herný monitor SAMSUNG Odyssey Neo G9
Prvý zakrivený herný monitor s panelom Mini LED a technológiou Quantum Matrix ponúka špičkové herné zážitky.

Bratislava, 2. augusta  2021 – Samsung Electronics, výrobca špičkových herných monitorov*, predstavuje zakrivený model novej generácie Odyssey Neo G9 (modelové označenie G95NA) s technológiou Quantum Mini LED. Nový prírastok do modelového radu Odyssey posúva latku kvality v hernom svete predovšetkým vďaka technológii Quantum Matrix, panelu Quantum Mini LED a systému Quantum HDR 2000. Užívatelia sa tak môžu tešiť na skutočne mimoriadne zážitky. Na Slovensku bude tento monitor dostupný v priebehu augusta a začiatkom augusta si ho budete môcť predobjednať so zaujímavým darčekom v e-shope Samsung.sk a v sieti vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 2 149 €.

monitor Odyssey Neo G9

Keď v roku 2020 prišla na trh predchádzajúca verzia Odyssey G9, priniesla do herného sveta nevídanú kvalitu obrazu s mimoriadne plynulým prekreslením pohybu. Teraz prichádza prvý zakrivený monitor s technológiou Quantum Mini LED a hráči sa môžu tešiť na bezkonkurenčnú kresbu detailov, nech už hrajú čokoľvek v akomkoľvek žánri. Odyssey Neo G9 tak znamená zásadný prelom v celej kategórii herných monitorov. Vďaka technológii Quantum Matrix Technology v kombinácii s bleskovou odozvou a obnovovacou frekvenciou získava obraz nevídanú dynamiku a hráča nesklame ani v najnáročnejších tituloch.

„Minuloročnými modelmi Odyssey reagoval Samsung na požiadavky a očakávania tých najnáročnejších hráčov,“ hovorí Hyesung Ha, hlavný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Nový typ Odyssey Neo G9 s panelom Quantum Mini LED opäť ponúkne našim zákazníkom ešte lepšie herné zážitky a potvrdí naše pretrvávajúce dominantné postavenie na trhu.“

Odyssey Neo G9 využíva rovnakú prevratnú technológiu Mini LED ako najnovšie televízory Samsung Neo QLED. Stojí za ňou nový svetelný zdroj Quantum Mini LED, ktorého veľkosť je len 1/40 konvenčnej LED diódy[1]. Tým pádom je panel Quantum Mini LED vybavený nesmierne tenkou mikrovrstvou s oveľa väčším množstvom diód.

herný monitor Odyssey Neo G9

K ďalším novinkám patrí technológia Quantum Matrix s 12bitovou tonálnou gradáciou, čo znamená podstatne lepšiu prácu s kontrastom. S panelom Quantum Mini LED sú teda tiene temnejšie a jasy žiarivejšie, k dispozícii je 2048 stmavovacích zón a diváci vidia obraz v kvalite, akú si tvorcovia predstavovali. Systém Quantum HDR 2000 sa vyznačuje maximálnym jasom 2000 nitov s certifikáciou VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) a pomerom kontrastu 1 000 000:1. Okrem toho sa v monitoroch uplatní aj pokročilá technológia úpravy obrazu, ktorá tiež prispieva k bezkonkurenčnému kontrastu a špičkovému zobrazeniu detailov.

V ďalších parametroch nadväzuje Odyssey Neo G9 na osvedčené vlastnosti predchádzajúcej verzie Odyssey G9. Sem patrí napríklad ultraširoké prevedenie s uhlopriečkou 49 palcov (124 cm), pomerom strán 32:9 a rozlíšením Dual Quad High-Definition čiže DQHD (5 120 × 1 440 bodov), ale tiež obnovovacia frekvencia 240 Hz a odozva 1 ms**. Futuristické zakrivenie 1000R získalo certifikát Eye Comfort od poprednej medzinárodnej certifikačnej inštitúcie TÜV Rheinland.

Odyssey Neo G9 ponúka funkcie Adaptive Sync na DP1.4 a HDMI2.1 VRR (Variable Refresh Rate) prostredníctvom portu HDMI 2.1. Samozrejmosťou sú ďalej funkcie NVIDIA G-SYNC Compatibility a AMD FreeSync Premium Pro, slúžiace predovšetkým bleskurýchlemu a plynulému prekreslenie pohybu – to je pri hraní často nutnosť.

Nový monitor výborne ladí s akýmkoľvek prostredím a akoukoľvek hráčskou výbavou – zásluhu na tom má predovšetkým lesklé biele prevedenie a futuristický svetelný systém na zadnej strane, ktorý ponúka 52 farieb a päť rôznych svetelných efektov. Vo výbave nechýba ani funkcia CoreSync, vďaka ktorej si hráči môžu nastaviť vlastné farebné režimy.

herný monitor Odyssey Neo G9

Monitor Samsung Odyssey Neo G9 s technológiou Quantum Mini LED bude k dispozícii v priebehu augusta.

* Zdroj: IDC Worldwide Gaming Tracker, Q1/21, 16,9% podiel na trhu na základe tržieb (nad 100 Hz)
** Podľa odborového štandardu Gray to Gray

Technické špecifikácie herného monitora Odyssey Neo G9

Model G95NA
 

 

 

 

 

 

Displej

Uhlopriečka 49” / 124 cm
Plochá / zakrivená konštrukcia Zakrivená, 1000R
Pomer strán 32:9
Jas (typická hodnota) 420 cd/㎡
Maximálny jas (typická hodnota) 2000 cd/㎡
HDR Áno
HDR 10+ Áno
Pomer kontrastu 1 000 000 : 1
Rozlíšenie 5120 x 1440
Odozva 1 ms (GTG)
Obnovovacia frekvencia 240 Hz
Pozorovací uhol 178° (horizontálny) / 178° (vertikálny)
 

 

Herné funkcie

FreeSync FreeSync Premium Pro
G-Sync G-Sync Compatible
Auto Source Switch + Áno
Ďalšie funkcie Screen Size Optimizer, Black Equalizer, Low Input Lag Mode, Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX
 

Konektory

Display Port Display Port 1.4 (1EA)
HDMI HDMI 2.1 (2EA)
Slúchadlá Áno
USB porty 2EA
 

 

Design

Farba Čierna
Typ stojanu HAS
Naklápacia konštrukcia Áno
Otočná konštrukcia Áno
Možnosť pripevnenia na stenu Áno (100×100)

[1] Každá dióda Quantum Mini LED meria na dĺžku 1/40 štandardnej diódy použitej v televíziách Samsung UHD pre rok 2020.

ZDIEĽAŤ