Sennheiser Sport True Wireless

Novinka prináša za skvelú cenu nielen odolnú konštrukciu vzdorujúcu prachu a vode, ale tiež špičkový zvuk optimalizovaný na špecifické požiadavky pri športe.

Apríl 2022 – Spoločnosť Sennheiser predstavila plne bezdrôtové slúchadlá Sport True Wireless, ktoré cielia na aktívnych užívateľov a športovcov. Okrem TrueResponse meničov zaisťujúcich špičkový prejav s rozsahom 5 Hz – 21 kHz preto ponúknu nielen sadu silikónových uzatvorených ušných adaptérov, ale tiež plutvičky na perfektné usadenie v ušnom boltci a otvorené adaptéry zvyšujúce úroveň bezpečnosti a užívateľský komfort. Podpora moderného Bluetooth 5.2 a pokročilé zvukové kodeky AAC a aptX zaisťujúce bezproblémový prenos všetkých hudobných nuancií sú samozrejmosťou. Milovníkov dôraznejšieho basu nadchne vstavaný ekvalizér, umožňujúci doladiť prejav slúchadiel podľa vlastného vkusu pomocou mobilnej aplikácie Sennheiser Smart Control pre systémy Android a iOS.

Sennheiser Sport True Wireless

Slúchadlám nechýba ani zvýšená odolnosť voči prachu, vode a potu spĺňajúca požiadavky certifikácie IP54 a skvelá 9-hodinová výdrž, ktorá sa so započítaním dobíjacieho puzdra vyšplhá až na 27 hodín. Vždy tak budú pripravené na maratón v daždivom počasí i náročný deň v kancelárii. Pri práci sa bude hodiť tiež technológia Adjustable Sidetone, ktorá približuje komunikáciu bežnému hovoru cez  mobilný telefón pomocou presunutia hovoru do jedného zo slúchadiel tak, aby užívateľ počul i svoj vlastný hlas.

Cena a dostupnosť

Plne bezdrôtové slúchadlá Sennheiser Sport True Wireless bude možné získať u vybraných partnerov za cenu 139 € už v máji 2022.

Špičkový zvuk, ktorý sa prispôsobí

Sennheiser Sport True Wireless

Slúchadlá značky Sennheiser s TrueResponse meničmi sú dlhodobo uznávaným vrcholom v oblasti mobilného audia. Inak tomu nie je ani v prípade športových slúchadiel Sport True Wireless. Očakávať je tak možné  vyrovnaný prejav naprieč celým počuteľným spektrom, s hutnými a presnými basmi, príkladne zrozumiteľným stredným pásmom i okúzľujúcimi detailnými výškami. Tí, ktorí by snáď vyžadovali zdôraznenie basov alebo zvonivejšie výšky, si ale tiež prídu na svoje. Integrovaný ekvalizér im umožní naladiť slúchadlá presne podľa ich vkusu.

Vďaka prítomnosti otvorených ušných adaptérov v balení idú ale možnosti prispôsobenia ešte ďalej. Užívateľ bude mať vždy voľbu medzi celkom uzatvorenou a polootvorenou konštrukciou slúchadiel a sám rozhodne, kedy ocení maximálnu izoláciu od okolia a kedy dá prednosť zachovaniu prehľadu o okolí. V aplikácii Sennheiser Smart Control pritom zvolí režim slúchadiel odpovedajúci aktuálnej konštrukcii. Napríklad pri behu či jazde na bicykli tak výrazne klesne ohrozenie spôsobené okolitou  dopravou. Prítomnosť prirodzeného akustického pozadia navyše obmedzí i vnímanie rušivých zvukov dýchania, srdcového tepu a rázov pri dopade nohy na podložku prichádzajúcich priamo z tela bežca. Štandardné uzavreté nástavce tak ocenia napríklad nadšenci pre fitness, ktorí sa pri posilňovaní chcú maximálne sústrediť.

Sennheiser Sport True Wireless

Perfektné usadenie v uchu a odolnosť

Perfektné usadenie v uchu je zárukou plnohodnotnej prezentácie basových frekvencií a tiež užívateľa zbavuje strachu zo straty niektorého zo slúchadiel. I preto výrobca do balenia prikladá sadu športových plutvičiek, vďaka ktorým sa slúchadlá nepohnú ani pri tých najdivokejších aktivitách. Konštrukcia slúchadiel navyše spĺňa požiadavky certifikácie IP54, takže nebude problém s dažďom, potom ani prachovými časticami. Stanú sa tak skvelým partnerom i pre tých najnáročnejších dobrodruhov.

Komfortné používanie a efektivita

Sennheiser Sport True Wireless nezaostávajú ani v oblasti technologickej výbavy. Komfortné dotykové ovládanie umožní ľahké privolanie hlasových asistentov Apple Siri a Google Asistent. Technológia Adjustable Sidetone spríjemní komunikáciu a vstavaný ekvalizér voľbu preferovaného zvukového profilu.  Slúchadlá navyše dokážu fungovať nezávisle na sebe, a tak skvele zastanú i rolu handsfree v kancelárii či zapožičanom automobile.

ZDIEĽAŤ