Sennheiser Momentum True Wireless 2

Druhá generácia najoceňovanejších plne bezdrôtových slúchadiel poteší kompaktnejšími rozmermi, výdržou až 28 h na jedno nabitie a odolnosťou voči striekajúcej vode a potu

Praha, 20. mája 2020 – Spoločnosť Sennheiser zahájila predaj druhej generácie bezdrôtových slúchadiel Momentum True Wireless 2. Nový model sa pýši ešte lepším vyladením oceňovaného zvukového prejavu s frekvenčným rozsahom 5 Hz – 21 kHz. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na úplne kontrolovaný ohromujúci bas, čitateľné stredné pásmo a krištáľové výšky. Nechýba ani podpora hlasových asistentov, ktoré tak užívatelia ovládnu bez toho, aby museli smartfón vybrať z vrecka.

bezdrôtové slúchadlá Sennheiser Momentum True Wireless 2

Integrovaný ekvalizér, ktorý je možné nastaviť prostredníctvom aplikácie pre smartfóny so systémom Android i iOS, umožní doladiť zvukový charakter presne podľa preferencií užívateľa. Na prenos obľúbenej hudby do slúchadiel poslúži technológia Bluetooth 5.1 s podporou kodekov aptX i AAC, s ktorých pomocou sa k ušiam poslucháča dostane každý detail nahrávky.

Novinkou je technológia aktívneho potlačenia okolitého hluku. Tá umožní ničím nerušený posluch v rušnej mestskej doprave i na dlhých cestách lietadlom. Tie už nikdy nebudú problém vďaka výdrži až 28 h na jedno nabitie, kedy samotné slúchadlá poskytnú 7h neprerušený posluch. Napriek  predĺženej výdrži sa podarilo znížiť nielen rozmery, ale i hmotnosť slúchadiel, ktoré sú tak ešte pohodlnejšie než predtým. Odolnosť voči potu a striekajúcej vode podľa certifikácie IPX4 ocenia nielen športovci. Potešujúca je i možnosť upraviť schému ovládania pomocou dotykových plôch na slúchadlách.

Cena a dostupnosť

Plne bezdrôtové slúchadlá Sennheiser Momentum True Wireless 2 získajú milovníci špičkového zvuku za cenu 289 € na stránkach sennheiser.sk a u vybraných partnerov už teraz.

Prednes bez kompromisov a drôtov

Už prvá generácia slúchadiel Sennheiser Momentum True Wireless v sebe spojila moderné technológie a hlboké znalosti v oblasti akustiky a konštrukcie slúchadlových meničov. Momentum True Wireless 2 idú ale ešte ďalej. Ich 7mm membrány zaisťujú krištáľovo čistú reprodukciu s frekvenčným rozsahom 5 Hz – 21 kHz. Inžinierom nemeckého výrobcu sa navyše podarilo ešte lepšie vyladiť celé frekvenčné pásmo, ktoré je ešte čitateľnejšie a vyrovnanejšie. Aby sa nestratil žiadny detail, ani pri prenose hudby z mobilného telefónu, disponujú slúchadlá technológiou Bluetooth 5.1 a kodekmi aptX i AAC.

Funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku dá navyše utíchnuť leteckým motorom a ruchu veľkomesta, vďaka čomu poslucháči budú počuť ľahko i tie najtichšie pasáže hudby bez toho, aby museli nezdravo zvyšovať hlasitosť posluchu. Špecifické požiadavky na ladenie slúchadiel tak ľahko uspokojí vstavaný ekvalizér, ktorý užívatelia nastavia pomocou inteligentného telefónu.

bezdrôtové slúchadlá Sennheiser Momentum True Wireless 2

Odolnosť pre športovcov a design, ktorý nadchne

Sennheiser Momentum True Wireless ocení skutočne každý. Ich elegantný vzhľad a minimalistická konštrukcia z nich robí vhodný doplnok pre každú situáciu. Vďaka funkcii Transparent hearing nie je potrebné zbytočné vyberanie slúchadiel z uší napríklad na krátky rozhovor so stevardom v lietadle, alebo pri platení v obchode. Praktické budú i pre športovcov, ktorým umožní počuť svoje okolie a hudbu zároveň, čím zvýšia ich bezpečnosť. Poteší ich i odolnosť proti potu a striekajúcej vode, ktorú dokladá certifikácia IPX4.

Luxusná výdrž na celodenný posluch

Hoci sú slúchadlá menšie a pohodlnejšie, tak v sebe ukrývajú dostatok energie na 7 hodín nepretržitého posluchu. Ďalších 21 hodín sa  ukrýva v elegantnom pevnom puzdre s nabíjacím konektorom USB – C a podporou nabíjačiek s technológiou Power Delivery. O jeho dobitie sa tak postarajú nielen adaptéry mobilných telefónov, ale tiež nabíjačky moderných notebookov. Problémy s nedostatkom energie sú tak minulosťou a v prípade, že by sa slúchadlá predsa len vybili, sú behom 10 minút nabíjania pripravené na ďalších 90 minút posluchu. Plné nabitie užívatelia zvládnu za 1,5 h a postačí i na absolvovanie tých najdlhších leteckých spojov bez nutnosti vyhľadať zdroj energie.

Tlačová správa