telefon motoX4

Na prvý pohľad veľmi odolný, krásne vyzerajúci a sympatický mobilný telefón. Príjemný modrý odtieň sa veľmi hodí k jeho kovovému šasi. Veľký displej už naznačuje komfortné prezeranie fotografií aj videí. Je tenučký a príjemne sedí v ruke. Ako bonus má špecifické prvky odolnosti plus niečo navyše.

Padol mi do vody, čo teraz?
Kamarát skočil s dcérou do bazéna. Vo vrecku mal manželkin telefón. Utopil ho. Keby mal motoX4, nemusel manželke kupovať so slzou v oku druhý telefón.
motorola motoX4 vo vodnom kupeliJa som ho poriadne otestovala. Hodila som ho do vody a nič. Vôbec nič sa nestalo. Netreba čakať, že bude možné s ním pod vodou telefonovať. Kto by tomu aj rozumel. Rybacia reč. Pod vodou nereaguje na dotyk stylusom ani prstom, a napriek tomu stále žije. A ak by tam padol odblokovaný, tak vlnenie vody prepína displej, čo je celkom vtipné.

Fotky a video ako od profesionála
Dva objektívy sa postarajú o dokonale vyzerajúce fotky. Nafotíte s ním smelo aj rôzne oslavy. Širokouhlý režim vám pomôže zachytiť všetkých hostí naraz alebo spraviť krásnu panoramatickú fotografiu.

Video použite na aké účely potrebujete. Je tu funkcia spomaleného videa. Praktické využitie som tomu nenašla. Neznamená to však, že vám sa na niečo nehodí. Zoberte ho na výlet. Foťte a točte až do úplného vybitia batérie. Tá vie vydržať tiež prekvapivo dlho.

Nekonečná baterka?
To ešte nie, ale vydrží veľmi dlho. Na noc som ho nevypla a stratil maximálne 2% kapacity batérie. Mám také podozrenie, že nové telefóny vedia tiež spať ako ľudia. Celý deň som s ním fotila. Sporadicky. Úbytok baterky asi 10%. Takže naozaj skvelá výdrž. Počas 5 dní som ho nabíjala len jedenkrát.

S týmto telefónom si rozhodne užijete veľa zábavy. Rovnako je vhodný aj na prácu. Písanie emailov, úprava obrázkov. Milo ma prekvapilo rozdelenie obrazovky na telefóne. Predstavte si to ako menší počítač. Môžete mať zábavnú a pracovnú časť obrazovky alebo ako sa práve hodí vám.

Technické parametre
Telefón na dve SIM karty nemusí byť na škodu. Už je to možno aj taký štandard dnešnej doby. Trošku ma zaskočilo tlačidlo pod displejom, ktoré slúži len na odtlačok a hardvérovo funkčné nie je. Nový micro usb konektor typu C je posun vpred v IT technológiách. Avšak niektorým ľuďom, ktorí nie sú zvyknutí opustiť svoju zónu komfortu môže prekážať.
Vstavaná 64 Gb pamäť postačí na bežné používanie a aj nejaké väčšie videá. Moto X4 robí nádherné fotky. Takmer ako profi fotoaparát. Zabezpečujú to dva zadné objektívy – 12MP + 8MP. Selfie kamera má skvelých 16 MP.

S týmto telefónom je skutočne možné užiť si kopec zábavy. Neskutočne krásne hrá. Pustite si na ňom hudbu a budete mať pocit, že to počúvate z profi mixážneho pultu.

To najlepšie na záver
Moto gestá. To je nadupaná technológia. Stačí poriadne nastaviť a je to. Dvakrát zatrasiete telefónom a lepšie vidíte, pretože sa vám zapne baterka. Spravíte to znova a ste potme.
Rýchla snímka obrazovky či ovládanie jedným dotykom (odtlačok prsta).  Aj fotoaparát spustíte gestom. A to je spomenutých len zopár trikov na uľahčenie používania vášho nového telefónu.

Ak ste si doteraz mysleli, že takýto telefón nie je pre vás, možno sa mýlite. Je postavený na systéme android a ja ho môžem len odporúčať.

text & foto Zuzana Smrčková