Samsung_Galaxy Tab A 10,5

Kvalitné zábavné funkcie, teraz za dostupnú cenu.

Bratislava, 1. augusta 2018Spoločnosť Samsung Electronics dnes uviedla na trh nový tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5, ktorý vás a vašu rodinu zabaví doma aj na cestách. Galaxy Tab A 10.5″ ponúka nové možnosti zábavy pre celú rodinu, vylepšené zvukové i obrazové funkcie a je ideálnym zariadením, na ktorom si doma aj na cestách vychutnáte svoje obľúbené filmy. Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 bude na slovenskom trhu dostupný v polovici októbra 2018 v čiernej a šedej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bude 389 € za LTE verziu a 315 € za WiFi verziu.

Či už sa povaľujete na gauči, alebo si užívate dlhú cestu s rodinou, Galaxy Tab A 10.5″ dokáže baviť vás aj vaše deti celé hodiny. Vďaka rozšírenej konektivite, ktorú zaisťujú nové funkcie ako SmartThings spoločnosti Samsung, nebolo riadenie chodu vašej domácnosti nikdy jednoduchšie.

„Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť Samsung Galaxy Tab A 10.5, najnovší prírastok v sortimente tabletov, ktoré dokážu celej vašej rodine zjednodušiť a spríjemniť život,“ uviedol Jason Lee, riaditeľ a vedúci skupiny Tablet Product Strategy divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Tab A 10.5“ dokonalým doplnkom modernej domácnosti a ponúka svieži dizajn, vylepšené možnosti rodičovskej kontroly a nové možnosti konektivity.“

S prístrojom Galaxy Tab A 10.5“ môžu priatelia a rodina sledovať filmy, hrať hry, počúvať hudbu alebo spoločne surfovať po internete. To všetko na 10,5-palcovom displeji, ktorý ponúka vďaka užšiemu rámiku veľkorysý pomer zobrazenia 16:10, pričom vzhľad tabletu nadväzuje na trend doposiaľ známy skôr u telefónov, kedy displej pokrýva väčšinu prednej strany a prináša tak beztlačidlovú elegantnú plochu. V každom rohu tabletu je vstavaný reproduktor s podporou priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý premieňa mobilnú zábavu vďaka efektnému zvuku, ktorý sa nesie všade okolo vás.

Samsung Galaxy Tab A 10.5“ taktiež dáva rodičom možnosť mať pod kontrolou obsah, ku ktorému pristupujú ich deti, i čas, ktorý s tabletom strávia. Umožňuje to režim Kids, čo je rozhranie tabletu Samsung určené špeciálne pre deti a navrhnuté tak, aby učenie a zábava boli jednoduché, bezpečné a atraktívne. Tento režim obsahuje detský prehliadač Kids Browser, Galaxy Apps for Kids a osem bezplatných aplikácií pre deti od obľúbených značiek, medzi ktoré patria napríklad Lego Ninjago, Lego Batman alebo Toca Hair Salon 3. Rodiny môžu na tablete Galaxy Tab A 10.5“ využiť aj viac užívateľský režim a vytvárať na jednom zariadení rôzne účty, napríklad jeden účet pre dieťa a samostatné účty pre rodičov – pre maximálne využitie tabletu. Pre uloženie všetkého potrebného môžete využiť internú pamäť s veľkosťou 32 GB, prípadne pamäť rozšíriť pomocou microSD karty s kapacitou až 400 GB. A vďaka zvýšenej kapacite batérie 7 300 mAh s funkciou rýchleho nabíjania vám tablet vydrží pri všetkých aktivitách omnoho dlhšie.

Vďaka vylepšeným možnostiam konektivity, ktoré Samsung Galaxy Tab A 10.5“ ponúka, neboli správa rodiny a domácnosti nikdy jednoduchšie. Nástenka Always On Daily Board od spoločnosti Samsung prináša súhrn všetkých informácií, ktoré každodenne potrebujete – to všetko na jednom mieste, kde máte o všetkom jednoduchý prehľad, vrátane informácií o čase, údajov z kalendára, predpovedi počasia či knižnice digitálnych fotografií. Vďaka podpore technológie SmartThings1, môžu teraz používatelia prostredníctvom rodinného tabletu Galaxy Tab A 10.5“ taktiež jednoducho ovládať celú domácnosť. Domáce spotrebiče pripojené cez aplikáciu SmartThings môžete teraz ovládať jedným dotykom. Či už ukladáte vaše deti spať alebo potrebujete v priebehu daždivého dňa trochu prikúriť, funkcia pre riadenie inteligentnej domácnosti vám jednoducho umožní mať vašu pripojenú domácnosť pod kontrolou.2

Nástenka Always on Daily Board vynikne pri prepojení tabletu s príslušenstvom v podobe Nabíjacej stanice POGO. Samotný tablet tak spoľahlivo ochráni Polohovacie puzdro.

Špecifikácie výrobku Samsung Galaxy Tab A 10.5”

DISPLEJ 10,5” WUXGA (1920×1200) TFT LCD
CHIPSET Qualcomm® Snapdragon ™ 450 osemjadrový (1,8 GHz)
PODPORA LTE LTE kat. 6
PAMÄŤ 3 GB + 32 GB, microSD až do 400 GB
FOTOAPARÁT 8 Mpx AF + 5 Mpx s bleskom
PORTY USB 2.0 (typ C)
SENZORY Akcelerometer, kompas, gyroskop, RGB, Hallov senzor
BEZDRÔTOVÉ PRIPOJENIE Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth® 4.2
GPS GPS + GLONASS + BeiDou3
ROZMERY, HMOTNOSŤ 260,0 x 161,1 x 8,0
529g (Wi-Fi), 534g (LTE)
BATÉRIA 7 300 mAh
OS/UPGRADE Android 8.1
VIDEO Nahrávanie: FHD pri 30 fps
Prehrávanie: FHD pri 60 fps

 1 Dostupnosť funkcií sa líši podľa regiónu
2 Zariadenia kompatibilné s technológiou SmartThings sa líšia podľa regiónu
3 Dostupnosť sa líši podľa regiónu

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajnu, ceny, súčiastkach, výkonu, dostupnosti a funkcií výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ