V posledných rokoch sa tešia veľkej obľube plavby na mori a tak každoročne smerujú tisíce „suchozemských námorníkov“ k moru, aby si mohli vychutnať čaro úžasnej slobody a nádherného pocitu voľnosti obdivujúc prírodné scenérie, ktoré im plavba na lodi bohato dopraje. No popri radostiach sa môžu vyskytnúť i starosti, či už menšie alebo väčšie.
A o tie starosti sa snaží postarať rakúska spoločnosť SeaHelp špecializovaná na havarijnú službu na mori, ktorá poskytuje rôzne služby a svoje portfólio každoročne rozširuje a zdokonaľuje. Spoločnosť sa stará o bezpečnosť na mori od roku 2005. Pokiaľ sa stanete jej členom, poskytovanie pomoci členom je vždy najvyššou prioritou, nehovoriac o tom, že členovia si môžu uplatniť aj radu výhod.

Základne spoločnosti SeaHelp

SeaHelp má v tomto čase:
7 základní v Chorvátsku
1 základňu v Slovinsku
2 základne na talianskom Jadrane
8 základní v nemeckom Baltickom mori
3 základne v Holandsku
5 základní na Baleárach a na Costa Brava

Týmto je zabezpečená plošná služba na Jadrane od Lignana až po Dubrovník, na Baleárach a Costa Brava, na Makermeer/Ijsselmeer/ Wattenmeer v Holandsku a na nemeckom Baltickom mori vrátane dánskeho Južného mora.

História spoločnosti SeaHelp

2005 Začiatok činnosti havarijnej služby
2007 Rozšírenie Slovinsko
2008 Rozšírenie Taliansko (Grado/Lignano)
2010 Rozšírenie Baleárske ostrovy
2012 Rozšírenie Baltické more
2015 Rozšírenie Costa Brava

Členstvo v spoločnosti SeaHelp

Ako už bolo spomenuté, poskytovanie pomoci členom je vždy najvyššou prioritou a cieľom spoločnosti je spokojný zákazník. Nečlenom je taktiež poskytnutá pomoc, ale bez priority a zásahy musia byť uhradené.
Nie je možné stať sa členom až v okamihu havárie a obdržať pomoc bezplatne, pretože je predpísaná  aktivačná doba v dĺžke 48 hodín. Všetky potrebné informácie týkajúce sa členstva, nájdete vo všeobecných obchodných podmienkach.
Členstvo v SeaHelp znamená i veľké finančné výhody zahrnuté v novom programe výhod SeaHelp s mnohými lákavými ponukami zvlášť pre vodných športovcov.

Členstvo v SeaHelp je ponúkané v týchto variantoch: 

MAJITEĽSKÝPASS

aktívny 12 mesiacov

“Členom je loď/jachta”

Platí pre loď/jachtu, ktorú uvediete pri prihlásení.
Je jedno, kto s ňou ide ako skipper.

SKIPPERPASS

aktívny 12 mesiacov

“Členom je osoba”

Je k dispozícii rekreačným kapitánom na využitie na rôznych lodiach. Členstvo sa nevzťahuje, ako pri preukaze vlastníka na jednu loď, ale na osobu.

CHARTERPASS

aktívny 12 mesiacov

“Členom je najatá jachta”

Je k dispozícii skipperom na jeden turnus najdlhšie na 2 týždne. Vzťahuje sa na loď, na ktorej ste registrovaným skipperom, na dobu najdlhšie 14 dní. Obdobie (14 dní) nemôže byť prerušené.

 Zľavoví partneri SeaHelp

Ak ste členom u niektorého zo SeaHelp zľavových partnerov,
obdržíte 10% zľavu na všetky druhy členstva SeaHelp.

Služby pre členov

POMOC S ODVLEČENÍM

Odvlečenie lode je pre každého člena SeaHelp “ZADARMO” od miesta havárie do najbližšej opravovne alebo možnosti vyzdvihnutia. Ak tam nemôže byť loď uschopnená prevádzky, je odvlečenie lode z maríny do maríny za poplatok. (pre členov za cenu vlastných nákladov)

POMOC PRI NAŠTARTOVANÍ

Pri problémoch s loďou je každému členovi SeaHelp poskytnutá “ZADARMO” pomoc pri naštartovaní na mieste havárie použitím prepojovacích káblov alebo “jumpstartboxu”.

PALIVOVÝ SERVIS

Každému členovi SeaHelp je na miesto havárie “ZADARMO” dodané palivo (nafta alebo benzín) v množstve do 50 litrov.

STIAHNUTIE Z PLYTČINY pri ľahkom kontakte s dnom

Každý člen SeaHelp bude “ZADARMO” z miesta havárie stiahnutý na voľné more.
Odstupňovanie od ľahkého k ťažkému kontaktu s dnom je toto: pokiaľ loď nevyčnieva o viac než 10 cm než obvykle a po stiahnutí z plytčiny môže pokračovať v plavbe, jedná sa o ľahký kontakt s dnom.

UVOĽNENIE lán z lodného šróbu

Každému členovi SeaHelp budú “ZADARMO” na mieste havárie odstránené laná z lodného šróbu. Toto platí len mimo prístavy a maríny.

24H ODVOZ OSÔB

Každý člen posádky bude “ZADARMO” vyzdvihnutý z lode a dopravený do najbližšieho pevninského prístavu.
1 x za sezónu!
Pri zranení alebo chorobe obstará zásahová centrála cez SAR sanitku alebo lekára na ďalšie ošetrenie.

SeaHelp nie je záchranná služba a môže zabezpečiť len prepravu.

PORADENSTVO O POČASÍ A OHĽADOM OBLASTI

Kapitáni na hotline majú na internete stály prístup k aktuálnym údajom o počasí a predávajú ich členom SeaHelp kedykoľvek “ZADARMO”.
Kapitáni sú taktiež veľmi dobre informovaní o chorvátskom pobreží a informujú o oblasti taktiež “ZADARMO”.

SEA MAGAZÍN OD SEAHELP

Každý člen SeaHelp obdrží 1 x ročne Sea Magazín so skvelými tipmi a informáciami ako odporúčané plavby, hodnotenie reštaurácií, ceny marín a mnoho ďalšieho, zadarmo na predajných miestach SeaHelp a ako PDF na e-mail.

Petr Zajíčk predstavuje SeaHelp – pomoc jachtárom na mori

Novinky
„SeaHelp tak ako v minulej sezóne, aj v tejto nadchádzajúcej spustí na vodu ďalšiu desaťmetrovú zásahovú loď novej generácie vybavenú všetkou technikou uľahčujúcou posádkam prácu na mori za všetkých podmienok, osadenú rovnako osvedčenou dvojicou závesných motorov, každý z nich má výkon tristo konských síl“, hovorí Petr Zajíček a dodáva: “Skúsení spolupracovníci a technika však tvoria len časť spektra činnosti SeaHelp pre členov, i keď pochopiteľne tu hlavnú a najdôležitejšiu. SeaHelp sa totiž stále viac profiluje ako inštitúcia pomáhajúca svojim členom pri riešení i ďalších, mnohokrát komplikovaných záležitostiach. Z minulosti môžeme spomenúť napríklad vybavovanie administratívy po vstupe Chorvátska do EU pri doplácaní  DPH na lode a colného procesu alebo uvedenie novej špecializovanej služby poistenia lodí. Zo súčasných aktivít by som spomenul revízie plynových inštalácií a chystanú vysoko špecializovanú právnu pomoc pri nákupe a predaji lodí, ktorá bezpečne ochráni obidve zúčastnené strany.“

Zdroj: http://www.sea-help.eu/cs/, Sea Magazín 1/2017

text & foto Martin Morávek