Chceme byť moderní

Až 43 % si televízor pripojí bezdrôtovo.

Bratislava, 25. apríla 2018 – Televízor je od začiatku dvadsiateho storočia súčasťou našich domácností. Je symbolom modernosti, dizajnu, domácim spoločníkom. Televízor nefunguje už len na tlačidlo, zabáva rodinu, blízkych, zaujme a informuje. A zmizne.

Spoločnosť Samsung, prostredníctvom spoločnosti Ipsos, zisťovala vzťah Slovákov k televízorom na reprezentatívnej vzorke 312 respondentov vo veku od 18 do 65 rokov.

Chceme mať dizajnový televízor

Dizajn sa posúva, náš vkus sa mení – od veľkých obrazoviek, ktoré zaberali veľký priestor v obývačkách, smerujeme k unikátnemu dizajnu – úzkym, oblým, a najnovšie, nenápadným – televízorom, ktoré splynú so stenou vďaka režimu Ambient. Slováci chcú dizajn – hľadajú televízor, ktorý je dizajnovým kúskom a inteligentným členom rodiny. Nerieši sa obraz, nový televízor Samsung je obrazom. Dizajnový kúsok, ktorý zhasne a vyzerá ako stena v obývačke. Až 40 % majiteľov televízora by uprednostnilo, aby ich televízor splynul ako chameleón s interiérom izby. Pokiaľ by bola možnosť kúpiť si takýto televízor, takmer 30 % z nás by si ho zakúpilo. Samsung s tohtoročnými QLED televízormi a režimom Ambient, tak trafil do čierneho. Prostredníctvom mobilnej aplikácie rozpozná farbu a vzor steny, pred ktorou je umiestnený, a dokáže obrazovku prispôsobiť dekoru interiéru, čím vznikne elegantná, zdanlivo priehľadná obrazovka, a na vypnutom televízore už nie je vidieť len prázdnu čiernu plochu.

Dizajn televízora hrá stále významnejšiu rolu – pokiaľ nie je zapnutý, nemal by byť rušivým prvkom. Viac než 4 hodiny denne je v 58 % domácností televízor vypnutý. 12 % domácností má televízor vypnutý len hodinu denne.

Chceme byť moderní

Tlačidlo netreba, káble sú zbytočné. Až 43 % z nás má Smart televízor bezdrôtovo prepojený a až 36 % to plánuje. Stačí aplikácia na smartfóne.

Napriek tomu, že stále až 95 % z nás má televízor v obývačke na komode, a pozeráme spravodajstvo (72 %), alebo filmy (80 %) a seriály (70 %), chceme niečo nové. 37 % domácností vlastní Smart televízor a 40 % Slovákov vážne uvažuje o jeho kúpe v najbližšom roku alebo období. Stále je však pre nás televízor dominantným prvkom – až 61 % Slovákov prispôsobuje zariaďovanie domácnosti a obývačky umiestneniu televízora. 43 % Slovákov má v domácnosti dva televízory, najčastejšie v obývačke a v spálni. A až 40 % z nás má zámerne večer pri spaní zapnutý televízor. Viac ako 35 % domácností vlastní jeden televízor.

Televízor máme zapnutý predovšetkým po práci (51 %) a pred spaním (54 %). Niektorí z nás ho využívajú ako kulisu počas domácich prác (23 %), 26 % sleduje televízor ráno a 25 % pri jedle. Sú však aj takí, pre ktorých je televízor celodenným spoločníkom – 22 % Slovákov sleduje televízor počas celého dňa.

Sledovanie celej seriálovej série je trendom

Zažili ste už doma seriálový alebo herný maratón? Až 33 % z nás áno. Kvalita obrazu pri dlhodobom pozeraní je istota. Nebolia vás oči. 44 % z nás sleduje príležitostne niekoľko dielov seriálov za sebou, 28 % z nás sleduje niekoľko dielov seriálov, filmov alebo programu za sebou pravidelne.

Televízor je niekoľkohodinovým spoločníkom pre mnohých z nás – 42 % sleduje televízor 2 až 4 hodiny denne, 22 % trávi čas s televízorom viac než 4 hodiny denne. A pri otázke, či Slováci trávia viac času s partnerom alebo s televízorom, odpovedalo 49 % z nás, že čas trávi s partnerom, 31 % rovnako s televízorom ako s partnerom a 20 % uprednostňuje televízor.

40 % z nás chce Smart televízor, až 43 % chce prepojiť domácnosť bezdrôtovo. Je komfortné ak nás smartfón Galaxy upozorní na to, že naša práčka Samsung práve doprala a televízor Samsung si „pradie“ v režime Ambient. Na otázku, aký by mohol mať televízor originálnu vlastnosť, uprednostnilo 23 % majiteľov „jeden kábel“. Až 64 % majiteľov má k televízoru pripojené 2 až 3 káble, viac než 3 káble zavadzajú v 23 % domácnostiach.

Produktový manažér spoločnosti Samsung Miroslav Záhorec dopĺňa: „Naši klienti hľadajú riešenie, ako znížiť množstvo káblov v priestore, chcú dizajnový prvok v obývačke, ktorý im neznehodnocujú káble. Chcú mať dekoratívny prvok dotvárajúci priestor. A naše nové riešenie v podobe One Invisible Connection na QLED TV, ktoré v sebe spája prívod elektrického prúdu a dát z externých zariadení, im to dáva.“

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ