smart hodinky Huawei Watch GT2

Spoločnosť Huawei po úspešnej verzii smart hodiniek Watch GT priniesla druhú verziu týchto inteligentných hodiniek pod názvom Huawei Watch GT2.

Watch GT2 sú ešte elegantnejšie, inteligentnejšie a krajšie

Huawei_WATCH_GT2

Pánske hodinky Huawei Watch GT2 sú zhotovené v klasickom dizajne s kvalitným 3D sklom a displejom v bezrámčekovom vzhľade. Uhlopriečka AMOLED displeja je 1,39″. Výrobca použil čipset Kirin A1 z dielne Huawei. Batéria má kapacitu 455 mAh a podľa intenzity používania hodiniek vie dodávať energiu až počas dvoch týždňov.

Smart hodinky Huawei Watch GT2

Dizajn hodiniek je elegantne a precízne spracovaný. Displej je dobre čitateľný a citlivý na dotyk a tak dobre reaguje na prepínanie jednotlivých funkcií. Nabíjanie hodiniek je jednoduché a bezproblémové pomocou nabíjacej kolísky.

smart hodinky Huawei Watch GT2

Nastavenie – spárovanie s telefónom

Po zapnutí hodiniek je možné ich nastaviť veľmi rýchlo pomocou prehľadného menu. Spárovanie s telefónom Huawei alebo Honor je veľmi jednoduché. Všetko nastavenie je postavené na aplikácii Zdravie (Huawei Health). V prípade, že hodinky chcete spárovať s iným telefónom, ktorý má operačný systém Android, je potrebné aplikáciu Zdravie stiahnuť z obchodu Play a následne si hodinky spárujete s telefónom. Hodinky na prenos dát s telefónom používajú technológiu Bluetooth 5.1.

Senzory a snímače

Hodinky Watch GT2 potrebujú množstvo senzorov a snímačov, aby mohli snímať a informovať o funkciách, ktoré ponúkajú. Hodinky disponujú snímačom na sledovanie telesného tepu HUAWEI TruSeen™ v reálnom čase. Tento snímač pomocou umelej inteligencie sníma a sleduje srdečný tep počas dňa a aj spánku. Na základe snímania a nastavených algoritmov vie zistiť poruchy spánku a odporučí tipy na zlepšenie kvality spánku a oddychu. Hodinky počas dňa sledujú stres používateľa a aj jeho pohybovú aktivitu. Na správne a presné vyhodnocovanie údajov o aktivite napomáha podpora o polohe hodiniek pomocou satelitných systémov GPS a GLONASS. Na všetky funkcie v hodinkách sú použité nasledovné senzory: optický snímač tepu, kapacitný senzor, geomagnetický senzor, gyroskop, akcelerometer, snímač tlaku vzduchu a snímač svetla.

Huawei_WATCH_GT2

Fitness funkcie, ktoré hodinky Huawei Watch GT2 ponúkajú

Hodinky merajú pohybovú aktivitu v reálnom čase pri športe vonku alebo vo vnútri. Majú prednastavené rôzne športové aktivity ako beh, cyklistika, turistika, rotoped, plávanie či ďalšie.
Užívateľ počas tréningu dostáva v reálnom čase informácie o svojom tepe, spálených kalóriách, prejdenej trase či čase tréningu. Na zlepšenie alebo začatie tréningu športovania majú hodinky zabudovanú funkciu Tréner. Tento hodinkový športový tréner vás prevedie samotným zvoleným tréningom alebo naučí ako správne začať s behom.

Ako som hodinky používal a koľko vydržala batéria na jedno nabitie

Hodinky som sa snažil využívať aktívne tak, aby som používal všetky nastavenia a funkcie pre mňa vyhovujúce. To znamená, že hodinky som mal nonstop spárované s telefónom, nastavené oznámenia správ, prichádzajúce hovory, meranie stresu a spánku. Pri testovaní ako záťaž výdrže batérie som mal nastavený režim stáleho zapnutia ciferníka a ešte počas dňa som uskutočnil minimálne päť hovorov pomocou hodiniek. A samozrejme som nezabudol na meranie krokov a spinningového cvičenia. Do jedného cyklu nabitia sa mi zmestili aj dva spinningové tréningy, pričom každý trval jednu hodinu.

Zobrazujúce sa údaje si môžete kontrolovať počas cvičenia

Následne na hodinkách hneď po cvičení si môžete pozrieť celý priebeh cvičenia pomocou grafu alebo zobrazení v tabuľke.

Toto všetko je zaznamenané aj v aplikácii Zdravie, kde si v zozname cvičení vyberiete aktivitu a po rozkliknutí sa objaví graf a podrobnosti cvičenia.

Aká bola doba používania na jedno nabitie smart hodiniek Huawei Watch GT2?

Testovanie preukázalo, že hodinky Huawei Watch GT2 vydržia dostatočne dlhú dobu medzi nabíjaniami, a to aj pri aktívnom využívaní, ktoré je spomenuté vyššie. Samozrejme, pri nižšej intenzite záťaže vydržia aj dlhšie.
Hodinky som hneď na začiatku, čiže pri prvom rozbalení nenabíjal, používal som ich s kapacitou batérie 100 % tak, ako prišli 21.10.2019. Spároval som ich so svojím telefónom v ten večer a aktívne som ich začal používať hneď nasledujúce ráno.

Moje prvé nabíjanie bolo 30.10.2019 o 16:39, kedy stav batérie bol 19 %. Za necelých 20 minút displej na hodinkách ukazoval stav nabitia hodiniek na úrovni 50 %.

smart hodinky Huawei Watch GT2

Očakávaných 100 % stavu nabitia hodiniek som dosiahol o 17:48. To znamená, že hodinky sa nabíjali z kapacity batérie 19 % na celkovú kapacitu 100 % jednu hodinu a deväť minút.

Záver a zhodnotenie redakčného testu

certifikat - TIP redakcie techvia.skHodinky Huawei Watch GT2 sú elegantné, príjemne nosiace sa smart zariadenie. Tí, ktorí budú hodinky využívať okrem klasických funkcií aj na monitorovanie telesných a športových aktivít si určite prídu na svoje. Všetku históriu a štatistiku budú mať hneď po ruke. Za nás, za redakciu techvia.sk hodinky určite odporúčame. Pánske hodinky Huawei Watch GT2 si je možné zakúpiť v dvoch edíciách a to classic edition a sport edition.
Základné informácie

Rozmery (výška x šírka x hrúbka) 45,9 x 45,9 x 10,7
Uhlopriečka 1,39″
Rozlíšenie 454 x 454 Px
Farba Strieborná / Čierna
Operačný systém Iný OS
Pohotovostný režim do 14 dní
GPS (GPS+GLONASS+Beidou)
Konektivita Bluetooth, BT 5.0, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, UMTS
Prepojenie s PC USB kábel
Operačná pamäť 32 MB
Celková zdieľaná interná pamäť 4 GB
Batéria 455 mAh
Funkcie telefonovania prijatie hovoru/odmietnutie hovoru/odoslanie správy
Snímače GPS+Glonass+Beidou, Senzor pohybu, Gyroskop, Magnetometer, Optický senzor tepu, Senzor okolitého svetla, Barometer
Ďalšie funkcie vodotesnosť 5 ATM, miniaplikácie, prispôsobiteľný vzhľad hodín, monitor dennej aktivity a spánku, smart konektivita
Obsah balenia Hodinky, nabíjacia kolíska, USB-C nabíjací kábel, príručka so stručným návodom (QSG)

Martin Morávek