Samsung SSD disk T7
Nový vreckový SSD disk od Samsungu vyniká bleskovou rýchlosťou, biometrickou ochranou pomocou odtlačkov prstov a elegantným trvanlivým prevedením.

Spoločnosť Samsung predstavila najnovšie externé záznamové médium – SSD disk T7 Touch. Záujemcovia sa môžu tešiť na kompaktné a elegantné prevedenie, ale hlavne na najvyššiu prenosovú rýchlosť, aká je v súčasnej dobe prostredníctvom USB 3.2 Gen 2 k dispozícii. Nový disk sa zároveň vyznačuje vysokou úrovňou ochrany dát – vďaka vstavanému senzoru je k prístupu potrebný odtlačok prsta. Odporúčané predajné ceny budú 155 Eur za verziu s 500 GB, 235 Eur za 1 TB a 445 Eur za 2 TB. Na Slovensku budú dostupné v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.

Samsung SSD disk T7

„Mnohí ľudia sa dnes neustále presúvajú medzi prácou, domácnosťou a koníčkami a často si chcú všetky svoje dáta nosiť so sebou,“ vysvetlil dr. Mike Mang, viceprezident oddelenia Brand Product Biz Team v divízii pre pamäťové médiá spoločnosti Samsung Electronics. „Teraz sú ich dáta vďaka odtlačkom prstov v bezpečí a navyše im ponúkame najvyššiu rýchlosť, akú je možné momentálne dosiahnuť, to všetko v elegantnom a kompaktnom balení.“

Disk je určený pre profesionálov aj amatérov. Ponúka dostatočnú kapacitu pre ukladanie veľkého množstva fotografií, hier či filmov v 4K alebo 8K, a je ho možné použiť v kombinácii s počítačom, tabletom, smartfónom alebo hernou konzolou. Ďalšou výhodou je odolné prevedenie.

V porovnaní s predchádzajúcimi záznamovými médiami sa T7 Touch vyznačuje výrazne rýchlejším dátovým tokom. Rýchlosť čítania dosahuje 1050 MB/s, rýchlosť zápisu 1000 MB/s  – ide teda zhruba o dvojnásobné hodnoty v porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 a až 9,5x vyššou rýchlosťou než u externých pevných diskov HDDs. Najvyššiu rýchlosť dosiahne cez rozhranie NVMe.

Samsung SSD disk T7

Samsung T7 Touch a T7 – technické špecifikácie

Parameter
Samsung Portable SSD T7 Touch
Samsung Portable SSD T7*
Kapacita 2 TB/1 TB/500 GB
Rozhranie USB 3.2 (Gen 2, 10 Gb/s) so spätnou kompatibilitou
Rozmery  (DxŠxH) 85 x 57 x 8.0 mm
Hmotnosť 58 g
Prenosová rýchlosť Až 1050 MB/s
Režim UASP Áno
Šifrovanie AES 256-bit hardvérové šifrovanie
Bezpečnosť Heslo, odtlačok prsta Heslo
Softvér Samsung Portable SSD Software 1.0[1]
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Kompatibilita s RoHS RoHS2
Farebné varianty Čierna, strieborná Zatiaľ nešpecifikované
Konektivita USB type-C-to-C, USB type-C-to-A
Záruka Trojročná obmedzená záruka[2]

* Model T7 bude k dispozícii od apríla 2020

[1] Softvér vyžaduje Windows 7 alebo vyšší, Mac OS X 10.10 alebo vyšší, prípadne Android 5.1 (Lollipop) alebo vyšší. Staršie verzie systémov Windows, Mac či Android nemusia byť podporované.
[2] Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za žiadne škody či straty, napr. stratu dát či iných informácií na produktoch Samsung Electronics, ani za stratu zisku či príjmu užívateľa. Ďalšie informácie o záruke: www.samsung.com/portable-ssd.

Tlačová správa