Samsung Galaxy S10
Galaxy S10 by mal byť najdôležitejším zariadením spoločnosti Samsung. Predstavenie tohto modelu bude zároveň výročím. Samsung Galaxy S10 bude desiatou vlajkovou loďou spoločnosti Samsung.
  • Najnovšie ochranné sklá vyrábané pre S10 naznačujú, že model S10 by nemusel mať tak výrazne zakrivený displej, ako doteraz bývalo zvykom.

Galaxy S10 – Aké zmeny možno očakávať?

  • Samsung údajne plánuje vydať až štyri varianty smartfónu Galaxy S10 a to 5.8-, 6.1-, 6.4-, a 6,7-palcový model. Najlacnejší by mal mať plochý displej a najdrahší by mal disponovať 5G konektivitou a dokopy až šiestimi kamerami.
  • Očakávajte aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov zabudovaný v obrazovke telefónu. To vám umožní odomykať zariadenie priložením prsta na displej.
  • Samsung dúfa, že model S10 bude od svojich predchodcov výrazne odlišný a podľa povestí by mal prísť s bezrámikovou Infinity-O obrazovkou, ktorá bude mať malý výrez v pravej hornej časti pre dvojicu selfie kamier.
  • Na zadnej strane by mali byť podľa The Wall Street Journal až štyri kamery, avšak ďalšie správy naznačujú, že budú len tri. Nechajme sa teda prekvapiť.
  • Očakáva sa, že Galaxy S10 bude vybavený chipsetom Snapdragon 855 pre severoamerické modely a vlastným procesorom Exynos 9820 v modeloch pre zvyšok sveta.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 dátum vydania a cena

Je ešte príliš skoro, aby sme mohli hovoriť o presnom dátume vydania výročného modelu Galaxy S10, ale podľa historického vývoja by mal S10 uzrieť svetlo sveta v roku 2019. A ako po iné roky, nemalo by to byť nikde inde ako na Mobile World Congress šou 25. februára v Barcelone. Ak Samsung dodrží minuloročnú šablónu ako pri modeli Samsung Galaxy S9, do predaja by sa mal dostať najskôr v marci 2019.

Model na vstupnej úrovni, teda 5,8 – palcový S10 Lite bude údajne začínať na sume 699 libier, čo je okolo 742 €. Túto cenu udala spoločnosť Gizmodo UK, ktorá oznámila, že získala informácie od významného maloobchodného predajcu. Nasledovať by mal 6,1 – palcový S10 za cenu v prepočte okolo 887 € a nakoniec S10 Plus za približne 998 €, ktorý by mal mať 6,4 alebo 6,7 palca. Všetky tri modely budú disponovať najmenej 128 GB interným úložiskom a najvyššia kapacita S10 Plus dosiahne až 1 TB. Za tento model však zaplatíte okolo 1 500 €.

Okrem telefónov Samsung Galaxy S10 a Galaxy Note 10 by mal byť tento rok predstavený ešte jeden výrazný prémiový kúsok a to zariadenie s označením Galaxy F. F-ko by malo byť prvým skladacím telefónom značky Samsung a všetky podrobnosti by mali byť známe v priebehu roka.

Techvia.sk