PEUGEOT 508 SW

Značka Peugeot odhalila verziu SW automobilu  Peugeot 508 iba niekoľko dní pred  zahájením predaja fastbacku. Obe verzie modelu 508  sa hrdia titulom Auto roka 2019 v Slovenskej republike roka 2019.

Nový Peugeot 508 SW prevracia princípy silne zastúpeného segmentu D a čerpá inšpiráciu zo  sveta automobilov  označovaných ako  „shooting brakes“.

Design nového Peugeotu 508 SW je  vďaka  jeho nízkej  a dynamickej  siluete ohromujúci. Podarilo sa  mu spojiť  atletickú eleganciu  a praktickosť z hľadiska priestornosti, objemu a prístupu do batožinového  priestoru. Vynikajúci nápravový systém modelu nového  Peugeotu  508 SW, ktorý je pre značku typický, zaisťuje tak  vynikajúcu stabilitu, ako aj  dokonalú kontrolu nad pohybmi  karosérie.

Interiér Peugeotu 508SW je vybavený  Peugeot i-Cockpit®om  a  jeho  koncepcia  je zameraná na efektivitu, bezpečnosť a ten najlepší komfort. Súčasne je prísľubom intenzívnych pocitov  zo samotnej jazdy.

Segmentu stále dominujú kombi

V segmente D sa v Európe ročne predá 1 400 000 vozidiel. Napriek príchodu nových druhov karosérii a najmä SUV tomuto segmentu už desaťročie dominujú „kombíky“. V Európe má každé tretie vozidlo predané v Európe v segmente D karosériu typu kombi.

Ponuka v tomto segmente sa delí medzi tradičné vozidlá typu kombi s veľkými vnútornými priestormi a na prémiových výrobcov, ktorí k praktickým vlastnostiam karosérie typu kombi pridávajú dynamickejší dizajn.

Voľba značky PEUGEOT bola jasná. Vytvoriť objekt túžob, zbúrať tradičné predstavy a priniesť atletické a moderné tvary, doteraz vyhradené iba pre prémiových výrobcov.

Tlačová správa