Run Free Pro Bio

Spotrebiteľská audiokomunikačná spoločnosť Soul Electronics oznámila spustenie predaja produktu Run Free Pro Bio. Run Free Pro Bio sú bezdrôtové slúchadlá, ktoré poskytujú službu trénera v reálnom a aktuálnom čase. Tieto nové slúchadlá sú ako prvé na svete ponúkané s funkciou analýzy chôdze, ktorá sleduje kadenciu, symetriu, dĺžku a šírku krokov, symetriu, rovnováhu a dokonca i uhol naklonenia hlavy.

Nielen zvuk, ale aj asistencia

Run Free Pro BioVýber slúchadiel pre bežcov je v súčasnosti bohatý rovnako ako ponuky pre futbal (dostupné napríklad tu). Aj preto sa mnohé spoločnosti snažia prísť s niečím revolučným. Rovnaký zámer má aj spoločnosť Soul Electronics so svojou novinkou Run Free Pro Bio. Cieľom Run Free Pro Bio je slúžiť ako sprievodca a tréner behu (respektíve skôr bežca), sledovať jeho činnosť či aktivitu a poskytovať spätnú väzbu, aby sa predišlo zraneniam. Komplexný informačný panel je k dispozícii na konci každého spustenia a po ukončení behu. Slúchadlá sú založené na platforme Beflex BiomechEngine. O kvalitách slúchadiel je presvedčený aj Angus Tsang, viceprezident spoločnosti Soul Electronics. Vyjadril sa, že The Run Free Pro Bio zákazníkom neposkytuje len vynikajúcu kvalitu zvuku, ale i nespočetné množstvo špeciálnych funkcií, ktoré im umožňujú zlepšiť bežecký výkon.

Run Free Pro Bio

Prvé slúchadlá s analýzou kroku

Tsang hovorí, že spoločnosť chcela svetu priniesť prvé slúchadlá s analýzou kroku, ktorá robí beh efektívnejším pre všetkých používateľov. Systém tiež zohľadní čas, kedy sa používateľ rozhodne ísť behať, či je to vonku alebo v telocvični a poskytuje tiež najlepšiu technológiu, ako je len možné. Slúchadlá, ktoré boli prvýkrát predstavené na CES, sú v súčasnosti dostupné len prostredníctvom predčasnej objednávky v USA a na európsky trh budú expandovať koncom tohto roka.

Predaj je otázny

Trh bežcov a fitness nadšencov je obrovský a spoločnosť predpokladá, že o nadčasové slúchadlá bude v rámci týchto komunít veľký záujem. Počítajú však aj s druhou možnosťou, a to s relatívne nízkym predajom. Dôvod? Mnoho atlétov už počas cvičenia či behu hudbu tak či tak počúva, a tak nemajú dôvod zvykať si na niečo nové. Len obmedzený počet rekreačných bežcov má záujem o formálny tréning, no práve pre túto skupinu sú Run Free Pro Bio ako stvorené.

techvia.sk