smartfón Nokia 5.1 Plus

Očakávaný smartfón Nokia 5.1 Plus bude novo v ponuke na vybraných trhoch po celom svete, vrátane Slovenska. Ponúkne moderný dizajn aj funkcie a ani tentoraz nechýba zaradenie novinky do programu Android One.

Bratislava, 21. augusta 2018 – HMD Global, výrobca telefónov Nokia, oznamuje dostupnosť modelu Nokia 5.1 Plus na nových trhoch po celom svete. Predávať sa bude aj na Slovensku.

Telefón poháňa osemjadrový procesor MediaTek Helio P60, ktorý poznáme predovšetkým z telefónov vyšších cenových kategórií. Dopĺňajú ho 3 GB operačnej pamäte a 32 GB úložisko s možnosťou rozšírenia kapacity pamäťovými kartami. Telefón je tak perfektne vybavený pre hry, nahrávanie videí alebo jednoduchý multitasking vo viacerých aplikáciách naraz. Vylepšený fotoaparát umožní zhotovovanie kvalitných fotografií a ponúkne napr. rozoznanie hĺbky ostrosti a následnú voľbu miery bokehu alebo funkciu portrétneho osvetlenia. Duálny 13MP / 5MP snímač na zadnej strane telefónu je vybavený elektronickou stabilizáciou, ktorá zaručuje ostré a neroztrasené videá za takmer každej situácie.

5,8” HD + edge-to-edge displej má pomer strán 18: 9 a zaberá takmer celú prednú stranu telefónu pre čo najväčší pôžitok z prezerania videí, fotografií a ďalšieho obsahu. Predná aj zadná strana zariadenia je krytá 2,5D sklom so zaoblenými hranami doplnenými o kovový rámček pre fotoaparát s lesklou povrchovou úpravou, do ktorého je vsadené krycie sklo optiky.

Telo telefónu je približne 8 mm tenké a vďaka svojmu ergonomickému zaoblenému dizajnu skvele padne do ruky. Konštrukcia Nokie 5.1 plus je odolná vďaka spojeniu kovového šasi a polykarbonátového rámu. Kvalita konštrukcie bola testovaná počas simulácie pádov aj pri extrémnych teplotných podmienkach, aby bola zaručená úroveň očakávaná od telefónov Nokia.

„Od zahájenia našej cesty sa snažíme zákazníkom prinášať presne to, čo čakajú od telefónov Nokia – výnimočný dizajn, špičkové spracovanie aj technológie, ktoré im pomôžu užívať si celý deň naplno. Nemenej dôležitý je pre nás tiež čistý, bezpečný a vždy aktuálny systém Android™. S novinkou Nokia 5.1 Plus náš záväzok opäť rozširujeme a prinášame našim fanúšikom najnovšie inovácie a trendy, akými sú obrazovka takmer bez rámčekov ponúkajúca kvalitu očakávanú iba od smartfónov Nokia. Telefón poháňa najnovší čipset a tiež sa zaraďuje do programu Android One, vďaka čomu ponúkne nielen skvelý výkon, ale aj chytré AI funkcie, ktoré možno očakávať od prémiových zariadení,” povedal Juho Sarvikas, Chief Product Officer v spoločnosti HMD Global.

Čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android

Už tradičným poznávacím prvkom inteligentných telefónov z dielne HMD Global je čistý Android. Taktiež je Nokia 5.1 Plus zaradená do programu Android One. Vďaka nemu ponúkne softvér, ktorý je starostlivo a kvalitne odladený v spolupráci so spoločnosťou Google. Novinka bude po tri roky dostávať každomesačné bezpečnostné aktualizácie a po do dobu dvoch rokov pravidelné aktualizácie operačného systému. Táto skutočnosť ju radí medzi jeden z najbezpečnejších telefónov s podporou najnovších funkcií ako napr. Google Assistant, Google Lens, Picture-in-Picture, Android Instant Apps alebo Google Photos s neobmedzeným úložiskom fotografií vo vysokej kvalite.[1]

Nokia 5.1 Plus má aktuálne systém Android Oreo™, je však samozrejme pripravená na príchod najnovšieho Android Pie. Nadchádzajúce aktualizácie na túto verziu operačného systému so sebou prinesú nové funkcie, medzi ktoré patrí napríklad App Actions. Tie umožnia rýchlejšie vykonávať požadované úkony, ako napríklad prehrávanie obľúbenej hudby alebo privolanie taxi, tým, že predvídajú správanie používateľa. App Actions sú zahrnuté naprieč systémom Android od Launcheru, cez Smart Text Selection, Play Store po Google search app až po Google Assistant.

O termíne dostupnosti, cene a farebných variantoch na slovenskom trhu budeme informovať.
[1] Úložisko je zdarma pre fotografie vo vysokej kvalite. Vyžaduje účet Google a pripojenie na internet.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ