Samsung Home Hub

Riešenie podobné tabletu s dotykovým displejom, umelou inteligenciou a technológiou SmartThings umožňuje prispôsobiť fungovanie prepojenej domácnosti potrebám celej rodiny

Bratislava, januára 2022 – Spoločnosť Samsung Electronics ohlásila Samsung Home Hub – nový spôsob správy domácich spotrebičov pomocou inovatívneho dotykového zariadenia v tvare tabletu, ktoré poskytuje okamžitý prístup k prispôsobiteľným a prepojeným domácim službám. Samsung Home Hub ponúka lepšie spojenie s radom smart domácich spotrebičov a využíva umelú inteligenciu a platformu SmartThings, aby rozpoznal potreby užívateľov a automaticky im poskytol správne riešenia. Pomáha tak ľuďom zefektívniť vykonávanie domácich prác a ďalších úloh prostredníctvom zdieľaného zariadenia, ku ktorému majú prístup všetci členovia domácnosti.

„Samsung Home Hub zaisťuje bezproblémové prepojenie v inteligentnej domácnosti a uľahčuje používateľom život tým, že rozumie ich preferenciám a podľa toho nastavuje ich domáce zariadenia a inteligentné spotrebiče,“ povedal Hyesoon Yang, výkonný viceprezident a vedúci tímu Customer Experience v oddelení Digital Appliances Business spoločnosti Samsung Electronics. „Konektivita našich zariadení a intuitívne rozhranie Samsung Home Hub umožňujú každému rýchlo sa vysporiadať so svojimi úlohami.“

Pripojenie širšieho spektra zariadení

Vďaka prepojeniu Samsung Home Hub so smart domácimi spotrebičmi v každom kúte domu môžete teraz riadiť svoj každodenný režim, zvládať domáce práce a starať sa o domácnosť, a to všetko cez jediné zariadenie. Ako riadiaca jednotka domácnosti vám poskytne prehľad o celej prepojenej domácnosti a umožní vám mať nad všetkým dokonalú kontrolu.

Po uvedení na trh sa Samsung Home Hub bude môcť pripojiť ku každému produktu v rámci ekosystému SmartThings, vrátane vašich smart spotrebičov Samsung. Čoskoro budete mať k dispozícii aj priame pripojenie k ďalším kompatibilným zariadeniam v systéme inteligentnej domácnosti, ako sú svetlá alebo elektronické zámky dverí.

Prispôsobenie potrebám užívateľov pomocou AI a SmartThings

Vôbec po prvýkrát sa podarilo zjednotiť širokú škálu prispôsobiteľných služieb SmartThings založených na umelej inteligencii a dajú sa tak teraz ovládať z jedného špecializovaného zariadenia Samsung Home Hub. Služby SmartThings sú rozdelené do kategórií Cooking (Varenie), Clothing Care (Starostlivosť o oblečenie), Pet (Domáci miláčikovia), Air (Vzduch), Energy (Energia) a Home Care Wizard (Sprievodca starostlivosťou o domácnosť).

Na uľahčenie prípravy jedla vám služba SmartThings Cooking umožní pohodlne vyhľadávať, plánovať, nakupovať a variť počas celého týždňa pomocou služby Family Hub™. Keď nastane čas vyprať bielizeň, aplikácia SmartThings Clothing Care sa spojí s príslušnými spotrebičmi, ako je práčka a sušička Bespoke alebo skriňa na údržbu oblečenia Bespoke AirDresser, a ponúkne vám možnosti starostlivosti prispôsobené podľa typov materiálov vašich odevov, vašich zvyklostí používania a aktuálneho ročného obdobia. Služba SmartThings Pet vám umožní kontrolovať vášho domáceho miláčika pomocou smart kamery na robotickom vysávači Bespoke Jet Bot™ AI+ alebo meniť nastavenia spotrebičov, napríklad klimatizácie, aby bolo prostredie pre vášho miláčika čo najpríjemnejšie.

Samsung Home Hub

Služba SmartThings Air sa vie spojiť s klimatizačnými jednotkami a čističkami vzduchu, aby ste mohli ovládať teplotu, vlhkosť a kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti podľa svojich preferencií. Spotrebu energie postráži služba SmartThings Energy[1], ktorá analyzuje vaše zvyklosti pri používaní spotrebičov[2] a pomocou režimu úspory energie vybaveného umelou inteligenciou pomáha znížiť účty za energiu. A aby ste mali všetko pod kontrolou, funkcia SmartThings Home Care Wizard monitoruje všetky inteligentné spotrebiče, posiela upozornenia, keď je treba vymeniť nejaké diely, a ponúka rady, pokiaľ niečo nefunguje.

Samsung Home Hub

Väčšie pohodlie s digitálnym asistentom Bixby

Samsung Home Hub je špeciálny 8,4-palcový tablet, ktorý môžete používať, či už je umiestnený vo svojej dokovacej stanici alebo s ním chodíte po domácnosti. Pre hlasové ovládanie je Samsung Home Hub vybavený dvoma mikrofónmi a dvoma reproduktormi, aby ste mohli používať hlasové príkazy asistenta Bixby a počúvať oznámenia. Ak máte nejakú otázku, stačí sa opýtať Bixby. Mikrofóny zariadenia sú veľmi citlivé, takže aj keď bude Samsung Home Hub umiestnený v dokovacej stanici, dokáže zachytiť slovné príkazy z väčšej vzdialenosti.

Za svoju inovatívnosť získal Samsung Home Hub pred veľtrhom CES 2022 ocenenie CES Innovation Award od združenia Consumer Technology Association (CTA).

Samsung Home Hub bude k dispozícii od marca najprv v Kórei a následne po celom svete.

[1] K dispozícii v Kórei, vo Veľkej Británii a USA.
[2] Používatelia môžu sledovať údaje o spotrebe energie pomocou smart meračov, a to prostredníctvom dodávateľov energie a poskytovateľov energetického monitoringu, ako sú spoločnosti KEPCO (Kórea), DCC (Veľká Británia) a Copper Labs a Eyedro (USA).

 

ZDIEĽAŤ