Samsung

Ponúka softvérové aktualizácie pre tri generácie operačného systému Android

Nové aktualizácie sa týkajú modelov Galaxy S, Note aj radu Z

Spoločnosť Samsung Electronics chce vždy a za každých okolností ponúkať svojim zákazníkom mobilné zážitky na najvyššej úrovni. V súčasnej dobe preto uvoľňuje softvérové aktualizácie pre tri generácie operačného systému Android, ktoré prinesú rad výhod miliónom majiteľov smartfónov Galaxy[1].

Medzi modely, ktorých sa aktualizácia týkajú, patria nasledujúce typy:
  • Rad Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20 a ďalej S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite a budúce modely radu S
  • Rad Galaxy Note: Galaxy Note20 Ultra 5G, Note20 Ultra, Note20 5G, Note20, Note10+ 5G, Note10+, Note10 5G, Note10, Note10 Lite a budúce modely radu Note
  • Skladacie modely Galaxy: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold a budúce modely radu Z
  • Rad Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G a niektoré budúce modely radu A
  • Tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite a budúce modely radu Tab S

„Spoločnosť Samsung plánuje zákazníkom aj naďalej poskytovať najlepšie možné mobilné zážitky s modelmi Galaxy,“ vyhlásil Janghyun Yoon, vrchný viceprezident a šéf vývoja softvérových platforiem v divízii mobilnej komunikácie Samsung Electronics. „Ľudia dnes chcú, aby im ich prístroje vydržali dlhšie, takže je našou úlohou zabezpečiť spoľahlivé zabezpečenie a najnovšie funkcie aj pre modely, ktoré už sú nejakú dobu na trhu a používajú sa. Aktualizácia troch generácií operačného systému Android predlžuje životnosť našich produktov Galaxy a zákazníci tak majú istotu, že sa k nim všetky dôležité inovácie dostanú hneď, ako budú k dispozícii, bez toho aby museli smartfón či tablet meniť.“

Napríklad smartfóny radu Galaxy S20, ktoré sa svetu predstavili vo februári s operačným systémom Android 10, bude možné aktualizovať v troch možných verziách na systém Android 11, čo rozšíri možnosti týchto prístrojov. Rad Galaxy S20 získa systém Android 11 v tomto roku ako prvý, ďalšie prístroje budú čoskoro nasledovať.

Spoločnosť Samsung neustále spolupracuje s partnermi po celom svete, aby umožnila aktualizácie v maximálnom množstve modelov Galaxy. Pri ostatných zariadeniach tejto triedy tak aktualizácie operačného systému Android budú postupne k dispozícii a zákazníci ich budú môcť využívať až do nákupu nového prístroja. Okrem toho Samsung ponúka aj spoľahlivú a osvedčenú bezpečnostnú platformu Samsung Knox[2], pravidelné bezpečnostné aktualizácie systému Android[3] a aktualizácie vlastných aplikácií pre modely Galaxy.

[1] Dostupnosť aktualizácií operačného systému Android OS a technické špecifikácie závisia na jednotlivých modeloch a trhoch. Harmonogram aktualizácií závisí okrem iného od náročnosti aktualizácie, na modeli, na postavení značky na trhu a pod.
[2] Bezpečnostná platforma Samsung Knox zaisťuje ochranu dát aj hardvéru na všetkých úrovniach od čipsetu až po operačný systém, aplikácie a sieťové systémy. Proaktívne, stále a komplexné zabezpečenie je k dispozícii v celom našom prepojenom ekosystéme.
[3] Samsung poskytuje každý mesiac a každý štvrťrok bezpečnostné aktualizácie pre svoje mobilné zariadenia, napr. pre rady Galaxy S, Note, A, J, M a Tab. Ďalšie informácie nájdete na webe https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here