Samsung_galaxy_s_3_mini
Tento starý no stále funkčný smartfón vlastním viac ako päť rokov a čoraz viac vnímam že v mnohých veciach zaostáva a že je načase prejsť na niečo lepšie.

No tento mobil má stále čo ponúknuť. Či už je to jeho veľkosť a odolnosť displeja alebo aj veci, ktoré už z novších smartfónov postupne miznú ako 3,5mm jack konektor alebo slot pre pamäťové karty.
No to sú len malé plusy oproti tomu v čom všetkom tento mobil zaostáva. Vnútro je vybavené dual-core procesorom Snapdragon 400 s frekvenciou 1 GHz, pamäť RAM je menej ako nedostatočná a to len 512 MB ku 4 GB vnútorného uložiska, z ktorých môžete po zakúpení využívať len 3,4 GB (ešte že tu mám možnosť pamäťových kariet). Keby bol aspoň operačný systém na tom o niečo lepšie, ale aj tu vám musí postačiť len Android 4.1.1 (Jelly Bean), ktorý už podporuje skutočne len málo percent zo všetkých aplikácii. Jednoducho ak ste náročnejší používateľ tak by ste sa veľmi často nervovali nad tým ako sa vám mobil prehrieva a ako vám neustále seká a nereaguje na vaše pokyny (mňa to na druhú stranu naučilo byť trpezlivejší a radovať sa z toho že sa vám aplikácie zapnú skôr ako do 30 sekúnd, alebo že sa vám vôbec zapnú).
No ak by ste skutočne už nevydržali to zasekávanie, prehrievanie, atď. tak sa nebojte ho proste šmariť o zem i keď sa vám ten plastový obal rozletí na minimálne tri časti, no display ten náraz vydrží (mám to odskúšané) a stále si ho môžete poskladať ako sme boli na to zvyknutý pri starších mobiloch. No len čo naň nasadíte kryt tak zistíte ako vyzerá nezničiteľnosť (vodeodolnosť ale nečakajte).

Batéria, ktorá je zodpovedná za celý chod telefónu ma len 1500 mAh čo ale pre 4. palcový mobil bolo pred 5. rokmi dostatočné na celý deň zatiaľ čo dnes ho treba nabíjať aj dva až tri razy za deň. Zadný 5 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a slabšou LED-kou, ktorý natáča video max v 30fps v HD kvalite, je na dnešnú dobu málo už aj pre prednú kameru. Keď sme už pri prednej kamere tak tá je len v rozlíšení VGA, čo je pre mňa úplne nevyužiteľné. No určite sa potešia hlavne milovníci hudby prítomnosťou 3,5mm jacka. Hlasitosť zadného reproduktora nie je nič extra, na úžasné basy a výšky môžete hneď zabudnúť a pri maximálnej hlasitosti je počuť skreslenie.
Čo ale za mňa si zaslúži palec hore je celkom hlasný predný reproduktor, vďaka ktorému som aj pri telefonovaní na ulici počul všetko dôležité. A na koniec by som len napísal zopár vecí, ktoré ma milo aj nemilo prekvapili pri každodennom používaní. Vec ktorá ma najviac prekvapila bola podpora NFC ktorú ako fotograf často využívam pri konfigurovaní so zrkadlovkami Canon, čo mi veľmi zjednodušilo moju prácu. Malý mobil sa veľmi ľahko vyťahuje z vrecka aj pri sedení a dobre padne do ruky. Aj ľudia s menšími dlaňami ho môžu jednoducho ovládať v jednej ruke a ľahko sa dostanú ku všetkým tlačidlám na bokoch, ktoré majú rýchlu odozvu. Čo je však nevýhoda je malé rozlíšenie displeja a to len 800x480px čo je na 4. palcový display dostatočné len v prípade, že ho máte od očí aspoň 40 cm.

No a poslednú vec, ktorú by som mu vytkol je nešikovné a zdĺhavé vkladanie SIM kariet a pamäťových kariet. Tento mobil, ktorý stál pred 5. rokmi 120€, už nemôžem ani odporučiť, keďže sa už prestal vyrábať.

Ján Miške

Poznámka redakcie techvia.sk

Všetky užívateľské recenzie sú publikované v pôvodnom znení bez akejkoľvek úpravy.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here