je odolný voči vlhkosti aj prachu a vo vode vydrží ponorený až do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút [3]. Takže ho len osušíte a môžete sa baviť ďalej.

Bleskurýchle pripojenie 5G

Medzi výrazné prednosti nového Samsungu Galaxy A52s 5G patrí aj rýchle pripojenie do 5G siete. Nejde len o rýchlejší dátový tok, dôležitou vlastnosťou 5G je aj rýchla odozva a teda menšie zahlcovanie vyrovnávacej pamäte v rýchlych herných akciách, kde sa iné telefóny môžu zasekávať. Pri Galaxy A52s 5G sa vám to nestane.

Ďalšie vlastnosti

Medzi ďalšie prednosti Galaxy A52s 5G patria nasledujúce vlastnosti a funkcie:

  • RAM Plus – optimalizované rozšírenie pamäte, vďaka ktorému aplikácia beží rýchlejšie.
  • One UI 3 – Užívateľské rozhranie, ktoré uľahčuje a zrýchľuje prácu s telefónom.
  • Samsung Knox – Vynikajúci bezpečnostný systém, ktorý telefón chráni 24 hodín denne.
  • Funkcia Easy Share v ekosystéme Galaxy – aplikácia Enhanced Quick Share umožňuje inteligentné a intuitívne zdieľanie súborov dokonca aj v priečinkoch.

Samsung Galaxy A52s 5G

Technické špecifikácie  

Displej Veľkosť 6,5″ (16,5 cm) FHD+ Super AMOLED, 120 Hz
Typ Infinity-O
Fotoaparát Zadný 64 MPix AF (f1,8) + 12 MPix FF (f2,2) + 5 MPix FF (f2,4) + 5 MPix FF (f2,4)
Predný 32 MPix FF (f2,2)
Procesor Snapdragon 778G
Pamäť RAM  6 GB
ROM  128 GB
Micro SD[4] Až 1 TB
Batéria Kapacita (typická hodnota) 4 500 mAh (typická hodnota)
Nabíjanie 25 W rýchle nabíjanie
(technológia Adaptive Fast Charging)
Rozmery 159,9 x 75,1 x 8,4 mm / 189 g (TBD)
Ďalšie vlastnosti IP67, čítačka odtlačkov prstov na displeji, USB-C, Samsung Pay

[1] Samsung Galaxy Buds Pro, Samsung Galaxy SmartTag a Samsung Galaxy Tab sa predávajú samostatne.
[2] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Meraná (minimálna) kapacita je 4860 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia pod.
[3] Zodpovedá testovacím podmienkam pri ponore do 1 m v sladkej vode na 30 minút. Nie je odolný proti prachu.
[4] SD karty sa predávajú samostatne.

ZDIEĽAŤ