ŠKODA ENYAQ iV

Po svetovej premiére (01.09.2020) v Prahe sa nový model ŠKODA ENYAQ iV postaví do žiary reflektorov tiež zajtra na Tour de France: riaditeľ závodu Christian Prudhomme využije prvý model značky ŠKODA, postavený na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB), ako riaditeľské auto na 183 kilometrov dlhej etape vedúcej z Gap do Privas. V nasledujúcich týždňoch povedie nová elektrická vlajková loď značky ŠKODA cyklistov ešte v ďalších dvoch etapách, a umožní tak svojou širokou špeciálnou výbavou bezproblémovú koordináciu závodu.

Červeno lakovaný ENYAQ iV popri panoramatickej presklenej strechy disponuje i šiestimi anténami, špeciálnou sirénou, chladničkou a vysoko moderným velínom v zadnej časti kabíny. S takou výbavou je možné na palube auta prijímať a predávať informácie, Christian Prudhomme okrem toho môže priamo z auta vydávať pokyny alebo organizovať prevádzku pelotónu. Je tiež v neustálom kontakte so závodnými komisármi a ďalšími organizačnými autami a predáva si s nimi informácie o aktuálnom priebehu závodu. Takto špeciálne upravený ENYAQ iV má rovnako spevnený podvozok, aby odolal náročným podmienkam počas závodu.

Okrem 183-kilometrovej etapy z Gap do Privas bude sprevádzať nová vlajková loď značky ŠKODA cyklistov tiež pri individuálnej časovke z Lure do La Planche des Belles Filles a naposledy tiež počas záverečnej etapy dlhej 122 kilometrov. Tá vedie z Mantes-la-Jolie do Paríža, kde závodné pole po 21 absolvovaných etapách a celkom 3 470 kilometroch prejde cieľom na parížskom bulvári Champs-Élysées.

ŠKODA ENYAQ iV

Pri Tour de France pôjde až 250 áut ŠKODA, vrátane 30 modelov iV

ENYAQ iV tak bude súčasťou flotily až 250 áut, ktoré ŠKODA pri svojej 17. účasti na Tour de France v roli oficiálneho hlavného partnera poskytne organizátorom a vedeniu závodu. Česká automobilka sa pritom tento rok zameriava najmä na trvalo udržateľný rozvoj a elektromobilitu: celkom 30 áut z tohtoročnej flotily tvoria modely rodiny ŠKODA iV s plug-in-hybridným alebo čisto batériovým pohonom. Pretože rovnako ako bicykel reprezentujú trvalo udržateľnú individuálnu mobilitu, predstavuje Tour de France optimálnu možnosť prezentácie týchto áut pred medzinárodným publikom.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here