drivers
Plány značky PEUGEOT na návrat do vytrvalostných pretekov naberajú čoraz konkrétnejšiu formu

Po tom, ako značka ukázala prvé skice budúceho prototypu Hypercar a predstavila základnú charakteristiku pohonného ústrojenstva LMH, PEUGEOT Sport s hrdosťou predstavuje mená siedmych jazdcov, ktorí budú hájiť jeho farby v sérii vytrvalostných pretekov v rámci seriálu Majstrovstiev sveta FIA vo vytrvalostných závodoch a na 24-hodinových pretekoch v Le Mans.

Všetci siedmi majú skúsenosti  z Formule 1 a/alebo zo seriálu vytrvalostných pretekov.  Niektorí z nich už spolu pôsobili v iných tímoch, ďalší sú osobnými priateľmi, alebo spolu už trénovali.

Peugeot

Vytrvalostné preteky sú známe ako ultimátna forma motoršportu, kde je nielen pre víťazstvo, ale vôbec pre dokončenie pretekov absolútne nevyhnutné, aby sa prepojila výrazná ľudská individualita so silným tímovým duchom.

V priebehu celého roku 2021  sa bude šesť vybraných jazdcov a siedmy náhradný na simulátore aktívne podieľať na vývoji modelu Hypercar a spolupracovať s ľuďmi z divízie Peugeot Sport na jeho jednotlivých vývojových fázach.

Kvalita osobných vzťahov medzi všetkými, ktorí sa na projekte podieľajú, je pre nás zásadná,“ tvrdí Jean-Marc Finot, riaditeľ spoločnosti Stellantis Motorsport. „Okrem ich individuálnych závodných schopností boli hlavnými kritériami, ktoré sme zohľadňovali pri hodnotení a rozhovoroch s jazdcami, vzájomné väzby, nastavenie mysle, schopnosť vzájomne sa motivovať a ochota posúvať tím vpred, pretože ľudský faktor hrá pri vytrvalostných pretekoch absolútne kľúčovú úlohu. Chceli sme tiež, aby túto našu spoluprácu považovali aj za vlastnú vnútornú prioritu a nielen za dobre vyzerajúci bod vo svojom  životopise. “

V procese hodnotenia jazdcov sme prihliadali aj k ich dosiahnutým výsledkom a časom v  pretekoch  FIA WEC, ELMS a IMSA. Pozreli sme sa na všetky seriály vytrvalostných pretekov, ktoré sa za posledných päť rokov uskutočnili,“ vysvetľuje Olivier Jansonnie (technický riaditeľ WEC, Peugeot Sport). „Nebrali sme do úvahy iba ich dosiahnuté individuálne výsledky. V dlhom zozname jazdcov sme sa sústredili zároveň aj na ich rýchlosť, spoľahlivosť a dôslednosť, pretože hľadáme zostavu, ktorá bude dobre zapadať do seba a v ktorej sa spoja nádejní mladí jazdci s ostrieľanými profesionálmi s bohatými skúsenosťami s vývojom, najmä v oblasti hybridných hnacích pohonov.

Všetkých  sedem továrenských jazdcov značky PEUGEOT bude  na základe  uzatvorenej zmluvy prispievať na dennej báze k napredovaniu celého projektu s cieľom zorganizovať prvé ostré testy do konca tohto roku..

Sedem vybraných jazdcov:

— Loïc DUVAL – Francúzsko (vek 38 rokov)

−Víťaz svetového šampionátu FIA WEC a vytrvalostných pretekov v Le Mans / bývalý víťaz v seriáli  Formula Nippon  a Formula Campus

Kevin MAGNUSSEN – Dánsko (28)

−118  štartov v seriáli Formula 1  / bývalý víťaz seriálov Formula Ford v Dánsku a Formula Renault 3.5

— Jean-Eric VERGNE – Francúzsko (30)

−58  štartov v seriáli Formula 1  / dvojnásobný víťaz v seriáli Formula E  / bývalý víťaz v britskom seriáli  Formula 3 a v šampionáte Formula Campus

Paul di RESTA – Škótsko (34)

−59 štartov v seriáli Formula 1  /  víťaz pretekov v Le Mans (LMP2) / bývalý majster v seriáloch  Formula 3 Euro a DTM

— Mikkel JENSEN – Dánsko (26)

−Bývalý majster v šampionáte ADAC Formel a víťaz ELMS (LMP3)

Gustavo MENEZES – USA (26)

−Majster sveta  v seriáli FIA WEC (LMP2) a víťaz vytrvalostných pretekov v  Le Mans (LMP2)

James ROSSITER – Anglicko (37)

−Náhradný jazdec a pilot na simulátore
−Skúsený jazdec v rôznych klasických závodoch (Super Formula, etc.) a tiež aj vo vytrvalostných pretekoch (Super GT, LMP1 ,  LMP2, apod.) / testovací a náhradný jazdec v seriáli Formula 1

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here