SDC18_Keynote-Speech

Tohtoročná Samsung Developer Conference (SDC) predstavuje budúcnosť Bixby, SmartThings a kategórie smartfónov.

Bratislava, 7. novembra 2018 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nové pokročilé vývojárske nástroje pre svoje platformy Bixby a SmartThings, rovnako ako nové silné mobilné zážitky s One UI a displejom Infinity Flex Display. Aby realizoval víziu prepojeného života, Samsung zjednodušuje vývojárom a partnerom rýchle vytváranie, zavádzanie a rozširovanie nových riešení pre milióny zariadení po celom svete.

SDC18_Keynote-Speech„V oblasti umelej inteligencie a Internetu vecí sme výrazne pokročili, čo bude mať zásadný význam pre to, aby sa naša vízia prepojeného života stala skutočnosťou,“ vyhlásil DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT a mobilných komunikácií spoločnosti Samsung Electronics. „Pokrok v súvislosti s Bixby a SmartThings otvára novú kapitolu, v ktorej môžu byť produkty a služby tretích strán vo veľkej miere integrované do platforiem umelej inteligencie a Internetu vecí. Ohybný displej je základom nového druhu mobilných zážitkov. Sme nadšení z práce s vývojármi na tejto novej platforme v záujme vytvorenia nových hodnôt pre našich zákazníkov. Nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, kam nás táto technológia a spolupráca dostanú.“

Škálovateľná inteligentná platforma

Na začiatku bolo inteligentné rozhranie Bixby, praktický spôsob, ako pomocou vášho hlasu komunikovať s telefónom. Teraz ho Samsung vyvíja ako škálovateľnú inteligentnú platformu, ktorá bude podporovať rôzne produkty a služby v živote spotrebiteľa. Na konferencii SDC 2018 Samsung odhaľuje nové spôsoby, vďaka ktorým môžu vývojári priniesť väčšiemu počtu spotrebiteľov komunikatívnejšieho, osobnejšieho a užitočnejšieho asistenta.

Aby mohli vývojári jednoduchšie škálovať služby, ktoré Bixby poskytuje, Samsung predstavuje vývojárske štúdio Bixby Developer Studio. Prináša intuitívnejší použiteľný balík nástrojov, s pomocou ktorého môžu vývojári a partneri vdýchnuť inteligenciu do viacerých služieb a zariadení. Vývojári budú môcť jednoducho vytvárať Bixby Capsules – funkcie alebo služby vytvorené pre Bixby – a jednoducho ich sprístupniť spotrebiteľom na trhu Bixby Marketplace. Platforma Bixby vývojárom umožní jednoduchú adaptáciou ich „kapsúl“ z mobilných telefónov a telefónov na domáce spotrebiče a ďalšie produkty naprieč ekosystémom Samsung.

V rámci rozširovania služieb pre Bixby Samsung plánuje pridať v nasledujúcich mesiacoch päť nových jazykov vrátane britskej angličtiny, francúzštiny, nemčiny, taliančiny a španielčiny.

SDC18_Keynote-Speech

Prepojený život pre každého

Vízia prepojeného života spoločnosti Samsung vychádza z otvoreného ekosystému Internetu vecí, ktorý rastúci počet prepojených zariadení spája v jedinej platforme. SmartThings, platforma dostupná na viac než 200 trhoch po celom svete, prináša v jednej aplikácii prepojený zážitok a posúva Internet vecí z inteligentných domov do automobilu, kancelárie a všade naokolo.

Samsung teraz umožňuje vývojárom prepájať ich zariadenia a služby s platformou SmartThings rýchlejšie a jednoduchšie vďaka novému balíku nástrojov v prepracovanom pracovnom priestore SmartThings Developer Workspace. Medzi tieto zdokonalené nástroje patria SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit a SmartThings Hub Connector. Vývojári môžu platformu využiť na stavbu a spúšťanie nových produktov a taktiež jednoducho integrovať zariadenia Zigbee a Z-Wave.

Okrem toho modernizovaný certifikačný program Works with SmartThings (WWST) vývojárom poskytuje priamy prístup k expertom a zdrojom platformy SmartThings. WWST pomáha zaistiť, aby boli zariadenia a služby pre platformu plne optimalizované, takže spotrebitelia dostanú najlepší možný zážitok.

SDC18_Keynote-Speech

Priekopnícky užívateľský zážitok a inovácie displeja

Samsung predstavuje nový a intuitívny dizajn rozhrania nazvaný One UI. Tento čistý a minimalistický dizajn umiestňuje najrelevantnejší obsah v spodnej polovici obrazovky, čo je prirodzenejšie a pohodlnejšie v prípade držania jednou rukou. Vďaka odstráneniu zbytočných a rozptyľujúcich prvkov sa užívateľ môže lepšie sústrediť a rýchlejšie sa vo svojom telefónu orientuje.

Samsung nadväzuje na svoju tradíciu výrobcu, ktorý definuje nové kategórie a budúcnosť v oblasti displejov, a prichádza s prelomovou ohybnou formou smartfónu. Infinity Flex Display spolu s One UI vytvára nový druh mobilného zážitku, ktorý užívateľom umožňuje robiť veci, ktoré s obyčajným smartfónom nie sú možné. Užívatelia teraz majú to najlepšie z oboch svetov: kompaktný smartfón, ktorý je možné rozbaliť, a otvoriť tak väčší imerzívny displej pre multitasking a sledovanie obsahu. Pri používaní aplikácií je možné rozbalením prístroja hladko prejsť z menšieho na väčší displej. Užívatelia navyše môžu surfovať po internete, sledovať média, byť v spojení a plniť niekoľko úloh naraz bez toho, aby im čokoľvek uniklo, pretože môžu súčasne na väčšom displeji používať tri aktívne aplikácie.

Pretože Infinity Flex Display predstavuje platformu budúcej generácie, Samsung pozýva vývojárov, aby sa tejto cesty zúčastnili od samého počiatku. Vďaka spolupráci s komunitou vývojárov Googlu a Androidu maximalizuje Samsung potenciál tejto novej formy, aby vytvoril optimalizovaný užívateľský zážitok s ohybným displejom.

Tlačová správa