Flux Planet

Štyri projekty na platforme C-Lab Inside a sedemnásť startupov z platformy C-Lab Outside sa predstavujú na najväčšom veľtrhu spotrebnej elektroniky na svete.

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu CES 2021, ktorý sa uskutoční v termíne 11. až 14. januára 2021, predstaví vlastné projekty C-Lab a projekty startupov, ktoré sa zapojili do platformy C-Lab Outside. V rámci interného programu C-Lab Inside zoznámi Samsung verejnosť so štyrmi zaujímavými iniciatívami z vlastnej dielne. Platforma C-Lab Outside, teda startupový akcelerátor Samsungu, v súčasnosti podporuje sedemnásť startupov.

Air Pocket

V pandemickom roku 2020 nemali startupy veľa šancí sa osobne zúčastňovať veľtrhov a predvádzacích akcií, preto ich chce Samsung začiatkom tohto roka podporiť aspoň vo virtuálnej forme na tohtoročnom online veľtrhu CES. Akcie sa okrem iného zúčastnia firmy, ktoré Samsung podporil vo svojom inkubátore v spolupráci s inštitúciami Daegu Center for Creative Economy & Innovation a Gyeong-buk Center for Creative Economy & Innovation.

C-Lab Inside: Štyri projekty zamerané na jedinečný životný štýl zákazníkov

Interný inkubátor C-Lab Inside od roku 2012 podporuje a rozvíja inovatívne nápady a projekty zamestnancov Samsungu. Tento rok sa veľtrhu CES zúčastnia už po šiestykrát v rade. Projekty, ktoré sa na platforme C-Lab Inside tohtoročným návštevníkom virtuálneho veľtrhu predstavia, sa sústredia na personalizované produkty a služby určené pre najrôznejší osobný a životný štýl. Počas veľtrhu sa bude hodnotiť ich potenciálna úspešnosť na trhu a reakcie návštevníkov, na základe tejto spätnej väzby sa potom projekty môžu vylepšovať a dotvárať.

Scan Dive

Na platforme C-Lab Inside sa tento rok predstavia nasledujúce projekty:

 • EZCal, aplikácia, ktorá automaticky kalibruje obraz v televízore tak, aby jeho kvalita zodpovedala filmovému plátnu,
 • Air Pocket, prenosný kyslíkový zásobník,
 • Scan & Dive, zariadenie, ktoré na platforme internetu vecí rozpozná textílie a odporučí optimálnu starostlivosť,
 • Food & Sommelier, aplikácia umožňujúca dnes toľko populárne párovanie jedál a vína.

Food Sommelier

C-Lab Outside: Od umelej inteligencie cez zdravotnícke služby až k sofistikovanej zábave – sedemnásť startupov pripravených na vstup na globálne trhy

Magpie Tech

Akceleračná platforma C-Lab Outside vznikla v októbri 2018 za účelom podpory a rozvoja startupového ekosystému v Južnej Kórei. Do práce C-Lab Outside sa so svojimi inkubačnými programami zapojili aj inovačné inštitúcie Daegu Center a Gyeong-buk Center for Creative Economy & Innovation.

Startupy zapojené do programov C-Lab Outside môžu využiť kancelárske zázemie aj expertné mentorské služby poskytované pracovníkmi Samsungu, majú možnosť zúčastniť sa IT výstav a veľtrhov po celom svete, dostanú kontakt na investorov a tiež finančnú podporu.

Veľtrhu CES 2021 sa zúčastní sedemnásť startupov, ktoré sa do platformy C-Lab Outside v minulom roku zapojili. Medzi najzaujímavejšie projekty, s ktorými sa návštevníci veľtrhu budú môcť zoznámiť, patria nasledujúce:

 • Nová metóda hlbokého strojového učenia s anonymnou umelou inteligenciou, ktorá odstraňuje identifikovateľné osobné údaje (firma Deeping Source),
 • Vytváranie avatarov v reálnej podobe podľa živých ľudí pomocou 3D skenovania so zapojením rozšírenej a virtuálnej reality (Flux Planet),
 • Zariadenie, ktorým je možné presne monitorovať vývoj výšky a váhy detí (Magpie Tech),
 • Aplikácia pre módnych návrhárov, ktorá využíva umelú inteligenciu (Designovel).

Počnúc veľtrhom CES 2021 sa startupy zapojené do programu C-Lab Outside mienia zamerať na globálne trhy. Na veľtrhu sa môžu stretnúť s investormi z celého sveta a tiež s potenciálnymi zákazníkmi, čo im otvorí nové obchodné príležitosti.

Tri startupy s koreňmi na platforme C-Lab Inside dostanú na veľtrhu CES 2021 cenu za inovácie

Spoločnosť Samsung Electronics sa už od roku 2015 snaží rozvíjať potenciál projektov zapojených do internej platformy C-Lab Inside a umožňuje im, aby sa etablovali ako samostatné startupy. Veľtrhu CES 2021 sa zúčastnia hneď tri firmy, ktoré vznikli touto cestou – Luple, Bluefeel a Pixelro. Všetky tri si od veľtrhu sľubujú nové kontakty s globálnymi partnermi aj zákazníkmi.

Inkubátorového programu Samsungu si všimla aj Asociácia spotrebnej technológie čiže Consumer Technology Association (CTA). Vybrala tri startupy pôvodne z platformy C-Lab Inside a udelila im ceny CES 2021 za inovácie v oblasti zdravia a wellness.

Luple

Ceny získali nasledujúce startupy:

 • Luple, výrobca prenosného zariadenia, ktoré dokáže imitovať slnečné svetlo,
 • Breathings, výrobca zariadení na báze internetu vecí, s ktorým je možné monitorovať dych užívateľa a sledovať rôzne zdravotné parametre,
 • Linkface, výrobca špeciálneho smart náhrdelníku s monitoringom dychu a srdcovej činnosti, ktorý cenu za inovácie získava už druhý rok v rade.

„Dúfame, že startupy zapojené do platformy C-Lab Outside na globálnej scéne nájdu na veľtrhu CES nové obchodné príležitosti a dokážu, že si úspech skutočne zaslúžia a dokážu obstáť v konkurencii,“ vyhlásil Inkuk Hahn, viceprezident a riaditeľ kreatívneho a inovačného centra spoločnosti Samsung Electronics. „Tiež s radosťou predstavíme projekty, ktoré vznikli v rámci iniciatívy C-Lab Inside, širšej verejnosti. Zo všetkých síl podporujeme inovácie prichádzajúce zvnútra našej spoločnosti i zvonka a snažíme sa vytvárať príležitosť pre spoluprácu – v tom sa skrýva dôležitá technologická synergia, z ktorej nakoniec bude mať úžitok každý.“

V roku 2018 spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že v nasledujúcich piatich rokoch zapojí do platformy C-Lab Outside 300 kórejských startupov a v rámci programu C-Lab Inside podporí 200 projektov.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here