Najlepší fotoaparát, výkon aj konektivita v histórii smartfónov Galaxy – S22 Ultra ponúka to najlepšie zo sérií S a Note

Bratislava, 9. februára 2022 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila novú vlajkovú loď Galaxy S22 Ultra. Novinka ponúka kombináciu toho najlepšieho z dvoch špičkových telefónnych sérií – neprekonateľný výkon série Note a vynikajúci fotoaparát a ďalšie funkcie, typické pre sériu S. Výrazne tak posúva latku kvality v kategórii najlepších smartfónov na trhu. Do základnej výbavy patrí integrované dotykové pero S Pen, vynikajúce funkcie pre nočné fotografovanie a natáčanie a batéria, ktorá vydrží dlhšie ako celý deň. S takými parametrami sme sa ešte nestretli ani pri predchádzajúcich modeloch s označením Ultra.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Dostupnosť, ceny a predobjednávky

Smartfóny Galaxy S22 Ultra sa začnú na Slovensku predávať 25. februára 2022. Galaxy S22 Ultra bude v predaji v čiernej, bielej, zelenej a vínovej. Odporúčaná maloobchodná cena je 1249 € za verziu s 8 GB RAM/128 GB internej pamäte, 1 349 € za verziu 12 GB RAM/256 GB internej pamäte a 1 449 € za variant 12 GB RAM/512 GB internej pamäte.

Zákazník, ktorý si v období od 9. 2. 2022 do 24. 2. 2022 (vrátane) alebo do vypredania zásob predobjedná zariadenie Galaxy S22 Ultra z e-shopu www.samsung.sk, v značkových predajniach Samsung alebo u vybraných predajcov elektroniky a zároveň splní ďalšie podmienky stanovené v podrobných pravidlách kampane, získava nárok na bonus v podobe bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds Pro za 1 € (MOC je 229 €). Ďalej môžu zákazníci odpredať svoje staré zariadenie a získať výkupný bonus v hodnote až 200 €. Celkovo tak zákazníci môžu získať bonus v hodnote až 429 €.

Kombinácia najlepšieho z modelov Note a série S

„Samsung sa s každou ďalšou generáciou špičkových modelov snaží posúvať latku kvality na vyššiu úroveň,“ vysvetľuje TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Galaxy S22 Ultra ponúka obľúbené funkcie modelov Note a s nimi to najlepšie zo série S v jedinečnej kombinácii, ktorá prináša nevídané užívateľské zážitky. Pre svet mobilných technológií ide o poriadny skok vpred – vytvárame nový štandard, vďaka ktorému si mnohí uvedomia, čo skutočne špičkový smartfón dokáže.“

Galaxy S22 Ultra ponúka naozaj všetko, čo mali majitelia modelov Note v obľube, od kreatívnych či pracovných schopností až po špičkový výkon. Priamo v smartfóne nájdeme aj dotykové pero S Pen. Pritom však Ultra na prvý pohľad patrí do prémiovej série S. Má všetko, čo ponúkajú ďalšie dve novinky tejto série, teda Galaxy S22 a S22+, a ešte veľa výhod navyše, takže predstavuje ideálne spojenie oboch sérií[1].

Samsung Galaxy S22 Ultra

Najvýkonnejší model série Galaxy S v histórii

Vôbec po prvýkrát sa v sérii S stretávame so vstavaným dotykovým perom S Pen známym zo série Note, ktoré je navyše rýchlejšie ako všetky predchádzajúce verzie a lepšie reaguje pri ovládaní. V porovnaní s predchádzajúcim modelom má o 70 % nižšiu latenciu[2] (teda rýchlejšiu odozvu), čo znamená prirodzenejší pocit pri písaní aj kreslení aj ľahšiu prácu s aplikáciami.

Práve vďaka dotykovému peru je S22 Ultra viac než len obyčajný smartfón. Po svojich predchodcoch zo série Note zdedil prístroj špičkový výkon a netušené kreatívne schopnosti, ktoré majitelia ocenia pri tvorbe aj pri práci. Výsledkom je doteraz nepoznaný mobilný zážitok.

Špičkový smartfón samozrejme potrebuje špičkový dizajn a prevedenie, v ktorom zaujmú napríklad elegantne pôsobiace objektívy fotoaparátu alebo štíhly oceľový rámček. S22 Ultra sa vracia k jednoduchému dizajnu série Note s jeho typickými výraznými hranami, skvelý dojem podčiarkuje luxusné sklo a matný povrch zadnej steny. Smartfón je na prvý pohľad odolný, ale pritom skutočne elegantný. Na výber sú štyri farebné varianty – čierny, biely, zelený a najnovšie aj vínový[3].

Samsung Galaxy S22 Ultra

Vynikajúce fotografie a videozáznamy cez deň aj v noci

S Galaxy S22 Ultra vytvoríte fotografie aj videozáznamy, ktoré môžu ísť hneď bez akýchkoľvek obáv do sveta, a to za akéhokoľvek svetla. Pokojne aj v noci – všetky modely série S22 sú vybavené pokročilými funkciami, vďaka ktorým sú videá natáčané predným aj zadným fotoaparátom v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu jasné a ostré. S22 Ultra je vybavený snímačom s pixelmi s fyzickou veľkosťou 2,4 um, najväčšími, aké Samsung kedy použil[4]. Snímač tak dokáže zachytiť viac svetla a tým pádom aj viac obrazových dát, takže je záznam jasný a plný detailov. Použité sklo Super Clear Glass navyše účinne bráni prežiareniu pri natáčaní v noci a v protisvetle. Vďaka funkcii Auto Framing zase prístroj automaticky rozpoznáva ľudí v zábere a ostrí na nich, a to aj v prípade, že ich je viac ako jeden[5].

Veľkú pozornosť si zasluhuje aj mimoriadne rozsiahly zoom, umožňujúci až stonásobné priblíženie[6]. Galaxy S22 Ultra však nedisponuje len najvýkonnejším zo súčasných fotoaparátov v smartfónoch Samsung, ale aj tým najmúdrejším. Fotoaparát ponúka celý rad funkcií postavených na umelej inteligencii, napríklad portrétny režim a prakticky každá snímka či videozáznam vyzerajú ako z profesionálnej dielne. Inteligentná automatika sa samozrejme postará o všetky nastavenia, takže sa používateľ môže sústrediť len na kompozíciu a motív.

Je úplne jedno, či so smartfónom zaobchádza úplný amatér alebo skúsený fotograf – výsledky vždy obstoja aj pred prísne hodnotiacim okom. Rovnako ako modely Galaxy S22 and S22+ ponúka aj Galaxy S22 Ultra exkluzívny prístup k aplikácii Expert RAW[7], čo je vyspelý grafický program umožňujúci pokročilé úpravy a nastavenia takmer ako s profesionálnou zrkadlovkou. Snímky je možné ukladať v RAW formáte s hĺbkou až 16 bit a následne ich upravovať do posledného detailu. Podobne ako pri regulárnych vyspelých fotoaparátoch môžete nastavovať citlivosť či expozičný čas, meniť farebnú teplotu snímky pomocou vyváženia bielej alebo ručne ostriť presne tam, kam potrebujete.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Bezkonkurenčný výkon

Okrem zábavy a tvorivej činnosti je Samsung Galaxy S22 Ultra pochopiteľne určený aj pre náročné pracovné úlohy. Séria S22 je vôbec prvýkrát v histórii ekosystému Galaxy vybavená najmodernejšími procesormi 4 nm, pre ktoré nie je problém utiahnuť pokročilé parametre a systémy s umelou inteligenciou. Samozrejmosťou je aj podpora Wi-Fi 6E, vďaka ktorej dosahuje smartfón až dvojnásobnú rýchlosť dátových prenosov v porovnaní s Wi-Fi 6[8]. Je úplne jedno, či pracujete, hráte najnovšie hry alebo streamujete film vo vysokom rozlíšení, na špičkový výkon vo všetkých aplikáciách sa môžete tešiť vždy[9]. A vysokému výkonu zodpovedá aj vynikajúca kapacita batérie – na jedno nabitie funguje smartfón dlhšie ako deň[10]. Za zmienku nepochybne stojí aj podpora rýchleho dobíjania s výkonom 45 W. Stačí iba desať minút v nabíjačke a môžete natočiť viac ako 50 minút videa[11]. Skrátka máte prakticky neobmedzené možnosti práce aj zábavy a k tomu istotu, že nezostanete bez energie.

Či už sledujete filmy zo streamingových služieb alebo natáčate vlastné, môžete si byť istí, že na displeji s obrovskou uhlopriečkou 6,8 palcov alebo 17,2 cm[12], technológiou Dynamic AMOLED 2X a adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz budú vyzerať výborne. Displej verne zobrazí každý detail, čomu napomáha aj špičkový jas 1750 nit[13]. Okrem toho je k dispozícii aj technológia Vision booster, vďaka ktorej si displej Galaxy S22 Ultra dokáže inteligentne nastaviť jas podľa aktuálnej dennej doby. Obraz sa tak optimalizuje v temnej noci aj v jasnom poludňajšom slnku.

Veľmi dobre vieme, že si zákazníci zaslúžia najlepší mobilný výkon a zážitky, a majitelia ľubovoľného modelu série Galaxy S22 budú mať k dispozícii aktualizácie operačného systému Android až v štyroch ďalších generáciách[14]. Milióny užívateľov smartfónov Galaxy tak budú môcť využívať najnovšie bezpečnostné, pracovné a zábavné funkcie dlhšie ako predtým. Táto podpora sa navyše v budúcnosti rozšíri aj na ďalšie súčasti ekosystému Galaxy.

Zabezpečenie, ktorému môžete dôverovať

O zabezpečenie smartfónov série Galaxy S22 sa stará osvedčená a výkonná bezpečnostná platforma Samsung Knox Vault. Využíva okrem iného zabezpečenie procesora a pamäte, v ktorom sa citlivé dáta (heslá, biometrické údaje, kľúče pre blockchain) dokonale izolujú od hlavného operačného systému. Vďaka prehľadnej grafike v užívateľskom rozhraní One UI a v aplikácii Indicator vidíte, ktoré aplikácie majú k vašim dátam a kamerovým záznamom prístup, takže môžete rozhodnúť, či jednotlivým aplikáciám príslušné oprávnenia udeliť alebo nie. Novinkou v sérii Galaxy S22 je niekoľko špeciálnych bezpečnostných prvkov, medzi ktoré patrí napríklad architektúra ARM micro brániaca kybernetickým útokom na operačný systém a pamäť.

Do výbavy navyše patrí aj nový, funkčný a pohodlný systém Samsung Wallet[15], ktorý užívateľom dokáže výrazne uľahčiť každodenný život. Ide o kombináciu digitálneho platobného nástroja, kľúčov a peňaženky s dokladmi – študenti vďaka nemu môžu napríklad preukázať oprávnenie na najrôznejšie zľavy, uložíte si doň palubnú vstupenku do lietadla a pod.

Nové smartfóny – súčasť rozsiahleho ekosystému Galaxy

Okrem smartfónov série S22 Samsung zároveň predstavuje aj novú sériu tabletov a taktiež balík aktualizácií a nových funkcií pre hodinky Galaxy Watch4. Nové tablety série S8, teda základný model Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra, tvoria doteraz najväčšiu sériu v histórii Samsungu, takže si z nich vyberie každý, či už používa tablet hlavne na prácu, štúdium, zábavu alebo tvorivú činnosť.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra

Displej 6,8” Edge QHD+ (17,2 cm)
Dynamic AMOLED 2X
Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (10~120 Hz)
Obnovovacia frekvencia Touch Sampling Rate 240 Hz v hernom režime
Funkcia Vision Booster
Filter Eye Comfort Shield s umelou inteligenciou s obmedzením modrého svetla

* Merané uhlopriečne. Rozmer displeja Galaxy S22 Ultra: 6,8“ bez zaoblených rohov, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre objektív fotoaparátu.
*Displej Dynamic AMOLED 2X s technológiou Vision Booster na modely Galaxy S22 Ultra získal certifikát organizácie VDE Germany potvrdzujúci zobrazenie 100 percent Mobile Color Volume v rozsahu DCI-P3, čo znamená, že obraz nie je vyblednutý a farby sú neuveriteľne živé nezávisle na úrovni jasu. Displej dosahuje maximálnu jasnosť až 1 750 nit, pomer kontrastu medzi najtmavšími a najsvetlejšími partiami displeja narástol na 3 000 000:1.

Zabezpečenie Ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov
Rozmery a hmotnosť 77,9 x 163,3 x 8,9 mm, 229 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPix
·        f2,2, uhol záberu 120˚Širokouhlý fotoaparát 108 MPix
·        Dual Pixel AF, OIS, f1,8, uhol záberu 85˚Teleobjektív 10 MPix
·        3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 36˚Teleobjektív 10 MPix
·        10x optický Zoom, f4,9 uhol záberu 11˚Predný fotoaparát 40 MPix
·        f2,2, uhol záberu 80˚

*Systém 100X Space Zoom tvorí 10x optický zoom a 10x digitálny zoom s technológiou AI Super Resolution . Pri zoomovaní cez desaťnásobné priblíženie môže dôjsť k zhoršeniu kvality obrazu.

Procesor Vyspelý 4 nm procesor Exynos 2200
*Môže sa líšiť na rôznych trhoch a v rôznych krajinách
Pamäť 12 GB + 512 GB
12 GB + 256 GB
8 GB + 128 GB
* Skutočná kapacita úložného priestoru závisí od krajiny, modelu, veľkosti a formátu súborov.
* Kapacita pamäte závisí na krajine.
Batéria 5 000 mAh

*Založené na priemernej výdrži batérie v bežných podmienkach. Predpokladá sa bežné zaťaženie. Skutočná výdrž batérie závisí od rôznych faktorov, ku ktorým patrí sieťové prostredie, aktívne funkcie, frekvencia hovorov, využitie dát a pod.

Nabíjanie Až 45 W káblové
15 W bezdrôtové
Wireless PowerShare
Kompatibilný s USB-IF

Sieťová nabíjačka sa predáva samostatne, odporúčame používať len nabíjačky a káble schválené firmou Samsung. Nepoužívajte nekompatibilné, opotrebované alebo poškodené batérie, nabíjačky či káble, mohlo by dôjsť k poškodeniu. Podporuje nabíjanie 45 W.

** Obmedzené na smartfóny Samsung alebo iné značky s bezdrôtovým dobíjaním Qi, napr. Note20, Note20 Ultra, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge +, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozícii u niektorého príslušenstva značky Samsung Galaxy – Galaxy Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch a Galaxy Buds. Ak klesne stav batérie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Môže mať vplyv na príjem signálu či dátovej služby, záleží na prostredí v sieti.
*Organizácia USB Implementers Forum , Inc. (USB-IF) bola založená v roku 1995 kvôli podpore zariadení s USB a ich rýchlejšiemu uvádzaniu na trh. Samsung Galaxy S22 Ultra je vybavený systémom Super Fast Charging kompatibilným s USB štandardmi, čo znamená, že produkt spĺňa najvyššie štandardy v obore. Certifikát nájdete na webe www.usb.org.
Operačný systém Android 12
One UI 4.1
Siete a konektivita  5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.2
*Vyžaduje optimálne pripojenie 5G, k dispozícii na vybraných trhoch. S dotazom na dostupnosť a podrobnosti sa obráťte na mobilného operátora. Skutočná rýchlosť sťahovania a streamingu závisí od krajiny, operátora a prostredia.
*Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora.
* Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.
* podpora Ultra Wideband
Platby Samsung Pay pomocou NFC
* *K dispozícii na vybraných trhoch. Platobné riešenia a funkcie sa môžu líšiť na jednotlivých trhoch, operátoroch a poskytovateľoch služieb.
Senzory Akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor prítomnosti, senzor okolitého svetla
Odolnosť proti vlhkosti IP68

*Galaxy S22 Ultra aj S-Pen majú certifikáciu IP68. IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Pri namočení opláchnite a osušte.

[1]Pero S Pen podporuje iba Galaxy S22 Ultra, nie modely S22 a S22+.
[2]V porovnaní s modelom Galaxy S21 Ultra.
[3] Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.
[4] Rovnaká veľkosť ako v Galaxy S21 Ultra.
[5] Funkcia Auto Framing je k dispozícii len vo videorežime . Musí sa aktivovať pred začiatkom natáčania. Niektoré rozlíšenia a pomery strán sa nepodporujú. Pri aktivovanej funkcii Auto Framing sa môžu iné funkcie vypnúť. Je možné rozpoznať len ľudí a ich počet je obmedzený. Je k dispozícii v aplikáciách Samsung Camera, BlueJeans, Google Duo, Meta Messenger, Google Meet, Microsoft Teams, Cisco Webex Meet a Zoom. Funkcia Auto- framing je k dispozícii len pri vybraných objektívoch.
[6] Systém 100X Space Zoom tvorí 10x optický zoom a 100x digitálny zoom s technológiou AI Super Resolution. Pri zoomovaní cez desaťnásobné priblíženie môže dôjsť k zhoršeniu kvality obrazu.
[7]Aplikáciu Expert RAW je nutné pred použitím zadarmo stiahnuť z obchodu Galaxy Store.
[8] Vyžaduje optimálne pripojenie. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
[9] Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.
[10] Predpokladané hodnoty podľa užívateľského profilu priemerného/typického užívateľa. Nezávislé hodnotenie organizácie Strategy Analytics vykonané v dobe 8. 12. – 20. 12. 2021 v USA a Veľkej Británii s pred produkčnými verziami modelov SM-S901, SM-S906 a SM-S908 v defaultnom nastavení v sieťach 5G Sub6 (NETESTOVANÉ v prostredí 5G mmWave). Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, od používaných funkcií a aplikácií, od frekvencie volaní a správ, od počtu dobíjaní a od mnohých ďalších faktorov.
[11] Podľa interných testov rýchlonabíjania Super Fast Charging vykonaných v laboratóriách spoločnosti Samsung s nabíjačkou 45 W Travel Adapter pri úplnom vybití (0 % energie), s vypnutými službami, funkciami a displejom. Skutočná rýchlosť nabíjania závisí od spôsobu využitia, podmienok nabíjania a ďalších faktorov. Nabíjačka 45 W Travel Adapter sa predáva samostatne. Používajte iba káble schválené spoločnosťou Samsung.
[12]Rozmery displeja sa udávajú ako uhlopriečka, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.
[13] V režime vysokého jasu (High Brightness) dosahujú hodnoty pri S22 Ultra 1200 nit , resp. až 1750 niť pri priamom slnku.
[14]Dostupnosť a načasovanie aktualizácií operačného systému Android a jeho funkcií sa môže na jednotlivých trhoch a pri jednotlivých modeloch líšiť. Aktualizácie operačného systému Android v štyroch generáciách môžu v súčasnej dobe využiť majitelia nasledujúcich zariadení: séria Galaxy S22 (S22 / S22+ / S22 Ultra), séria Galaxy S21 (S21 / S21+ / S21 Ultra / S21 FE), Z Fold3, Z Flip3 a tablety série Tab S8 (Tab S8 / Tab S8 + / Tab S8 Ultra).
[15]Aplikácia Samsung Wallet je podporovaná pri všetkých modeloch série Galaxy S22. Funkcia Digital ID bude k dispozícii na konci tohto roka.

ZDIEĽAŤ