Oznámenie prišlo na výročnej vývojárskej konferencii Google I/O 2021.

Značka mobilných zariadení TCL oznámila na vývojárskej konferencii Google I/O dostupnosť operačného systému Android 12 Developer Preview Program (Beta verzia Androidu 12) pre tohtoročný vlajkový model TCL 20 Pro 5G. Znamená to prehĺbenie už oznámenej spolupráce TCL so spoločnosťou Google v rámci programu Android Enterprise Recommended a tiež jasný záväzok poskytovať užívateľom rýchly a jednoduchý prístup k najnovším aktualizáciám a funkciám softvéru pri operačnom systéme Android vo svojich mobilných zariadeniach.

TCL 20 Pro 5G

Sme potešení, že sme mohli v rámci vývojárskej konferencie Google I/O predstaviť smartfón TCL 20 Pro 5G, a demonštrovať naše pevné partnerstvo so spoločnosťou Google pri zapojení do programu Developer Preview Program (DPP),“ uviedol Aaron Zhang, výkonný riaditeľ spoločnosti TCL Communication. „Android komunita je pre značku TCL veľmi dôležitá. Zapojenie do DPP nám ponúka možnosť vyskúšať si nové funkcie pre lepšiu stabilitu, kompatibilitu a konektivitu. Súčasne je pre nás veľmi cenná i spätná väzba vývojárskej komunity.“

Developer Preview Program pre Android 12, teda najnovšia verzia operačného systému Android, ponúka radu nástrojov pre vývojárov, ktoré vylepšujú užívateľské prostredie a poskytujú ideálne podmienky na predbežné testovanie a vývoj v rámci vytvárania a optimalizácie platformy. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o beta softvér, nie je táto verzia určená pre širokú verejnosť. Má osloviť najmä vývojárov a tých, ktorí majú radi inovácie.

Značka TCL oficiálne vstúpila na celosvetový trh inteligentných telefónov v januári 2020 na veľtrhu CES. Jej tohtoročný vlajkový model TCL 20 Pro 5G bol predstavený v apríli 2021. Je vybavený vlastným užívateľským rozhraním TCL UI 4.0, a priniesol mnoho vlastných softvérových vylepšení, ktoré sa týkajú práce na viacerých obrazovkách, vylepšenia obrazu, užívateľského rozhrania, zabezpečenia a ochrany súkromia, fotoaparátov i ďalších pokročilých funkcií.

ZDIEĽAŤ