Galaxy Tab S7 FE
Galaxy Tab S7 FE 5G s 12,4palcovým displejom ponúka obľúbené funkcie za dostupnú cenu; kompaktný Galaxy Tab A7 Lite je perfektným spoločníkom na zábavu na cestách.

Galaxy Tab S7 FE

Bratislava, 27. mája 2021 – Spoločnosť Samsung predstavuje najnovšie prírastky do svojho portfólia tabletov – Galaxy Tab S7 FE 5G a Galaxy Tab A7 Lite. Galaxy Tab S7 FE 5G preberá obľúbené vlastnosti a funkcie z modelu Galaxy Tab S7 vrátane veľkého displeja na zábavu, kreatívnu prácu a multitasking. Pre tých, ktorí hľadajú kompaktný tablet na cesty, je určený model Galaxy Tab A7 Lite. Model Galaxy Tab S7 FE 5G bude dostupný na Slovensku od konca júna v štyroch farbách[1] (čierna, strieborná, zelená a ružová) za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 €. Model Galaxy Tab A7 Lite sa bude predávať od 18. júna 2021 v šedej a striebornej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 169 € vo Wifi verzii a za 199 € v LTE verzii.

„Dopyt po tabletoch nestále rastie. Užívatelia hľadajú zariadenia, ktoré udržia krok s ich kreatívnym a rušným životným štýlom, či už ide o štúdium na diaľku, spojenie s priateľmi alebo súkromnú zábavu,“ povedal Woncheol Cha, viceprezident a vedúci skupiny Experience Planning Team, Mobile Communications Business, v Samsung Electronics. „Sme radi, že môžeme zákazníkom poskytnúť technológie, ktoré potrebujú, aby prežili každý deň naozaj naplno. Modely Galaxy Tab S7 FE 5G a Galaxy Tab A7 Lite majú veľa skvelých funkcií navrhnutých pre plnenie každodenných potrieb užívateľov.“

Galaxy Tab S7 FE

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G

SAMSUNG Galaxy Tab S7 FE 5G Mystic Black

Poslaním Galaxy Tab S7 FE 5G je poskytnúť zákazníkom funkcie, ktoré majú radi, a to za dostupnú cenu. Tento tablet vychádza v ústrety najčastejším želaniam užívateľov a je vybavený veľkým 12,4palcovým[2] displejom, ktorý je ideálny pri prechode na vyššiu úroveň zábavy, produktivity a kreativity.

Keď nastane čas vrátiť sa ku každodennému pracovnému zhonu, môžete sa spoľahnúť, že s Galaxy Tab S7 FE 5G zostanete stále produktívny. Súčasťou balenia je pero S Pen, s ktorým dokážete naplno využívať veľký displej tabletu a oveľa efektívnejšie plniť úlohy. Vďaka aplikácii Samsung Notes môžete ľahko previesť ručne písané poznámky na obrazovke priamo na text. Udržte si v poznámkach poriadok pomocou automatických značiek a používajte smart vyhľadávanie pre okamžité nájdenie presne tej poznámky, ktorú potrebujete – bez ohľadu na to, či bola napísaná na klávesnici, alebo ručne.

Ak popri štúdiu alebo práci musíte mať na displeji otvorených viac okien alebo aplikácií naraz, nemusíte mať obavy – Galaxy Tab S7 FE 5G to ľahko zvládne. S funkciou Multi-Active Window môžete mať otvorené až tri aplikácie naraz. Môžete napríklad prechádzať web, písať si poznámky a ešte streamovať video – to všetko na jednej obrazovke. Funkcia App Pair v Multi-Active Window umožňuje tiež uložiť často používanú kombináciu aplikácií a potom ich rýchlo spoločne spustiť.

Galaxy Tab S7 FE 5G uspokojí aj náročných užívateľov, ktorí hľadajú ešte viac spôsobov, ako maximalizovať svoju produktivitu. S nástrojom Samsung Dex a ochranným krytom s klávesnicou[1] môžete tablet používať rovnako ako notebook a spracovávať zoznam úloh v užívateľskom rozhraní, ktoré sa podobá prostrediu, aké poznáte z bežného počítača. Vďaka funkcii Second screen[2] môžete tiež premeniť Galaxy Tab S7 FE 5G na ďalšiu obrazovku počítača, aby ste si zväčšili pracovnú plochu a mohli pracovať ešte viac na plno.

Keď dostanete inšpiráciu, má Galaxy Tab S7 FE 5G nástroje, ktoré rozvinú váš kreatívny potenciál. Aplikácia Clip Studio Paint a Canva[3], ktorá spolupracuje s perom S Pen a umožňujú vytvárať presné a detailné kresby a návrhy. Vďaka bezplatnej šesťmesačnej skúšobnej verzii[4] aplikácie Clip Studio Paint pre nových používateľov, môžete v sebe objaviť nový skrytý talent a vyskúšať si digitálne umenie. Pre náročných zapisovateľov poznámok je zadarmo[5] k dispozícii aj aplikácia Noteshelf, ktorá umožňuje vytvárať s perom S Pen podrobné farebné poznámky, ktoré presne zachytia vaše myšlienky.

Tablet Galaxy Tab S7 FE 5G má rovnako elegantný a štýlový kovový povrch ako celý rad Tab S7 a je dodávaný v štyroch nádherných farbách, aby ste si mohli vybrať presne tú, ktorá najlepšie ladí s vaším osobným štýlom: čierna (Mystic Black), strieborná (Mystic Silver), zelená (Mystic Green) a ružová (Mystic Pink).[6] Galaxy Tab S7 FE 5G sa môže pochváliť veľkým displejom, tenkým profilom a nízkou hmotnosťou. Vďaka výkonnej batérii môžete ľahko streamovať, pracovať a tvoriť bez toho, aby ste museli hľadať najbližšiu elektrickú zásuvku.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite je cenovo dostupný, ľahko prenosný spoločník na sledovanie multimediálneho obsahu aj hranie na cestách. Kompaktný tablet s 8,7palcovým displejom umiestneným v elegantnom a odolnom kovovom kryte s tenkými rámčekmi je mimoriadne mobilný. Dvojica výkonných reproduktorov s technológiou Dolby Atmos vás rýchlo vtiahne do deja pri sledovaní obľúbených filmov a relácií alebo hraní hier.

Vďaka možnosti rozšírenia až na 1 TB pomocou karty MicroSD máte k dispozícii dostatok miesta pre všetok váš obľúbený obsah, o ktorého plynulé a rýchle prehrávanie sa postará osemjadrový procesor. Batéria s dlhou výdržou, 15 W adaptívne rýchle nabíjanie[1] a voliteľná možnosť LTE[2] pripojenia robia z Galaxy Tab A7 Lite skvelé zariadenie na sledovanie nového trendy seriálu alebo hranie hier na cestách. Tento tablet s odolným kovovým krytom a tenkým rámčekom sa dodáva v šedej a striebornej farbe.

Samsung TV Plus a ekosystém Galaxy

Nové tablety Galaxy Tab S7 FE 5G a Galaxy Tab A7 Lite bezproblémovo spolupracujú s celým ekosystémom zariadení Galaxy – od telefónov až po slúchadlá. Prijímajte hovory alebo posielajte a prijímajte textové správy[1] prostredníctvom svojho konta Samsung na tablete, aj keď je váš smartfón mimo dosahu. Ľahko kopírujte a vkladajte text alebo obrázky medzi zariadeniami. S prehliadačom Samsung Internet môžete ľahko prechádzať od prehliadania webu na smartfóne na prezeranie na displeji tabletu Galaxy Tab S7 FE 5G alebo Galaxy Tab A7 Lite[2]. Ak počúvate hudbu alebo sledujete video na tablete Galaxy Tab S7 FE 5G alebo Galaxy Tab A7 Lite a potrebujete prijať hovor na smartfóne, slúchadlá Galaxy Buds[3] sa vedia automaticky prepnúť na druhé zariadenie.

Technické parametre 

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G

Displej

12,4palcový* 2560×1600 (WQXGA) TFT
* Uhlopriečka plného obdĺžnika displeja bez ohľadu na zaoblené rohy. Skutočná obrazová plocha je kvôli zaobleným rohom menšia.

Operačný systém Android 11
Rozmery 185,0×284,8×6,3 mm
Hmotnosť

 

608 g
* Môže sa líšiť podľa trhu a operátora.
Fotoaparát [Zadný] 8 Mpx AF
[Predný] 5 Mpx
Pamäť

4 GB RAM a 64 GB interný úložný priestor
microSD** až do 1 TB
* Dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa krajiny, modelu, farby alebo operátora. Aktuálne dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa predinštalovaného softvéru, krajiny, modelu a veľkosti / formátu súborov.
** Karta MicroSD je predávaná samostatne.

Procesor 8jadrový
2×2,2 GHz + 6×1,8 GHz
Batéria*

10 090 mAh (podpora 45W super rýchleho nabíjania**)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960.
** 45W a 25W nabíjačka je predávaná samostatne.

Konektivita*

5G**
LTE
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac),
Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0
* Dostupnosť 5G / LTE modelov sa líši podľa krajiny alebo operátora.
** Vyžaduje optimálne 5G pripojenie. Služby 5G sú podporované len v miestach s dostupnou sieťou 5G v krajinách s pripravenou 5G infraštruktúrou. Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.

Farba* Mystic Black (čierna)
Mystic Silver (strieborná)
Mystic Green (zelená)
Mystic Pink (ružová)
* Dostupnosť farebného variantu produktu sa môže líšiť v závislosti od krajiny, regiónu a operátorovi.
Konektory USB 3.2 Gen1 typ C (DP výstup)
Senzory Akcelerometer, kompas, gyroskop, svetlo, Hallova sonda
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Dvojica stereo reproduktorov vyladených AKG, Dolby Atmos®
Video Nahrávanie: FHD (1920×1080) pri 30 fps
Prehrávanie: UHD (3840×2160) pri 30 fps
Príslušenstvo* Pero S Pen (dodávané), ochranné puzdro, ochranný kryt s klávesnicou
* Príslušenstvo je možné zakúpiť samostatne.

 

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Displej 8,7palcový* 1340×800 (WXGA+) TFT
*Uhlopriečka plného obdĺžnika displeja bez ohľadu na zaoblené rohy. Skutočná obrazová plocha je kvôli zaobleným rohom menšia.
Operačný systém Android 11
Rozmery 212,5×124,7×8,0 mm
Hmotnosť

 

Wi-Fi: 366 g

LTE: 371 g

Fotoaparát [Zadný] 8 Mpx AF
[Predný] 2 Mpx
Pamäť*

3 GB RAM a 32 GB interný úložný priestor
microSD** až do 1 TB
* Dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa krajiny, modelu, farby alebo operátora. Aktuálne dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa predinštalovaného softvéru, krajiny, modelu a veľkosti / formátu súborov.
** Karta MicroSD je predávaná samostatne.

Procesor 8jadrový
4×2,3 GHz + 4×1,8 GHz
Batéria*

5 100 mAh (podpora 15W super rýchleho nabíjania**)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960.
** 45W a 15W nabíjačka je predávaná samostatne.

Konektivita LTE*
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac),
Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0
* Dostupnosť LTE modelov sa líši podľa krajiny a operátora.
Farba* šedá, strieborná
* Dostupnosť farebného variantu produktu sa môže líšiť podľa krajiny, regiónu a operátora.
Konektory USB 2.0 typ C, 3,5mm jack pre slúchadlá
Senzory Akcelerometer, kompas, svetelný senzor​
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Dvojica stereo reproduktorov, Dolby Atmos®
Video Nahrávanie: FHD (1920×1080) pri 30 fps
Prehrávanie: FHD (1920×1080) pri 30 fps
Príslušenstvo* Ochranné puzdro, priehľadný zadný kryt
* Príslušenstvo je možné zakúpiť samostatne.

[1] Dostupnosť funkcie volanie a písanie správ na iných zariadeniach sa líši podľa krajiny a poskytovateľa služieb.
[2] Smartfóny Galaxy a tablety Tab S7 FE a Tab A7 Lite musia byť prihlásené k rovnakému účtu Samsung a musí mať povolené použitie Bluetooth. Na oboch zariadeniach musí byť tiež povolená funkcia „Pokračovať v aplikáciách na iných zariadeniach“. Podpora kontinuity je k dispozícii pre aplikáciu Samsung Notes a aplikáciu Samsung Internet na smartfónoch a tabletoch Galaxy, ktoré používajú rozhranie One UI 3.1 alebo vyššie. Niektoré modely nie sú podporované, napríklad zariadenie bez Wi-Fi 5GHz a SAK a modely Android GO.
[3] Funkciu podporujú len Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live.
[1] Napájací adaptér s rýchlo nabíjaním 15 W je predávaný samostatne.
[2] Dostupnosť modelu s LTE sa líši podľa krajiny a operátora.
[1] Možno zakúpiť samostatne.
[2] Pre použitie funkcie Second Screen sú potrebné modely počítačov so systémom Windows 10 podporujúce technológiu WiDi (Wireless Display) a systém Windows 10 v. 2004 alebo novší. Kompatibilný s radmi Galaxy Book a Samsung Notebook Plus2 a Samsung Notebook Plus s operačným systémom Windows 10.
[3] Aplikácia Canva je na vybraných trhoch predinštalovaná ako orezaná verzia. Aplikácia Canva Pro bude používateľom Galaxy Tab S7 FE k dispozícii na 30 dní bezplatnej skúšobnej verzie. Po skončení bezplatnej skúšobnej verzie bude za používanie aplikácie Canva Pro účtovaný poplatok.
[4] Aplikácia Clip Studio Paint je na vybraných trhoch predinštalovaná ako orezaná verzia. Aplikáciu Clip Studio Paint možno stiahnuť z obchodu Galaxy.
[5] Aplikácia Noteshelf je predinštalovaná ako orezaná verzia. Funkcia podporuje 9 jazykov: angličtinu, kórejčinu, japončinu, tradičnú čínštinu, zjednodušenú čínštinu, nemčinu, taliančinu, francúzštinu a španielčinu.
[6] Dostupnosť farieb sa môže líšiť v závislosti od predajcu.
[1] Dostupnosť farieb sa môže líšiť v závislosti od predajcu.
[2] Uhlopriečka plného obdĺžnika displeja bez ohľadu na zaoblené rohy. Skutočná obrazová plocha je kvôli zaobleným rohom menšia.

ZDIEĽAŤ