Model S4 s vstavanou webovou kamerou a mikrofónom nad displejom sa výborne hodí na videokonferencie.

Bratislava, 25. októbra 2021 – Nový monitor triedy Webcam (teda so vstavanou webkamerou) s označením S4 a uhlopriečkou 24 palcov predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Je určený najmä pre prácu z domu, pretože vďaka spomínanej kamere, reproduktorom a mikrofónu umožňuje veľmi pohodlnú účasť na videokonferenciách a stretnutiach na diaľku. Na slovenskom trhu je Webcam Monitor S4 dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 273 € v e-shope samsung.sk a v sieťach parterských obchodov.

„Samsung ďalej pokračuje v ponuke prístrojov, ktoré riešia aktuálne potreby a priania zákazníkov, prinášajú potrebné inovácie a vylepšujú užívateľský zážitok,“ uviedol Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Pri vývoji tohto monitora sme mysleli predovšetkým na súčasné zmeny v pracovných návykoch, keď sa čoraz viac ľudí presúva aspoň na časť pracovnej doby do domácich kancelárií. Vďaka webkamere na hornej strane monitora nad displejom sa môžu užívatelia bez problémov zúčastniť videokonferencií, online výučby alebo virtuálneho stretnutia.“

SAMSUNG Webcam Monitor S4

Monitor je vybavený kamerou s rozlíšením 2 MPix (čiže Full-HD) a infračervenou kamerou, tým pádom sa k videokonferenciám hodí výborne. Kamera je vyklápacia, stačí na ňu zatlačiť a pružina ju vysunie z horného okraja monitora. Pokiaľ ju nepoužívame, môžeme ju bezpečne zasunúť do tela prístroja.

Kvôli ľahšiemu prihlasovaniu a použitiu má S4 certifikáciu Windows Hello, čo znamená, že prihlásenie alebo odomknutie počítača trvá len 2 sekundy. Prihlásenie prebieha rozpoznaním tváre pomocou biometrických senzorov, žiadne heslo teda nie je nutné a užívateľ sa ľahko a bezpečne dostane k zariadeniam s Windows 10, k aplikáciám aj k webovým stránkam.

Monitor Samsung Webcam S4 má rozlíšenie Full HD (1920×1080) a pozorovací uhol 178 stupňov v horizontálnom i vertikálnom smere, čo znamená, že obraz nestráca na farbe a na jase ani pri pohľade zo strany alebo zhora. Vďaka vstavanej webkamere a reproduktorom je možné príjemne ušetriť miesto na pracovnom stole. Monitor funguje zároveň ako USB hub, takže ho k notebooku stačí pripojiť cez USB a potom priamo k monitoru môžeme pripojiť rôzne ďalšie zariadenia, na ktoré už samotnému notebooku nestačia porty.

Výrobcovia monitora S4 si dali záležať na užívateľskom pohodlí. Ergonomický stojan triedy HAS (Height Adjustable Stand) umožňuje najrôznejšie nastavenia a natočenie podľa ľubovôle, samozrejmosťou je kompatibilita so štandardom Video Electronics Standards Association (VESA). Monitor je možné naklápať dopredu, dozadu, hore i dole, k dispozícii je aj otočný kĺb. Každý užívateľ si tak môže vybrať polohu, ktorá mu najlepšie vyhovuje.

Medzi ďalšie prednosti nového monitora patrí stále nemihotavé svetlo so zníženou intenzitou modrých vlnových dĺžok, takže sa oči toľko neunavia ani pri dlhej práci. Absenciu mihotania aj obmedzené modré spektrum potvrdzujú certifikáty renomovanej medzinárodnej certifikačnej agentúry TUV Rheinland.

Samsung S4 je vybavený vstavanými dvojpásmovými stereo reproduktormi s výkonom 2 W, ktoré užívatelia ocenia pri konferenciách aj pri sledovaní videozáznamov. Bohaté sú aj možnosti konektivity vďaka portom HDMI, DP, D-Sub a audiovýstupu.

Webcam Monitor S4

Samsung Webcam Monitor S4 je v súčasnej dobe k dispozícii v USA, Európe, Južnej Kórei a v krajinách juhovýchodnej Ázie. Dostupnosť sa v jednotlivých regiónoch môže meniť.

Technické špecifikácie Samsung Webcam Monitora

Model
S40VA
 

 

 

Displej

Uhlopriečka 24” (61 cm)
Plochý / zakrivený Plochý
Pomer strán 16:9
Jas (typická hodnota) 250 cd/㎡
Rozlíšenie 1920 x 1080 (Full-HD)
Obnovovacia frekvencia Max. 75 Hz
Pozorovací uhol 178° (horizontálny) / 178° (vertikálny)
 

 

 

 

Porty a rozhranie

D-Sub 1EA
HDMI HDMI 1.4 (1EA)
Display Port Display Port 1.2 (1EA)
USB Porty USB 3.0 (3EA) – 1 Up, 2 Down
Reproduktor Áno
Audio In Áno
Slúchadlá Áno
Vstavaná kamera 2,0 MPix Full-HD, integrovaná infrakamera a mikrofón
Certifikace Windows Hello Áno
 

 

Prevedenie

Farba Čierna
HAS Áno
Výklopný kĺb Áno
Otočný kĺb Áno
Pivot Áno
Montáž na stenu Áno (100×100)
Ekologické parametre ENERGY STAR Áno
Recyklovaný plast Áno
ZDIEĽAŤ